Odstranění staré malby z SDK

Od: Datum: 07.02.16 12:08 odpovědí: 4 změna: 07.02.16 12:55

Zdravím,

měl bych jeden dotaz, bydlím v bytě kde jsou téměř všechny příčky ze sádrokartonu, nyní potřebuju celý byt vymalovat a musím odstranit ze sádrokartonu starou malbu. Mohu použít vibrační brusku? Nějakou do 1k? Vím, že se to dělá brusnou mřížkou, ale představa, že budu brousit ručně celý byt ručně je děsná :) Proto se ptám, jestli se dá použít vibrační bruska, jestli to tím jde popřípadě abych jí nějak neoddělal. Předem díky za reakce. Petr.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nickii
Datum: 07.02.16 12:13

To tam mate te barvy takovou vrstvu? Pokud se neloupe, normalne ji premalujte. Barva se nebrousi, brousi se jen sadra pri vyplnovani spar.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petan*
Datum: 07.02.16 12:33

Právě, že tam je už několik vrstev barvy, která se mi po malování válečkem odlupuje a chytá se na něj. Jak jinak odstranit starou malbu z sdk? Ručně dělat celý byt je strašná představa...

Od: ar
Datum: 07.02.16 12:38

A proč normálně nevemete špachtli. Stěnu navlhčit a seškrábnout, pak dle potřeby "přebhnout" mříškou(ručně). Napenetrovat a vymalovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.16 12:55
avatar

Zdravím,
polkud se vám malba nabaluje na váleček, znamená to, že ta stará malba je vodou rozpustná (není omyvatelná) a pak stačí štětkou lehce stěny namočit a normálně špachtí oškrábat. Po oškrábání opravit chyby (zatmelit nerovnosti - sádra, tmel) a můžete malovat.
Pokud byste chtěl být hodně pečlivý, před malováním můžete stěnu tzv. umýt štětkou (teplá voda se saponátem) - tzv. se tím rozmydlí zbytky původní malby a sjednotlí se barevné nesrovnalosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.