Praskání sdk stropu mezi deskama proč?

Od: Datum: 10.02.16 15:58 odpovědí: 15 změna: 11.02.16 07:04

Ahoj chci se zeptat proč praskají spoje mezi sdk.

Stropní konstrukce kovová dvojitá křížová v panelovém domě v posledním patře.

doplněno 10.02.16 16:02:

jak to opravit? nebo bude to praskat stále?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.16 16:26

Zdavím. Na spoje mezi desky se do tmelu vtlačuje mřížková páska do spár SDK. Bez použití to bude praskat a praskat a praskat. Není to žádný drahý produkt a spoje budou jako alabastr

Např . : http://www.baushop.cz/samolepici-mrizka-fiba-tape

Ohodnoceno: 1x

Od: trouba1
Datum: 10.02.16 16:32

ale to jo ta tam je. tam to nepraská. praská to ve spojich sdk-sdk na té krátké straně kde jsou desky zkosené

Datum: 10.02.16 16:44

tam by mela byt takova ta papirova na kratke strane ja ji tam mam a nic nepraska

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.02.16 17:05

tam se nic nedává jen tmel já na vše použil Knauf Uniflott

Od: nickii
Datum: 10.02.16 17:26

Na spary na kratsi strane desek se dava tato paska http://www.baushop.cz/skelna-paska-25m-bal pak nemuze nic praskat

Datum: 10.02.16 17:32

vždyť to udělá hrbol kdyby se tam dala

Od: nickii
Datum: 10.02.16 17:40

Zadny hrbol neudela, pokud ji zapravite do sadry, prosakne jak papir a nic neni ani poznat. Ja jsem ji jeste podelne strihal napul aby nebyla tak siroka a hezky se zatahla do spary. Ani po letech nic nepraska

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.02.16 17:41

Pokud se na krátké spoje dává slabá skelná páska, musí se sádra roztáhnout do velké šíře. Proto je mezi deskami nechá mezera asi 5mm, aby Uniflot (se skelným vláknem) prolezl mezi desky.

Rozteč máte po 50cm? Hrany na krátké straně jsou zkoseny? Máte mezery mezi deskami?

doplněno 10.02.16 18:02:

Musíte vyškrábnout - proříznout spáru, aby byla mezera mezi deskami 5mm. Pak přesádrovat se skelnou páskou.

Opět se zeptám, "Máte mezery mezi deskami?"

doplněno 10.02.16 18:07:

deska se zkosenou hranou, na šíři 125cm desky nesmíte dát k sobě. Musí být mezera 3-5mm!

Už víte?

Datum: 10.02.16 17:46

ano rozteč je po 50cm ,zkosené hrany jsou uz na desce takže ano všude

jde tedy dodatečně dodat tu skelnou pasku nebo tu samolepící mřížku? kdyz je tem ve spáře jiš tvrdý? nebo nějak ty prasklinky vyplnit?

doplněno 10.02.16 18:06:

mezeru? nechápu kde mezi?

doplněno 10.02.16 18:11:

jo tak?tak to asi ne u desek kde jsou zkosene hrany na kratsi straně jsou u sebe.anop desky 125cm.

takže spáru vyčistit udělat tam mezeru a presadrovat se skelnou paskou?

Datum: 10.02.16 19:47

Mřížka je zbytečná. Stačí spárovat postupně v několika krocích. Každá vrstva musí vyzrát několik hodin. Takhle jsem to dělal doma, nikde žádný mřížky a nikde nic ani po 15 letech nepraská. Je to dáno také tím, že jsem to neuměl zaspárovat do roviny hned, jak to dělají profíci. Ti tam naperou plnou vrstvu najednou a ta časem praskne, protože v sádře zústává po vytvrzení pnutí. Pokud je to sádrováno tak v pěti krocích (vždy přebroušeno), tak nic nepraskne. Alespoň takovou zkušenost mám já. Přízemí všechny stropy ze sádroše a v patře sádrokarton i místo omítky na zdech.

Od: opredat
Datum: 10.02.16 20:41

No já teda nevím, ale podle fotky máte nahouby položené desky. Krátké spáry mají ležet na CD profilech a "přeplátované". Vy máte spoj v jedné linii ...

Datum: 10.02.16 20:50

Vždyť je má krátkou stranou na CD profilu. Nebo Vám nerozumím..

Od: opredat
Datum: 10.02.16 21:03

Nepoznám z těch "fotek", zda je deska podél nebo napříč místnosti. Asi jsem slepej. Pokud to má správně a spoje mu leží na CD, tak to nemůže praskat.

Datum: 10.02.16 21:10
Desky mam správně taky nechápu proc to praska na profilu. Hlavne ze to jde opravit
Datum: 11.02.16 07:04

Z fotek lze poznat, jak jsou profily a jak položeny desky. Krátké spoje jsou na profilech. Praskání může být málo sádry v hraně, nečistá hrana, málo vmáčknutá sádra, ale to již spekuluji o nekvalitní práci, avšak vůbec to nevím, jak se sádrovalo..

Třeba málo šroubů...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.