Platnost nájemní smlouvy

Od: Datum: 06.03.16 21:12 odpovědí: 5 změna: 07.03.16 22:06

Nájemní smlouvu mě podepsal pouze jeden spolumajitel. Je platná? Ostatní s tím souhlasí, ale nemám to od nich podepsané.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.03.16 21:14
avatar

S největší pravděpodobností je smlouva platná.

Já píšu nájemní smlouvy s pověřením majitelů, oni jí nepodepisují.


doplněno 08.03.16 07:20:

Do smlouvy píšu:

Majitelka...

jednající při podpisu smlouvy: Milan

pak nájemce..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilil
Datum: 06.03.16 22:56

A pane Milane přikládáte toto pověření ke smlouvě? On ten co to podepsal říkal, že má od nich také zplnomocnění, ale ve smlouvě se o tom nepíše a právě není přiloženo.

Datum: 07.03.16 06:52

Dokládat se nemusí, ale na závěr smlouvy by měla být doložka třeba ve znění " Na základě zmocnění spolumajitelů smlouvu sjednal v jejich zastoupení XY" a před podpisem by měla být k tomu užívaná zkratka "z.p." = z pověření.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilil
Datum: 07.03.16 21:35

A když to tam nemám má to vliv na platnost smlouvy?

Datum: 07.03.16 22:06
avatar

Smlouvy o nájmu bytu upravuje občanský zákoník.V případě, kdy osoba uzavírající nájemní smlouvu je zapsána v katastru nemovitostí pouze jako spoluvlastník bytu nebo domu, je namístě vyžádat si od takové osoby písemné vyjádření, respektive souhlas ostatních spoluvlastníků bytu s uzavřením nájemní smlouvy. Poměrně často se totiž stává, že s bytem nakládá bez souhlasu nebo dokonce přímo proti vůli ostatních spoluvlastníků jenom jeden nebo někteří ze spoluvlastníků. V takovém případě se vystavujete nebezpečí, že smlouva bude shledána neplatnou.Pokud je pronajímán byt ve spoluvlastnictví více osob, nájemní smlouva by měla obsahovat označení všech těchto spoluvlastníků. Pokud smlouvu o nájmu bytu s nájemcem nepodepisují všichni spoluvlastníci, ale pouze jeden z nich jako společný zástupce, pak by přílohou nájemní smlouvy měl být i originál nebo alespoň úředně ověřená kopie plné moci udělené takovému společnému zástupci spoluvlastníků.Není nic jednoduššího,než požádat tohoto spolumajitele o doplnění ke smlouvě., pokud ostatní spoluvlastníci souhlasí jak on tvrdí, neměl by to být problém.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.