Jak vyřešit problém s hlučnými sousedy

Od: Datum: 16.02.16 18:20 odpovědí: 13 změna: 26.02.16 19:37

Dobrý den,

potřebuji poradit, co dělat se sousedy, kteří bydlí nade mnou . Od rána do noci neustále dupou, běhají, občas jsou to zvuky podobné valící se bowlingové kouli. Byla jsem je slušně poprosit, jestli by se nemohli stišit, ale jejich odpověď byla, že jen normálně chodí, že tam nikdo nedupe a že jestli nechci hluk v bytě, mám bydlet v domě. Mohou dostat nějakou pokutu, či nařízení, aby s tím hlukem něco udělali? Aneb je nějaká možnost, že by ten neustálý hluk přestal?

Děkuji za rady, Jana

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 16.02.16 18:27

Od rána do noci dělají hluk? Oni nechodí do práce, ven, oni nespí atd? Jsou tam děti?

Můžete si nechat změřit hluk ve vašem bytě, pokud překročí hranici, tak je pokuta možná, jinak ne. Co tak vyměnit byt za poslední patro, aby nad vámi nikdo nedupal?

doplněno 17.02.16 17:18:

Děti chodí do školy, rodiče do práce, takže velkou část dne je ticho. Na nehlučnější dobu si naplánujte veškeré vaše aktivity, prostě vyrazíte z domu za povinnostmi či zábavou. Přijdete domů tak utahaná, že usnete jak dudek. Nic víc s tím nenaděláte.

Ohodnoceno: 0x

Od: jana214
Datum: 16.02.16 20:35

Do práce chodí, děti mají 2. O víkendu se vzbudíte a první co slyšíte je dupání, nebo křik, to je krásné probuzení :-/. Byt mám zrekonstruovaný, takže se stěhovat nebudu, nehledě na to, že by na to druhá strana nepřistoupila.

Od: tako
Datum: 17.02.16 17:12

Bohužel ani poslední patro v bytovém domě nezajistí klid a pohodu. Nově jsme se nedávno přestěhovali do novostavby v posledním patře v domnění, že nad námi nikdo nebude dupat a že těchto problémů budeme ušetřeni... Jaký je však paradox, když nyní posloucháme nesnesitelné dupání z bytu pod námi. A nejen dupání, neustále k nám doléhají nejrůznější zvuky, bouchání, šramocení, práskání dveřmi od bytu, skřípání nábytku po podlaze apod. Vím, kdy jsou sousedé pod námi doma, kdy ne, kdy odcházejí, přicházejí, v podstatě bydlíme s nimi :( A co s tím? Stěžovat si na ně nemůžeme, protože v podstatě nevytváří nadměrný hluk. Nemůžeme jim zakázat chodit, mluvit... Je to nekvalitně odvedená práce, která se těžce dokazuje a napravuje...! toto jsem však nezažila ani v panelákovém bytě :-/

Od: hanules
Datum: 18.02.16 01:19

Toto musím potvrdit. Také jsme žili v domnění, že poslední patro bude spásou. Ale dupání je skutečně slyšet i od sousedů pod námi a dokonce i z bytu, který je vedle nich. Nevím proč tolik lidí chodí tak těžkotonážním stylem a proč ještě nepřišli na to, že dveře mají kliku.

Od: hk
Datum: 16.02.16 18:29

Nic s tím neuděláte, zde platí jen právo silnějších nervů, když ne silnějšího. Ty koule..., to je nejspíše židle/křeslo na kolečkách. Zřejmě mají plastovou plovoucí podlahu, takže jedině se odstěhovat do posledního patra nebo do svého domu.

Od: ben®
Datum: 16.02.16 18:37

Dobrý den, toto není rušení klidu, tak obrana není. Možná mají menší dítě a to je potom problém dvojnásobný. Snad by to částečně vyřešil dobrý koberec, ale to by zřejmě musel být jako dárek od Vás - sousedé nemají povinnost mít koberec (zvláště, když chtějí třeba moderní holou podlahu). Mimochodem, nejste první, kdo zde řeší stejný problém. Zdravím!

doplněno 16.02.16 21:19:

jana214 - ano, to jsem předpokládal. A také si myslím, že (hlavně) děti nenosí domácí obuv nebo bačkůrky. A "neodizolované" a běhající dítě je to, co Vy slyšíte. Já jsem takto slyšel běhání dětí bez bačkůrek po parketách z přízemí až do druhého patra - je to běs.

Od: jana214
Datum: 16.02.16 21:01

Mají 2 děti (7 a 16 let) a mají plovoucí podlahu a lino, takže ikybych přišla s kobercem, hodí mi ho na hlavu, že mají novou podlahu a koberec nechtějí. Děkuji

Datum: 16.02.16 20:06

Jde o to zda pokud dělali novou podlahu zda splnili podmínky pro její montáž, zpravidla se šetří a pod krytinu se nedává protihluková zábrana, která podlahu dosti prodražuje. Já osobně jsem dohnal sousedy za pomoci stavebního úřadu k odstranění nově položené dlažby a nové položení se všemi náležitostmi. Trvalo to, ale dost dlouho a měl jsem tu výhodu, že jsem měl kopii doporučeného dopisu, terým jsem je před novou pokládkou upozornil na nutnost odhlučnění.

Ohodnoceno: 2x

Od: hanules
Datum: 16.02.16 21:53

Dobrý večer Jano,

dobře vím jak se cítíte. Podobné problémy jsme s přítelem také zažili - sousedé nad námi měli hyperaktivní děti, kteří nejen dupaly, běhaly, ale i skákaly, třískaly (zřejmě hračkami) do podlahy. Kdo to nezažil, těžko si to dokáže představit. Nejdříve jsme je požádali slušně, ale nemělo to žádný efekt. Dali nám najevo, že jsou to děti a nic s tím nenadělají. Podle mě nadělat mohli - například zajistit, aby se děti "vyřádily" venku na čerstvém vzduchu a pak je usměrnit, že v bytě se takhle chovat nemohou. Jedinou nadějí by pro vás mohlo být, jestli jsou vaši sousedé pouze nájemníci. Pak bych se obrátil na majitele bytu - třeba se dozvíte, že občas zaplatí pozdě nájem nebo mu byt poškozují a on to zatím neví (na základě vašeho upozornění by je třeba navštívil a dozvěděl se, že mu z bytu dělají kůlničku na dříví). V takovém případě by byla šance, že jim dá výpověď a najde si slušnější a ohleduplnější nájemníky. Pokud je ale byt jejich, těžko budete mít někde dovolání. Jediná opravdu účinná rada je odstěhovat se do samostatně stojícího RD a váš současný byt prodat nebo pronajmout. Ideálně někomu, kdo pro změnu zpříjemní pobyt vašim současným sousedům.

Ohodnoceno: 1x

Od: janysek1
Datum: 26.02.16 14:31
Tohle byl přesně náš případ, nepomohly domluvy ani opakované pokuty pro rušení nočního klidu po 22. hodině. Došla nám trpělivost, koupili jsme byt v posledním patře paneláku a stávající prodali. My máme od té doby klid a normální sousedy, těm bývalým problemovym teď ukazují naši nástupci zač je toho loket takovým způsobem, že madam je na antidepresivech. Nepřeji nikomu nic zlého ale boží mlýny...

Datum: 26.02.16 15:14

Obavam se, ze nevyhrajete nijak.. Taky jsme to zazili stejne jako prispevek vyse a taky jsme se bohuzel museli odstehovat po nami zrekonstruovanem byte do bytu, ktery jsme opet zrekonstruovali, protoze s blbcem nikdy nevyhrajete. Domluva, slusnost zadna, ale arogance sprostota z jejich strany stala.. Neslo takto zit. Byl to byt, do ktereho jsme se z bytu stehovali, takze jsme ztratili pri prodeji penize, ale vsechno lepsi nez takto zit,takze jsme se odstehovali do baraku, kde prvni na co jsme se ptali bylo jaci jsou tady sousedi a pani co nam dum prodala nelhala a je to presne jak nam rekla a sousedi uplne v pohode..

Datum: 26.02.16 19:15

Zachovejte klid, jsou na tom někteří ještě hůře, můj děda má v těsné blízkosti fabriku s provozem 24 hodin denně včetně víkendů a svátků, rachot, zápach, vykřiky zaměstnanců, kouř z plechovek, pojízdného vozíku, hudba a.t.d. A nedovolal se nápravy od kraje až po ministerstvo, jenom mu bylo doporučeno, aby nebránil v podnikání, možná kdyby tam bydlel sluničkář, humanista, učedník v politice, spolek bakalovců, že by došlo ke změně..

Datum: 26.02.16 19:37

To je velmi nepříjemné, obzvláště pro lidi, co už mají rádi svůj klid. Byl to jeden z důvodů, proč jsme postavili dům. My zase měli přes slabou zeď garsonku, kde se neustále mladí hádali jak psi a když jsme na ně zazvonili, tak nám do očí tvrdili, že to není od nich, při tom se ale hned ztišili. Stejně jsme rozuměli každé slovo, tak jsme si byli i tak jisti, že zvoníme na správný zvonek. Ale možnost máte: 1/ upozornit, navrhnout koberec, či jiné odhlučnění, 2/ stížnost Družstvo, nebo Sdružení nájemníků, 3/ stížnost na Hygienu, přišli by změřit hluk, ale dovedu si představit, že nemusí být jak od cirkulárky a přesto může deptat, když chce člověk klid. Jo, to jsou ty paneláky! Pro mladé, co mají pevné nervy dobrý, ale starší se tam začnou cítit, jak nevraživí a nesnášenliví prudiči, protože to nemohou snést. Tedy až na ty nahluchlé," nekonfliktní" dobráky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.