Poplatky za popelnice

Od: Datum: 12.02.16 07:46 odpovědí: 9 změna: 13.02.16 20:25

prosim o radu , již 10 let žiju v anglii , do čech jezdim jen za maminkou a presto chteji že musim platit za popelnice i když na adrese nežiji již deset let , mužete mi poradit , pry musim zaplatit za posledni tři roky , v anglii si platim veškere poplatky , zde nenavštěvuji lekaře . neodbiram elektřinu pyn , ani žadny byt nevlastnim , děkuji mikelova


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.02.16 07:49
avatar

Dobrý den, dokud budete mít na té adrese trvalý pobyt, tak budou chtít poplatky.

U nás se ze zákona platí v místě trvalého pobytu. Řešením je nemít trvalý pobyt na území ČR. Zdravím!

doplněno 12.02.16 08:06:

Nechci Vám přidávat, ale možná máte dluh i u VZP za zdravotní pojištění. To je ze zákona povinné a musí se platit. A tam jde o výrazně vyšší částky + penále.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 12.02.16 08:42
avatar

K té druhé části benovi odpovědi bych dodal: Nepodceňujte to, moje známá se vdala do Německa a získala německé občanství. Udělala chybu, u našich úřadů se neodhlásila z evidence, a tak když se po 15 letech vrátila, čekalo jí nemilé překvapení v podobě dluhu za zdravotní a sociální pojištění ve výši řádově desetitisíců korun (že platila v Německu nikoho nezajímalo).


doplněno 12.02.16 21:27:

Ivzez - Dobře, to sociální beru zpět. Nic to ale nemění na tom, že za zdravotní ona známá musela zaplatit dluh kolem 50000 Kč.


doplněno 13.02.16 21:17:

Suzymon - No jestli to tenkrát vzdala už si nepamatuju, je to nějakých 8 let... A zeptat se jí nemůžu, je 4 roky nezvěstná. Teda aspoň pro mne. Nějak nemám odvahu pátrat, co se s ní stalo. :(

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.02.16 19:34
avatar

Magdon Vás straší.

Sociální pojištění je pouze pro zaměstnance a OSVČ,

(tam Vám dluh nevznikne).

Ze zdravotního pojištění stačí se před odjezdem do zahraničí odhlásit

(musí jít o minimálně šest měsíců)

a po návratu doložit placení zdravotního pojištění v zemi pobytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.16 20:25
avatar

Magdon, máte pravdu. Stalo se mi to samé. Já teda opustila republiku nelegálně v roce 1978, ale když jsem se pak po "osvobození" mohla vrátit, chtěli po mně asi osmdesát tisíc, i když jsem tady vůbec nežila a nic nečerpala. Ale tenkrát jsem to vyřídila a stornovali to. A bylo to to zdravotní. A dalo mi to hodně běhání, ale dokázala jsem to. myslím, že se Vaše známá neměla dát a měla bojovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.16 07:54
avatar

Dobrý den, pokud vyhláška města, kde máte tvralý pobyt, vyžaduje placení odpadu po všech, kdo mají v obci TP, tak jediným řešením je, TP v obci nemít a odhlásit se s evidence obyvatel.


doplněno 12.02.16 08:27:

@minda - u Vás ano, ale bohužel ne v každé obci. Někde trvají na placení poplatku dle TP a nejede přes to vlak..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.02.16 08:01
avatar

zkuste se domluvit z příslušným odborem magistrátu, kde máte trvalý pobyt, že jim zašlete doklad o tom, že platíte odvoz popelnic v anglii, a oni vám to na základě toho odpustí - u nás to tak funguje

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.16 11:40
avatar

Dagmar, nevím ze kterého města jste, ale já v Pardubicích dojdu na úřad, předložím dokument, že syn je více jak půl roku mimo ČR a nemusí platit nic.

Koukala jste do vyhlášky obce kde máte trvalé bydliště?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 12.02.16 19:44

Nepochapuji, proč nejdete na obec a nedomluvíte se tam, když prokážete, že jste dlouhodobě mimo republiku. Jinak vizte odpadovou vyhlášku obce, zákon. To jste měla řešit před odjezdem!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.16 20:06

Ahoj Dášo.

Každej ,,Vejbor ,, si to řeší po svém. A nezáleží na nějaké logice. Známá bydlí v Liberci a je hlášená na radnici v Tanvaldu. Tam vůbec nechtějí přistoupit na nějaké nebydlení a už vůbec na nevytváření nějakých odpadů. Prostě chtějí prachy a tak je mají. Jediná pomoc je, se odhlásit jinam.

Zajímalo by mě, jestli tam má to děvče svou popelnici? Své rezervované místo na své případné odpadky? Tak nás taky napadlo, nadělat něco bince a odvézt jim to tam a vysypat v radnici na zem, když tam nebude nějaká ta popelnice.

Když synek studoval v Praze, tak našim výběrčím stačilo potvrzení o studiu. A když dcerka už mnoho let žije v Teplicích, nějaké to potvrzení ani dodat nemohla. Tam se popelnice s občany nepárují a neevidují. Prý to vychází levněji. Říkal pan Kubera.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.