Jak postupovat

Od: Datum: 10.02.16 14:17 odpovědí: 1 změna: 10.02.16 20:46

dobrý den prosím o radu, bydlíme ve staré bytovce asi z 12 byty. sousedi nad námi si zrekonstruovali byt a udělali nové podlahy. Původně byla podlaha škvára a prkna, škváru odebrali a prkna vytrhali a plochu vylili betonem. Nám ted začali praskat stropy a hluk od sousedů se znásobil, předtím bylo slyšet že někdo nahoře je jen zcela výjimečně ale ted je to hrozný. Nevím jestli se můžeme nějak bránit. bojím se že strop nám praskne. vím že na to zcela určitě neměli stavební povolení ale nevím jestli na to je potřeba. Dle mého názoru je strop nosnou zdí a na to by stavební povolení být mělo, prosím poradte nevíme si rady. Ještě dodávám že jsme společenství vlastníků a na náš souhlas jako sousedů se nikdo neptal.

Děkuji za pomoc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.16 15:36
avatar

Jako společenstvo vlastníků máte nějaké stanovy?Tipuju,že asi ano a tam by to mělo být uvedeno.Za sebe vím,že když se tohle děje v družstevním bytě,tak je to takhle.Ten kdo rekonstruuje musí dodat projekt(nákres a popis)a technici to schválí.Potom může začít rekonstruovat.Pokud to nedodá a sousedé mají podezdření,že se něco děje,hrozí majiteli pokuta a další sankce.U nás mají i nákresy domu,takže jde dohleda co je nosné a co né.Už ve městě byly případy ,kdy si lidé vylepšovali byty bouráním do nosných zdí.Takže raději zjišťujte a domluvte se sousedy.

Určitě nějaké stanovy máte,kontaktujte důvěrníka nebo toho kdo Vám spravuje dům.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.