Kde najdu nejbližší přípojku elektriky?

Od: Datum: 15.02.16 09:07 odpovědí: 14 změna: 17.02.16 08:08

Zdravím. Našel jsem inzerát na domek v lese, ale není tam přivedena elektřina. Dá se někde na internetu najít, kde si táhne ČEZ (nebo jiná společnost) elektrosíť? Respektive, kde by mohlo být nejbližší místo pro připojení?

A pak by mne zajímalo, kolik tak stojí běžný metr přípojky.

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.16 09:55

Obraťe se na ČEZ a dozvíte se veškeré informace o možnosti připojení k síti.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.02.16 10:05

Že mě to nenapadlo ... já blbec jsem se obrátil na Poraďte. No to jsem hlupák ...

https://geoportal.cezdistribuce.cz/geoportal.ves/ves.aspx

Od: paw®
Datum: 15.02.16 11:36
Metr pripojky je obecny pojem. Pokud si zazadate na CEZ o pripojne misto, tak na hranici pozemku zridi ditributor do roka antonicka s elektromerem. Dale si to platite uz sam. Delano firmou, stoji metr pripojky cca 1000kc.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.02.16 11:40

Ano, to jsem leckde už vyčetl. Ale příjde mi to divné. To jako opravdu podám žádost a oni mi ze vsi do lesa podél trati (například) provedou výkop, položí kabel a k plotu postaví krabici a zadarmo? To bych byl opravdu potěšen, i kdybych měl ten rok čekat :)

Datum: 15.02.16 12:03

Ne..., zadarmo Vám samozřejmě nikdo přípojku neudělá, není k tomu jediný důvod.

"Metr přípojky" drahý určitě není...jde pouze o nehluboký výkop, zapískování, dignalizační fólii a samotný elektrický kabel. Dražší na celé záležitosti ovšem může být např. podkop komunikace, vyspravení asfaltu, posílení trafostanice...výstavba pilíře atd. Co z toho budete potřebovat a kolik to opravdu bude stát Vám řekne pouze majitel rozvodné sítě na kterou Vás bude napojovat. V extrémním případě Vás ani nemusí připojit na "nejbližší" místo které vede kolem Vašeho domu, ale klidně v místě jiném, kde to je technicky možné.

doplněno 15.02.16 12:05:

Ono výše uvedené "sdělení o existenci sítí" je opravdu "zadarmo", ale k ničemu nikoho nezavazuje..Je to např. pouze podklad pro projektanta který kreslí stavbu XY, aby věděl kde dojde ke střetu nové stavby se stávajícím podzemním vedením...ČEZ (či E-ON atd.) si pak ve vyjádření stanovuje i další podmínky (ochranná pásma, možnost napojení)..

Datum: 15.02.16 12:12
Já vycházel z příspěvku výše:Pokud si zazadate na CEZ o pripojne misto, tak na hranici pozemku zridi ditributor do roka antonicka s elektromerem. Dale si to platite uz sam.A také z toho, co jsem četl na internetu. Nejsem hloupý. Vím, že tyhle věci nejsou zadarmo. Ale proto se na to ptám, když mi to tu někdo napsal a píšou to i na internetu v různých článcích. Ale nikdy tam neuvádějí, za jakých podmínek to přivedou zadarmo.
Od: strakatypes
Datum: 15.02.16 11:45

Jsem skeptik. To bude hodně drahá záležitost, nemyslím, že to bude zdarma. Kdyby to šlo, tak už ta elektřina natažená dávno je.

A co voda? Tu neřešíte?

Datum: 15.02.16 13:04

Jedná se o drážní domek. Voda tam není a nebude. Ale je tam studna a podle všechno hojně zásobená.

Od: lego®
Datum: 16.02.16 09:52

A elektrina tam drive byla?
Pokud ano, zkusil bych nasledovnika CD zda by to slo dale provozovat.

Datum: 17.02.16 08:08

ano, dříve byla. Dům má zásuvky, vypínače a venku je jakási skříň (poprvé jdu na prohlídku až dnes odpoledne). Už mám obvolno a dotáhnout elektriku bude trochu problém legislativní. Je to přes cizí pozemky a přes pozemek ČD. Uvažuji i nad tím, oslovit ČD. Ale pokud se budou trati výhledově za pár let zbavovat, může nastat další problém.

Datum: 15.02.16 12:21

Všetko záleži najmä na vzdialennosti trafostanice,kľudne sa môže stať,že by sa muselo priviesť vyššie napätie a až potom pretransoformovať na použieľné v domácnosti a to už bude poriadne drahá prípojka.

Datum: 15.02.16 16:20

Dle mého názoru, žádost, projekt, možno trochu více zák. 91/2005 Sb., 51/2006 Sb.

Datum: 15.02.16 17:03

Ahoj.

Z trafa to přímo vést nemusí. Od toho trafa jdou různé odbočky a většinou na prvním betonovém sloupě je vypínač úsečníku. Omrkni si to okolí tvého drážního domku. Jestli tam někudy náhodou nevede nějaká odbočka. Jestli to půjde do země nebo vzduchem si rozhodne rozvodný závod ČEZu. Jestli je obvodová zeď volně přístupná, nemusí se stavět pilířek, ale jen nika. Když to půjde vzduchem, kabel bude končit nad ní v HDSce. Ale, to jsou už jenom detaily. Projednej si to v jejich nejbližší kanceláři. Tam se dozvíš vše poptřebné. Tady to budou většinou jen dohady. Ahoj.

Když máš studnu, máš i vodu. Většinou.

doplněno 15.02.16 18:07:

Rosťo, pán nejspíš nebude pěstovat zeleninu. Na to by potřeboval ty půdní rozbory. Uzemnění si pohlídají montéři z připojovací firmy.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.02.16 09:47

Díky! Volal jsem známého a řekl mi, že když si dám jako majitel pozemku žádost, tak mi ČEZ ze zákona do dvou let musí tu elektriku přivést a postavit antoníčka na hranici pozemku. Platí se 500 za Ampéru, to je vše. Pak už je to na mě (na elektrikáři).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.