Vlhke obvod.zdivo

Od: Datum: 14.02.16 20:13 odpovědí: 4 změna: 15.02.16 17:33
Dobry den mam dotaz na vlhké obvodové zdivo na chalupě mam plán u odstranit beton kolem a udělat drenaž a stěny okopat a nahodit sanační omítkou myslíte ze to bude stačit? Vlhké jsou steny i uvnitř chalupy tam nevím chalupa je podsklepena do sklepa prosakuje voda jedině vykopat šachtu a vodu odčerpávat Zatim děkuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.02.16 22:50
avatar

Dobrý den, ten stav omítek je žalostný. Raději bych investoval do podřezání, resp. do vodorovné hydroizolace a trvalého odvodnění sklepa. Ovšem, měl by to vidět někdo z oboru přímo na místě. Sanační omítka to (dle mého názoru) nezachrání a drenáž je "sporné řešení" (ovšem, moderní). Zdravím!

doplněno 15.02.16 06:05:

Pokud Vám tam teče voda ze svahu (což je zřejmě pravda), tak to řešte už před zídkou, aby nešla až k domu. Také z fotky není jasné, jestli i okap. svod někam pokračuje mimo dům. A je jasné, že beton tšsně u domu drží vodu pod sebou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 00:17
avatar

stene, máme chatu ve svahu a to samé jsme řešili také. Manžel po odkrytí a přidání drenáže ještě příložil na odkrytou část k základům nopovou folii,kvůli odvětrání a odvlhčení Pak jsme ale stejně museli řešít sklep.Ve sklepě vykopal tzv. suchou studnu a pak manžel postupoval podle rady z receptáře viz: www.ireceptar.cz v nabídce pro kutily článek větrání sklepů a konkrétně ještě z článku Odvlhčení zdiva drenáží lze zvládnout svépomocí.Tak snad vám moje rada k něčemu bude.Nám to pomohlo, my jsme spokojeni;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 06:59
avatar

Tisíckrát řešeno, podobné případy.

Když pracně odkopete, vložíte nopovku, tak určitě nebude proudit vzduch mezi nopovkou a zdí. To nejde. Odkopáním sice na čas odlehčíte stavbě od vody, ale ona opět najde cestu a bude se postup opakvat, Vy pak zjistíte, jako stovky jiných, že pomůže jedině vložená hydroizolace.

Nejdříve musíte zachytit deštovou vodu a hned na povrchu jí odvést mimo dům. Pokud je spodní voda, musí jí najít odborník, opět odvést od domu pryč. Páč klidně si můžete drenáží zavlažovat zdi více, jak teď.

Asi máte klenuté stropy, doporučil bych vryžení pleců pod zdi. Ale je nutné místní šetření a prohlídka domu odborníky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.16 17:33

Ahoj.

Jestli to máte mít dobře, tak se velkým terénním úpravám nevyhnete. Podle fotek ta strana s číslem 408 ještě půjde, ale na druhé straně je toho dost. Jestli se tam dostane mikrorypadlo, bude to snažší. Sanační omítka se určitě bude hodit, jen se bude muset ta stará odstranit i ze spár mezi cihlami. Asi o 3-5cm. Z obou stran. A podříznout. A dostat venkovní terén pod úroveň té vodorovné izolace. A vyspádovat od domku pryč. Ta druhá strana bude náročnější. Fakt nezávidím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.