Nezateplení-plíseň v rohu=vada stavby?

Od: Datum: 09.02.16 21:32 odpovědí: 10 změna: 11.02.16 10:50

Ahoj, mám dotaz-pokud je dům z porothermových tvárnic nezateplený, v důsledku čehož se objevuju v rozích plíseň, tak se jedná o vadu stavby a je to na reklamaci? Vlhkost odjinud nejde, je to "jen" tím nezateplením.


doplněno 09.02.16 23:45:

v domě se bydlí a topí krbovými kamny, stěny jsou silné 450mm Porotherm, plíseň je jen v rozích


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 09.02.16 21:39
avatar

Dobrý den, reklamovat můžete, ale s jakým úspěchem=? Stavebník bude třeba oponovat, že špatně vytápíte, špatně větráte nebo máte vysokou vlhkost vzduchu v bytě. Takže, může to být zajímavý případ. Zdravím!

doplněno 09.02.16 23:51:

rufus - v rozích kondenzuje vlhkost ze vzduchu a potom je tam plíseň. Je to poměrně časté (nebo i takto stěna promrzá).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 21:52

V domě bydlíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.16 21:52
avatar

Tlouštka zdiva ,na co je zděnou-malta,pěna ,lepidlo? a další detailyNeznamená ,že když je z Poro... že nemůže v rohu vlhnout ,zateplení na toto nemusí mít vliv!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 00:26
avatar

My máme zateplený celý dům a koncem zimy se mi v rozích u stropu začnou dělat ďubky plísně. Stačí vystříknout žlutým Savem proti plísni , které to i vybělí. V podkroví je částečně sádroš a jsou tam 2 okna, z toho jedno střešní. Kolem něj se občas plíseň tvoří, taky v jednom rohu místnosti, Záleží na větrání. Mám tam různé nájemníky a někdo tam bez plísně může bydlet kolik let, jiný Vám pokryje zdi plísní za 3 týdny./Obzvláště, když v místnosti suší prádlo"/! Ale ono stačí jen nechávat orosené střešní okno a málo větrat, plíseň je hned.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 08:37
avatar

blesik,

koncem zimy se mi v rozích u stropu

to bych tipnul na vadu při zateplení...tepelný most.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.16 10:50
avatar

Souhlas. Doma celkem vetrame a plisen je kolem vsech stresnich oken. Okna jsou dvouska, klasicka trojskla. Takze dvojsklo je nejchladnejsi. Budu to resit v lete a moc se na to netesim. Udelat sondu, pravdepodobne dat sadros kolem okna pryc, pretesnit...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 08:36
avatar

1) na přesné sdělení je třeba více informací. Plíseň může být z důvodů špatné stavby, nebo z e špatného užívání bytu.

Sdělte přesné složení zdiva, rozměru a druh.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 10.02.16 09:00

To není vada, to je vlastnost. I proto se provádí zateplení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 22:08

Ahoj.

A když dříve nebylo nějaké zateplení, tak se prostě topilo a větralo. Topilo se kamny a tak topením v nich docházelo k nasávání vzduchu z místnosti a přisávání čerstvého z venčí. Jestli topíš ústřeďákem, tak si holt budeš muset přidat. Je zapotřebí si doma udělat pohodu a vytěsnit vlhkózní sychravost z místnosti. To je to celé. Všeliké nestřídmé šetření, pro příjemné bydlení špatné jest. Bože. Skoro je z toho cejtit Jan Ámos.


doplněno 11.02.16 19:10:

Ahoj.

Tak, jak jsi doplnil to vytápění krbákama, je jasno. Teplo mᚠkousek od krbu a až k těm zdem to pořádně nedojde. Sedni si kousek dál od toho krbu a třeba tě to poňoukne mu více otevřít vzduch a zesílit oheň. Nějaká nucená cirkulace by se třeba taky hodila. Dopravit to vyrobené teplo až do těch rohů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: novisls
Datum: 10.02.16 22:32

Vážený pane Rufus (nebo Rüfüs?), první, co je třeba udělat je změřit vlhkost vzduchu v místnosti, kde dochází k problémům. Pokud se tam častěji rosí okna, tak není skoro potřeba nic měřit - je tam moc vlhko.

Rozhodně neposlouchejte rady typu "to není vada, to je vlastnost", pokud dům užíváte správně, tak je to rozhodně vada. Staré domy z plných pálených cihel nikdy běžně neplesnivěly a nepotřebovali k tomu zateplení jak si někteří myslí, takže pro Porotherm je to malina pokud není v domě vlhko a nejsou tam tepelné mosty.

Je-li vlhkost v místnosti v pořádku, tak může být problém v zarovnaném rohu (skříně moc u zdi). Pokud je ale roh volný, tak jednoznačně reklamovat a nenechat se utřít kecy o špatném užívání - buď a to prokazatelně dokážou (metrologicky ověřeným teploměrem a vlhkoměrem), nebo a mlčí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.