Myčka nádobí siemens, regenerační pryskyřice

Od: Datum: 15.02.16 10:03 odpovědí: 6 změna: 15.02.16 20:57

Dobrý den. Začala nám zlobit myčka Siemens, opravář diagnostikoval naplnění životnosti regenerační pryskyřice (našel jsem i označení iontově-výměnná pryskyřice nebo ionex). Chtěl jsem se zeptat, jestli se dá tato součástka nějak vyčistit, propláchnout nebo něco podobného, aby zase šlapala.

děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kmcamcula
Datum: 15.02.16 16:36

Dobrý den,

náplň iontoměniče se dá vyměnit - nevím ale, jestli toto standardně servisy nabízejí. Pokud neuspějete v servisu myčky - pračky, hledejte prodej pryskyřice do katexů. Je dost firem, které změkčovače dělají. Hmota - kuličky nejsou drahé, dost zběhlý a šikovný kutil by to zvládnul i sám, pokud podobné spotřebiče viděl zevnitř.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 15.02.16 18:03

Pár kuliček ionexu nebo katexu nemá stejně na chod myčky žádný vliv. Pokud máte tvrdou vodu, nejlepším řešením je změkčovač. Jinak to budete mít jako v té reklamě - vodní kámen to je prevít. Hlavně doplňujte sůl, dobře rozložte nádobí a čekejte. Lidi dnes začínají být naivní (nebo hloupí?). Myčka je taky jenom stroj. Něco umeje, něco ne. Taky nesmíte věřit reklamám.Jinak ty kuličky se právě regenerují tou solí. Mám změkčovač asi 20 let a životnost je zatím dobrá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 18:34
avatar

mp: Tomu nerozumím, doplňujte sůl, když je náplň zničená? Nemá na chod myčky vliv ale kupte zi změkčovač? Pokud je katex ztvrdlý, otrávený nebo jinak poškozený, sůl se vyplavuje do myčky a doplňování je házení perel sviním. Pomíjím, že nádobí má slaný povlak. A když už stroj obsahuje změkčování vody, proč kupovat druhý místo aby se opravil? Do myčky Miele stojí i s prací 7000 Kč a vyměňoval se po 19ti letech (tvrdost vody 3,3mmol/l)! Výměna možná je, ale ... plastový kontejner se musí částečně rozřezat a posléze spojit. Lepení je problematické a práce s kuličkami je o nervy, zvlášť když se rozsypou Když to podruhé začalo propouštět, vzdal jsem to. Na lepení vyzkoušeno kde co, nakonec jsem použil Mamut ale ta slaná vode je prostě těžký soupeř.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 15.02.16 18:40

Tak zase nejsem takový odborník, ale určitě žádná myčka nemá v sobě změkčovač. Sůl nebo soda, to už přidávala moje babička k ručnímu praní, aby to mělo lepši účinek. A proti slanosti je určen kvalitní oplach (máte čisté trysky?).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 20:57
avatar

Proč oblbujete lidi ... http://www.ame.cz/Zmekcovac-v…4034611-_d34744668_10699.aspx

a to je jeden typ, ostatní výrobci používají jiný model, ale VŠECHNY myčky mají změkčování vody.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.