Vyčištění RD po chovu holubů

Od: Datum: 15.02.16 09:20 odpovědí: 3 změna: 15.02.16 11:17

Dobrý den. Chtěla jsem poprosit o radu. Jak postupovat: zakoupili jsme rodinný dům (starý), ve kterém předchozí majitel na půdě choval holuby. Půda páchnoucí, řekla bych že i celý RD zapáchá, Půda je již relativně vyčištěna, nicméně mám strach i z přenosu nemocí a roztočů. Krom toho bych chtěla celý dům nějakým prostředkem vystříkat, proti zápachu, plísni?

Předem děkuji za odpověď

Gábina


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 15.02.16 10:14

Což takhle posypat vápnem? Dezinfikují se tak i stáje, vápno se nechá pár dní ležet, pak se odstraní, stěny se vápnem vybílí. Pozor na manipulaci, je to silně zásadité, takže určitě používat rukavice, brýle a možná i respirátor. Nebo si pozvat firmu, která se tím zabývá.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 15.02.16 10:19

Posílám odkaz i s diskuzí na čištění holubníků, vaše půda také byla holubník. Snad najdete přijatelnou radu.

http://www.ifauna.cz/holubi/n…/743525/paraziti-a-dezinfekce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 11:17

Pracoval jsem u firmy specializující se i na tato čištění, ale používali jsme chemikálie, které nejsou běžně dostupné, takže doporučím najít v okolí firmu, kde budou ochotni prodat některý z účinných prostředků (nezapáchají) nebo do bandy na zádech naředit silnější koncentraci Sava a pečlivě (s respirátorem na ústech a nejlépe i ochranné brýle) dům vystříkat, pak řádně vyvětrat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.