Tlak vody z karmy/oheň

Od: Datum: 09.02.16 23:58 odpovědí: 7 změna: 11.02.16 12:03
avatar

Může mít špatná vodní armatura (znečištění, chod jehly) vliv na to že oheň nehoří na 100% a voda nemá dostatečný tlak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 10.02.16 06:27
avatar

Dobrý den, co vím, tak pokud je nižší tlak vody, tak karma nemusí vůbec zapálit a ohřívat vodu. Nevím, jak je to dnes, ale dříve to byl častý problém v bytech ve vyšších patrech, kde byl v domě nižší tlak vody a muselo se čekat, až třeba v přízemí nikdo neotočí kohoutkem a bude tlak nahoře. Takže, možné to je. Zdravím!

P.S. Jakým tlakem Vám teče voda studená?

doplněno 10.02.16 11:59:

Omlouvám se, ale více v tomto problému neporadím - snad někdo jiný. Ovšem, čisté trubky, hořáky i odtah budou zřejmě základ úspěchu (a i dobrý tlak plynu i vody).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 11:11
avatar

Studená má o 100% větší tlak. Ale to je normální. Teplá teče vždy menším tlakem. Je jasný že kdyby do karmy tekla voda slabým tlakem tak to karmu nerožne. Myslím že studená která se pak v karmě ohřívá teče do karmy normálně. Zajímalo mě jestli může mít třeba kámen ve vodní armatuře/špatně chodící jehla vliv na to že že hořáky nejedou naplno protože není dostateřný tlak vody. Nedávno sem dával skoro novej výměník teplé vody. Teplá voda tekla o něco víc, a hlavně, bylo slyšet oheň jak doslova hučí. Ta karma, normálně to jelo a zničeho nic zhaslo. Rozdělal sem ji. Výměník byl čistej, oheň nešel, oddělal sem vodní armaturu, pročistil ji a oheň naskočil, nejede to ale na 100%. Potom sem opatrně "pobouchal" přívodní trubku. Oheň zhasl. Je jasný že z trubky se něco uvolnilo, dostalo do armatury a teď to pomalu při spuštění vody vyplouvá ven. Teď už oheň zase hoří ale není to OK. Zkusím ještě jednou tu armaturu. Pokud bude znečištěna, bude to asi mít vliv na chod/tlak/oheň. V ničem jiným to být přece nemůže. Výměník je čistej.

Datum: 10.02.16 13:12
avatar

Může. Jesli je slabší průtok vody, poškozená membrána nebo něco v karmě drhne, pak karma špatně zapaluje.

Karma se zapaluje pomocí kinetické energie proudící vody. Je to právě proud vody co nadzvedne membránu, tím pohne pístem a tím pustí plyn do hořáku.

Zavolejte opraváře, protože problém bývá hlavně v membráně. Tu sám nevyměníte a karmu nespravíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 13:29
avatar

Když sem měl vodní armatury rozdělanou membrána se zdála/byla v pořádku. Rozhodně bych ji sám vyměnil. Vždy sem ji měl vydělanou/membránu, čistil sem celou armaturu. Ale není třeba ji měnit. Snad jen očistit. Až budu těsnění tak armaturu znovu rozdělám. Teď nemůžu. To těsnění od trubek k armatuře je už tak sežraný že sotva drží, kdybych to povolil a zas utáhl tak by se těsnění snad rozpadlo a kapala by voda.

Od: jenda2
Datum: 10.02.16 14:17

jelikož doposud ještě mám plynovou karmu, tak vím, že usazeniny pěkně cvičí s ovládáním plynové armatury. Vyřešil jsem to tak, že jsem přes vanovou baterii nasával roztok kyseliny solné 1:1 s vodou pomocí vodního vysavače proti proudu toku vody až na vstup studené vody. Kyselina celou cestu hezky vyčistila a šlape vše jak za mlada. U vanové baterie jsem sprchu ponořil do kbelíku s kyselinou a kohoutek teplé vody naplno. Musí se to držet, samotný ventil sprchy bez tlaku vody nefunguje.

Prasklá membrána ventilu by vůbec nespustila plyn.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 15:14
avatar

Taky řešení. Vím že kdyby byla membrána prasklá tak to nepojede vůbec. Ale po tom co se uvolnilo hodně "bordelu" z přívodní trubky se to vše dostalo do vodovodní armatury. Něco proteklo/vyteklo ale něco tam asi ještě bude. Proto není 100% tlak vody, od toho je taky závislej oheň. Už sem to zmínil, nemůžu armaturu rozdělat protože je tam těsnění v hrozným stavu, kdybych s tím pootočil, pak zas utáhl tak se těsnění roztrhá. Musím napřed koupit těsnění.


doplněno 10.02.16 22:39:

Tak opětovné rozdělání vodní armatury (vyčištění) nepomohlo. Naopak. V kuchyni (vzdálenost od karmy asi jen 1 metr) oheň normálně naskočí. Když postím vodu v koupelně (vzdálenost nejmíň 5 metrů) tak oheň nenaskočí vůbec, děsně malý tlak vody. Kdyby bylo něco s membránou nenaskočil by oheň ani když pustím vodu v kuchyni. Budu asi muset zavolat instalatéra.

Od: jenda2
Datum: 11.02.16 12:03

Zkuste proplach kyselinou s použitím hadice a trychtýře. Jestli je přicpaná vodovodní trubka, nebudete přeca dělat novou vodu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.