Koncesni poplatky

Od: Datum: 16.02.16 10:36 odpovědí: 4 změna: 16.02.16 13:46

chci pronajimat mat volny byt,musim platit poplatky za televizi rozhas navic kdyz platim poplatky uz doma svoje?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.16 11:19
avatar

Takhle je to v zákoně 348/2005Sb.(2) Poplatníkem televizního poplatku je fyzická osoba nebo právnická osoba, která vlastní televizní přijímač. Jestliže drží4)nebo z jiného právního důvodu alespoň 1 měsíc užívá televizní přijímač fyzická osoba nebo právnická osoba, která není jeho vlastníkem, je poplatníkem tato osoba.Taky pokud odebírá elektřinu.Televizní a rozhlasový poplatek má povinost odevzdávat každý odběratel elektřiny, připojený k distribuční soustavě,tudíž se považuje se za poplatníka.


doplněno 16.02.16 13:32:

mp-je to pro někoho směšná částka,ale nasere mě ten fakt,že jim platím,ale programy čt nechytnu!protože nejsou všechny v základní nabídce,musela bych si opět připlatit.Byla bych pro,když ČT platím poplatky,abych měla možnost se dívat na všechny,měl by na to být zákon aby byly v zálkadní nabíce!No a tazatel se asi ptá proto,aby se náhodou nestal dlužníkem,to se mu ani nedivím.


doplněno 16.02.16 14:21:

Nevím přes co se díváte na telku.My přes kabelovku a v základní nabídce je jen ČT1,ČT2,ČT24.Musela bych si ob

jednat o dost dražší rozšířený balíček ,abych viděla Art,Déčko a Sport.Opravdu nevím jak je to u satelitu,ale třeba dříve jak jsem bydlela v městském bytě,tak mohl být jen kabel.Takže na výběr nebylo a když platím ČT poplatky,chtěla bych ty její programy i vidět bez ohledu na to přes co se dívám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.16 13:42

Který program ČT není v základní nabídce? V jaké základní nabídce?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 16.02.16 13:02

Koncesní poplatky se platí vždy jednou za jednu domácnost. příklad - máte byt, pak máte chatu a ještě posloucháte rádio v autě a televizi sledujete na internetu. Platíte jen jeden poplatek. Je to taková směšná částka, že nevím, proč se tím někdo vůbec zabývá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.16 13:46
avatar

vm,

platíte jeden koncesionářský poplatek za více televizí ve více bytech, které užíváte. Pokud pronajmete jeden byt, bude-li tam televize, nový nájemník si musí platit poplatek sám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.