Padajici panty

Od: Datum: 14.02.16 10:13 odpovědí: 6 změna: 14.02.16 17:04
Zdravim Vas. Koupil jsem novou obyv. stenu. Na zed prijde skrinka se tremi dvirky. Vse v pohode vsechno sedi, ale prave dvirka mi nejdou srovnat. Srouby co drzi panty tak se ve dreve protaceji a tim padem nedrzi panty a dvirka padaji dolu. Jak to prosim udelat aby to drzelo? Vetsi srouby se nebudou vejit do tech direk na pantech, takze to asi nepomuze. Dekuji moc
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: isteron
Datum: 14.02.16 10:41

Potom už nepomôže nč iné, jedine skruka s matkou. A zapustiť do dreva, aby netrčala von.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.02.16 10:41

Obávám se, že jste je v dřevotřísce protočil. Já jsem podobné průšvihy řešil rozmícháním epoxidu s pilinami a zalepení šroubů. Šrouby je vhodné něčím stříknout (konkor), aby se nezalepily natvrdo, ale aby se vytvořil nový závit, který lze povolit a utáhnout. Nejprve vyzkoušejte na nějakém odřezku, jde to celkem snadno.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 14.02.16 10:42

Dobrý den, ona to bude spíše dřevotříska než dřevo. Pokud ten otvor není o hodně větší (špatně z výroby), tak by mohlo stačit nacpat tam kousky špejle a potom teprve umístit panty. Zdravím!

doplněno 14.02.16 17:07:

Dělal jsem to tak, že jsem zasunul delší špejli a zalomil, vedle jsem to zopakoval a třetí už jsem tam musel mírně zatlouci. Na jeden otvor pro vrut stačily tři kousky špejle, začistit a bylo hotovo. Já jsem to nelepil, ale je to "profesionálnější" s lepením.

Myslím, že pro vrut pro panty nebude ten otvor tak velký, aby se musel kolíčkovat, ale také by to šlo. Uvidíte, jak Vám to půjde až něco zkusíte.

doplněno 02.03.16 19:03:

mike - tak, jak jste postupoval a je to hotové?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.02.16 11:02

Hlavně tam nedávej šroub skrz s matkou.

Záleží na tvých možnostech a vybavení.

Nejlepší je zalepit tam osmičku týbl, neboli kolík. Vyvrtáš osmičkou vrtákem díru, samozřejmě, že ne skrz a do díry zalepíš kolík. Pokud to nemáš, tak jak zde již zaznělo, stačí zalepit špejli. V tomto případě je ale potřeba nechat lepidlo opravdu důkladně proschnout, klidně až do druhýho dne.

Ohodnoceno: 2x

Od: ivvs
Datum: 14.02.16 16:48
Souhlasim s tou spejli! Narvat spejle a opatrne dotahnout. Hlavne nervat, nebo to protocite znovu.

Datum: 14.02.16 17:04

Ahoj.

Ty špejle si tam zalep tři a nech zaschnout. Šroub pak chytneš mezi ně a drží to docela obstojně. Jen to taky neprotočit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.