Výběr AKU vrtačky

Od: Datum: 15.02.16 11:17 odpovědí: 20 změna: 17.08.16 15:21

Zdravím,

chci se zeptat, jakou byste aktuálně doporučili AKU vrtačku. Budu ji používat hlavně letos při rekonstrukci domu (montáž sádrokarton. podhledů atd.), pak už jen nárazově. Chtěl bych nějakou do 3tis., se dvěma Li-Ion aku.

Jakou byste doporučili a co říkáte na OBI značku LUX Tools?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 15.02.16 11:35

Všichni pořád "chci Li-Ion"... jsem koupil nedávno AEG BS 18 G LI na výslovné přání otce právě po těchto aku. Když jsem se ale ptal na repase baterky, nikdo to nedělá. Li-Ion baterky mají moc elektroniky a náhrady tedy nejsou - navíc i po diskusi s firmou na repase mi bylo potvrzeno, že baterka vydrží podle užívání 6-18 měsíců - max. 2 roky při šetrném užívání v šuplíku...

Já si koupil Metabo z bazaru za 300 a nechal repasovat aku Nimh za 1250,-. Místo originálu 1,5Ah mám 2,5Ah, více než 2 roky občas používám, skladuji v nevyhřívané garáži. Nepozoruji žádné omezení AKU, výdrž baterky a síla jsou pořád super.

Mé doporučení tedy je - snažte se vybírat podle síly akuvrtačky - max. kroutící moment.

Pokud opravdu chcete lionku - http://akusroubovaky.heureka.…cht-1288/specifikace/#section

Jinak bych šel tímto směrem - http://akusroubovaky.heureka.…r-14_4-v/specifikace/#section

doplněno 15.02.16 16:23:

Konkrétně - k té AEG BS 18 G LI byla možnost zakoupit neoriginální kus 3Ah za 1500 + pošta (opravdu nejlevnější). Sada aeg byla vč. dvou aku 1,5Ah za 3200,-. Originální aku 1,5 Ah vydržela v plném provozu 4-5 měsíců - tj. po půl roce se má kupovat nová baterie. Po demontáži jsme proměřili jednotlivé články - v obou byl jeden článek K.O. a ostatní měly 3V. Půjčil jsem si od kámoše "odepsané" kusy, demontoval - opět v každé 1 článek K.O.

Tj. Lionky mají v sobě kurvítka, která orovnají aku po určité odvedené práci... Repase nelze, nutno koupit nové.

Opravdu je to výhodné?

A repase LION se dle firmy zabývající se repasem neprovádí ... Pokud mi Nimh vydržela 2-3 roky bez vlivu na výkon, jsou podle mé zkušenosti oproti lionkám 4x výhodnější.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.02.16 14:08

S AKU vrtačkama nemám zkušenosti, takže jsem zmasírovanej jen teorií. Říkám si, že když mi bude po rekonstrukci třeba 2 měsíce ležet ve skříni a pak ji najednou vytáhnu, tak bude, kvůli údajné absenci samovybíjení, lepší Li-Ion.

Váš příspěvek je pro mě zajímavou informací, protože i ta životnost je věc, co mi nedá spát.

Děkuju za tipy.

Datum: 15.02.16 11:40

koupil jsem v loni v Baumaxu bosch psr 1200 stálo to kolem 1600 2 x baterka na domácí prace super doporučuji

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.02.16 15:00
Boschky jsou dražší značka ale v porovnání s konkurencí mají neskutečný krouťák a máš jistotu že do toho i za dva roky seženeš novou baterku bez problémů.

Datum: 15.02.16 19:25

Boschky jsem se trochu bál. Nevím, jestli věřit zeleným nebo modrým nebo žádným.

Datum: 15.02.16 19:30

Zelené jsou hobby, modré jsou profi určené řemeslníkům - je tedy jasné že spracování a celková kvalita je tu vyšší. V posledních letech šla právě řada hobby u bosche dost dolů.

Datum: 15.02.16 20:23

Tenhle dojem mám právě taky, proto si tou Boschkou nejsem tak jistej.

Datum: 15.02.16 19:28

Děkuju, zajímavý typ. Máte vyzkoušeno, jak dlouho vydrží při provozu "v kuse?"

Datum: 15.02.16 14:53

Novou Li-lon baterii do 2,5Ah koupíte za cenu repasované Ni-Mh...http://www.zbozi.cz/hledani/?q=baterie%20li%20ion%20bosch&strana=2 a máte ji stále připravenou, což o trochu starší Ni Cd, Ni MH se říct nedá...pokud je používáte jen občas, jako já...po poměrně špatných zkušenostech z firmy, kde byly dříve NiCd, používám Li-lon a je to o něčem jiném...

Datum: 15.02.16 19:23

Tak to je taky zajímavá informace.

Děkuju

Datum: 23.02.16 07:27

Jen pro informaci. Nakonec jsem koupil Metabo BS 14,4 Li se dvěma baterkama 2Ah.

Datum: 23.02.16 10:32

Metabo je obecně dobré ;) Také už spádá mezi profi nářadí. Myslím, že vám vydrží dlouho.

Tak přeji, ať dobře slouží *pivo*

Datum: 23.02.16 12:16

Děkuju. Věřím, že ano. :)

Od: jmlc®
Datum: 23.02.16 11:37

Je to sice nad vámi uvedený limit, ale schvaluji - dobrý kus. Jen pozor na skladování. Švagr má téměř stejnou, ale nechával ji v garáži bez topení - jeden rok bylo dobře pod -20°C a baterka mu zmrzla- k.o.

Taky bych doporučil "pro jistotu" skladovat s vyjmutými bateriemi. To zase jednou kamarád měl chybičku v žárovičce a vybíjelo mu to aku (jiný typ vrtačky).

Datum: 23.02.16 12:18

Já to takhle s nářadím mám vždycky. *smich* Vždycky si dám nějakej limit, ale nakonec si radši připlatím, protože dojdu k názoru, že mi to trápení s nějakým "šrotem" za to nestojí.

Děkuju za tipy. :)

Od: jinx®
Datum: 23.02.16 09:12

Kupoval som Makitu za 20 euro s funkčnou nabíjačkou a so dvoma zdochnutymi bateriami cez bazoš.Batérie pred smrťou,ale sa dali nabiť a stroj sa dal ešte u pôvodného majiteľa odskúšať Pán si myslel že to potrebujem na ND.Doma som ju vyčistil a namazal jedno pískajúce ložisko.Vykuchal som jednu baterku,napojil sa 5 metrovým vodičom na kontakty.Na druhú stranu kábla som napojil svorky (štipce) na autobatériu.S touto AKU-vŕtačkou som postavil 3 drevenné regále a autobatériu som nenabíjal asi 1 rok.A stále k plnej spokojnosti.Uznávam že pre takové to "domácí žvejkání" v paneláku asi e-ee ale ja si to v dielni maximálne užívam a necítim žiadne obmedzenia ( ak tu niekto mieri na kábel a baterku).Namiesto 1,3Ah alebo nech nežerem tak 2,0Ah mám plne k dispozícii minimálne 30Ah.

Podmienkou pri výbere takéhoto stroja je 14,4V napájanie ale tak to už snáď netreba...

Datum: 23.02.16 12:00

Já bych každopádně šel do prověřené značky. Všechny tyhle OBI, BAUHAUS šmejdy jsou jen hračky. Nikde není pořádný servis, kde vám to opraví, kde máte náhradní díly apod. Osobně jsem asi před 8 lety pořídil LTX Metabo. Byla to sice hrozivá investice, ale to je dělník k nezaplacení. Jaký ta dostala čoud... Je to příklep a vrtal jsem s tím nesčetněkrát do betonu a drží to stále. Kamarád si koupil také nějakou tu hračku z marketu a furt mi předhazoval, jak strašně výhodně to koupil a že by nikdy nedal ty prachy, co jsem do toho vrazil já. Jenže tam, kde ta jeho hračka končí, tam se moje aku vrtačka začíná rozjíždět (myslím kroutící moment). Poté kamarád v létě dělal díry do betonového sloupku, kvůli posuvným pantům a udělal s tím asi tři díry a vrtačka se odporoučela do věčných lovišť. Jak mu byla k dobru moje stará aku vrtačka Metabo

Pokud máte omezený rozpočet, nic jiného než šmejd prostě nekoupíte, ale je lepší si vždy připlatit za pořádný kus.

Jinak někdo dělá to, že koupí v marketu ten nejlevnější krám, dává tomu neskutečnou čočku a jakmile to odejde, uplatní reklamaci na novou hračku Každý má jinou politiku, ale osobně jsem zastánce KVALITY.

Od: robinhudecek
Datum: 16.08.16 23:56

Rozhodně vyberte tu, která má lepší akumulátor, výkon zase tolik neřešte, ale akumulátor je zásadní. Nechcete ji přeci neustále nabíjet.

Datum: 17.08.16 07:50

Výkon neřešte? Ten se právě řešit musí především a samozřejmě i ten akumulátor. Akumulátory se dají kdykoliv dokoupit a to i silnější s delší životností. Když bude pán přivrtávat vruty do dubových fošen, tak výkon bude muset řešit, to se spolehněte.

Datum: 17.08.16 15:17

Osobně bych si koupil Ryobi-v práci máme profi aku Ryobi (výkon ani aku nevím)ale v sadě v brašně jsou 2 ,aku je i s příklepem,testl jsem ji v paneláku a s vrtákem sds nabastleným do normálního sklíčidla v pohodě vyvrtala 4 dvíry na hmoždinku jako prd,je to profi za velmi vynikající cenu v akci byla za necelých 2500kč normálně lehce nad 3000!(i když to možná jak u kterého prodejce!)

doplněno 17.08.16 15:21:

Asi něco jako je v odkaze : http://www.garteko.cz/aku-pri…acka-ryobi-r18ddbl-ll25s-one/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.