Oprava indukční desky

Od: Datum: 12.02.16 19:30 odpovědí: 7 změna: 13.02.16 20:03

Dobrý den. Mám dotaz zda se dá opravit indukční deska. Máme Zelmer asi 3 měsíce po záruce.Přestaly jít dvě plotýnky za sebou. Přední a zadní. Zdálo se mi jako by tam něco jiskřilo. Nevím zda koupit novou indukčku nebo ji dát opravit. Poraďte jaká je dobrá indukčka. Moc děkuji.


doplněno 13.02.16 19:53:

Děkuji všem za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.16 22:33
avatar

Záleží v čem je problém, mohla odejít elektronika, "plotýnky" , nebo jen uhořel drátek. Opravit se dá vše, otázkou je jestli by to bylo rentabilní

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 13.02.16 00:19

Každá rada drahá, tušíš jestli máš napájení desky na jednu, dvě, nebo na tři fáze? Pak by se dalo odvodit, že když ti část funguje a část ne, tak se ubíra na možných chybách, ale takhle je to jen věštění, dohady. Zatím víme, že jedou dvě plotny i s logikou nastavení, je docela možné, že odešlo proudové hlídání, které nedovoluje zapnutí více plotýnek kvůji vyššímu odběru proudu,nebo funguje a nedovolí zapnutí více plotýnek, funguje při jednofázovém připojení, ale tohle je jen dohad,nebo jak jsis četla, třeba špatný kontakt, prostě málo informací a možná ti jen vyletěla pojistka, nebo to opravdu bude levnější komplet vyměnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.16 00:35

Indukční deska je většinou zapojená na 2 fáze a každá polovina (vždy skupina přední a zadní plotnýnky) je napojena na jednu z nich. Pominu-li závadu v napájení některé z fází, je typická závada odpálený IGBT tranzistor (jeden či více), který spíná cívky ploten. Občas dojde k takovému průrazu tranzistorů, že napájení poloviny desky jde do zkratu. V takovém případě při sepnutí plotny "vyletí" pojistky.

Tranzistor stojí okolo 200 a většinou stačí prostá výměna za nový kus. Akorát potřebujete někoho, kdo ho dokáže vyměnit. Autorizovaný opravář bude měnit celou desku a taková oprava pak finačně skoro nemá smysl.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.02.16 09:17
avatar

Pokusím se odpovědět na Vaši otázku "jaká je dobrá indukčka". Při čtení dotazu, a s přihlédnutím na podmínky nové tarifní struktury cen el. energie říkám: Dobrá indukčka = žádná indukčka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.16 13:52
To je nesmysl. Je to přesně naopak. Když už mám kapacitu, měl bych ji využít. Dle nových cen ušetřím skoro 30 % oproti současnosti.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.02.16 20:03

Máte problém s novým ceníkem? Něco se Vám nezdá?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.16 14:05
avatar

Opravit jde vše, vždy je jen otázku zdali hodnota opravy je výhodná proti ceně nového spotřebiče. Takže zavolat Elektrikáře, zjistit co se rozbilo, on vám řekne cenu a posoudíte zda-li se to vyplatí.

Dobré indukční desky jsou třeba Beko, Electrolux, Whirlpool, Gorejne - obecně většina velkých značek je na tom +/- stejně, takže chybu neuděláte z žádnou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.