Zateplení dřevěné chatky na zahradě

Od: Datum: 10.02.16 17:48 odpovědí: 8 změna: 12.02.16 16:41

Dobrý den, prosím o názory, zkušenosti, nápady ohledně zateplení stěn dřevostavby na zahrádce 3*5 m .

Ano či ne? Zahradní domeček nebude vytápěn. Vnější obvodové zdi jsou z fasádních palubek připevněné na trámky.

Trámky 80x80 . Vnitřní stěny ještě nemám vyřešené. Uvažuji opět o palubkách.

Teď k jádru věci. Má smysl zateplovat? Co vše potřebuji k zateplení, aby vše bylo správně?

Nebo mám nechat domeček bez izolace s tím, že bude stačit stěna z palubek jak na vnější straně , tak na vnitřní a uprostřed nic? Děkuji za názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.16 17:53

Za sebe si myslím, že zateplení je zbytečné. Zbytečná práce, zbytečné finance. Navíc, v tom zatelpení se bude líbit hlodavcům i hmyzu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.02.16 18:05

Dávat izolaci do konstrukce je třeba v případě vytápění, či přehřívání.

Máte něktrý problém? Ne? Tak neizolujte.

Od: ben®
Datum: 10.02.16 18:58

Dobrý den, já bych viděl problém v té dutině - krásné místo pro nezvanou "havěť".

Vyplnil bych prostor něčím trvalým a nechutným - škvára, kamínky nebo něco tomu podobného. Jinak, používá se i sláma a dobře napěchovat. A ta i izoluje. Zdravím!

P.S. Případně sláma s jílem.

doplněno 11.02.16 11:41:

falimo - to záleží na té konstrukci stěny. Hřebík by mohl povolit, ale vrut ne. Také můžete udělat stěnu, kde budou i vodorovné trámky a budete vyplňovat po menších "kapsách".

Chtělo by to vyzkoušet - škvára je lehčí a kamínky (kačírek je těžší). Hlavně nedávejte jen písek, protože ten do sebe táhne vlhkost. Myslím, že z bedniček naplněných škvárou byla vybudována klubovna Rychlých šípů .

doplněno 11.02.16 19:31:

milancukrar - nejste první, kdo mé řešení zavrhuje . Je to věc názoru a ten máme každý jiný. Z dotazu se zdá, že to nemá být jenom bouda na nářadí, ale chatka i (občas) obytná. No, já bych tam myšky nebo vosí či sršní hnízdo nechtěl - ta dutina je pro toto asi ideální. Tazatel neuvádí možnosti např. levného materiálu nebo rozpočet. Také nemá ještě dořešené vnitřní stěny. Já bych udělal tu kostru z trámků, venkovní palubky a uvnitř bych použil jako výplň mezi trámky silný polystyren (až do šířky trámků). Polystyren bych vymaloval Primalexem na bílo a trámky natřel hnědou barvou - bude to hezké, polička se umístí do trámků a něco lehčího unese i ten polystyren. Bylo by to zateplené a žádná dutina by ani nevznikla. No, ale řešení je více - to je jen jedno z nich.

Od: asd1
Datum: 11.02.16 12:36

Škvára je pěkné svinstvo, to překoná snad jen stavět ze starých pražců...

štěrk je nesmysl, palubky to časem rozvalí.

kdysi se mezi prkna dávalo bukové listí.

Palubky/ prkna zásadně hřebíkem

Datum: 11.02.16 16:12

Kolego Bene, snad poprvé Vám musím sdělit, že s Vámi naprosto nesouhlasím. Vyplňovat mezeru mezi deskou a palubkou něčím jako je škvára, či štěrk jr snad nesmysl, nebo jsem nepochopil důvod. Klidně může být dutina prázdná, nebo vyplnit vatou.

doplněno 11.02.16 20:14:

Bene, shodneme se, vyplnit ano, ale ne tím co jste napsal předtím.

Datum: 12.02.16 16:41

Uvnitř chci opět palubky. Pro ty jsem již rozhodnut. Základní 12,5 šířka. Jedná se mi opravdu pouze o to, zda vyplnit, nebo nechat " dýchat" . Trávit noci v boudičce chci opravdu pouze od pozdního jara do začínajícího podzimu.

Zvenku je to takto. Aktuálně již podbité.

Datum: 11.02.16 11:29

Děkuji Vám za názory. Pokud bych dal kamínky, štěrk, apod. do vzduchové mezery, nebude to dost těžké, aby se mi přípradně stěna vyvalila?

Datum: 11.02.16 11:48

Když by se sečtly všechny náklady, nevyšlo by skoro stejně, chatku postavit z fošen? Ptám se asi hloupě, ale všechny chatky mají jen jednoduché stěny.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.