Pozemek pod parcelou

Od: Datum: 06.02.16 15:36 odpovědí: 13 změna: 07.02.16 14:14

Dobrý den , vlastním pozemek na kterém si už za mého děda postavili jeho známí chatku. Chatka má popisné číslo a je zkolaudovaná. Zastavěná plocha je 45m2. Za našich dědů se žádný nájem parceli neplatil, proto pokládám otázku, kolik lze počítat za 1m2 tohoto zastavěného pozemku?

Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem

Martin Karásek


doplněno 07.02.16 09:34:

Tady jde spíše o jinou věc , než pronájem pozemku pod parcelou. S tímto pozemkem mám jiné plány a potřebuji aby tito nájemníci pozemek opustili.O odkoupení chatky zájem nemají , jak tady dál postupovat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 06.02.16 16:00
avatar

Řekl bych, že je to o nějaké dohodě dvou vlastníků - vlastník pozemku bude chtít vždy násobně více než vlastník nemovitosti. Jestli není řádná smlouva, může být metr za 2-4 koruny, ale záleží na poloze.. Třeba chaloupka na Slapech může být za desetinásobky částek místa někde v poli na Moravě...

Co tak zeptat se pronajímatele, jestli nechce dohodu na dalších x let s jednorázovou sumou? On bude rád za rychlou hotovost... Písemná dohoda nutná!


doplněno 07.02.16 10:10:

"Kdo je zapsán v katastru?Další se bude řešit až po zjištění tohoto.

Mrkněte se do katastru, pokud toto nevíte - pak se můžete dále odrážet... černá stavba se dá nařízením zbořit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.16 16:01

Pane Karásku, co třeba napsat, jestli se chata a pozemek nachází u Prahy nebo někde v nějaký zakopaný díře?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 06.02.16 16:32

Zapoměl jste na další možnost:

Druhá možnost je vydržení pozemku. K tomu je potřeba, aby vydržitel zacházel s nemovitostí jako s vlastní po dobu nejméně 10 let, přičemž se do této doby počítá i oprávněná držba jeho předchůdce. Jde o institut, který slouží ke sladění faktických vztahů se vztahy podle práva. Z Vašeho příspěvku je zřejmé, že jste tyto podmínky již splnili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.16 17:19

Když už někde něco okopíruješ, tak aspoň uveď zdroj. Je to slušnost.

Naopak. Z příspěvku je zřejmé, že vydržení nelze použít.Protože není jak prokázat, že držba byla vykonávána v dobré víře.


doplněno 06.02.16 19:46:

Je třeba aby vydržitel prokázal dobrou víru. Nestačí aby si to myslel. Je potřeba právní titul. Např. výpis z katastru, kupní smlova...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 06.02.16 19:30

Nevím proč bych měl do detailu něco uvádět. Kdo potřebuje podrobnosti, ať si je najde. To platí také pro vás.Byla to jen jedna z možností. Neříkáte pravdu. Jestliže dědeček souhlasil se stavbou chaty, kterou těžko někdo odnese, vlastník chaty po řadě let správně mohl nabýt dojmu, že je pozemek jeho a může požádat soud o změnu vlastnických práv k pozemku.

Např.

http://www.mesec.cz/clanky/za…vi-kus-pozemku-vse-bude-vase/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.16 17:00

Tam asi nepůjde jen o pozemek pod stavbou, zajisté další pozemek používají k příjezdu + asi část zahrady. Jako nejjednodušší by bylo se domluvit na odkupu části pozemku se stavbou. Pokud teda by pozemek šel rozdělit. Pro vás je ten pozemek na nic, jakmile je chata zkolaudovaná, tak nikdo nenařídí její odstranění. No a cena podle toho, kde se nachází.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karasek
Datum: 06.02.16 19:53

Pozemek se nachází na Vysočině,krásné místo u lesa.

Od: uska®
Datum: 06.02.16 19:56

Podle mne není možné uplatnit dobrou víru v tom, že pozemek je majitele chatky. To by musel platit daň z nemovitosti na pozemek. Pokud není jeho, tak platit nemůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.16 21:43

Ahoj.

Asi takhle. Když jsme kupovali dům od organizace, tak se nějak pozapomnělo na pozemek pod stavbami. Bylo to v době sociálizmu a tak se na převody těchto pozemku moc nedalo. Po převratu jsme byli vyzváni, aby jsme si tyto pozemky od Obecního úřadu dokoupili. Tenkrát šlo o asi 5 tisíc Kč. Myšlenka byla, aby si ten pozemek ouřadi z pod domu vytáhli a bylo by. Pak nám jeden starý právník doporučil si ten pozemek honem rychle dokoupit. Ve vlastním zájmu. Obec by ten pozemek mohla prodat někomu dalšímu a POZOR při prodeji domu by se musel jako prvnímu dům nabídnout majiteli pozemku. Tohle prý platívalo už od doby Marie Terezie. Asi by bylo rozumnější opustit myšlenku nějakých pronájmů a problém mezi sebou vyřešit prodejem a koupí. Jedno kdo a od koho. Hlavně to nějak dotáhnout do nějakého konce. Držím palce. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.16 21:49
avatar

Zapomíná se tu na to,že ke kolaudaci muselo dojít na to,že pozemek musí být vyňat ze ZP.Po kolaudaci musí dojít k zápisu do KN.Kdo je zapsán v katastru?Další se bude řešit až po zjištění tohoto.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karasek
Datum: 07.02.16 14:14

V katastru jsem zapsaný já.

Od: karasek
Datum: 07.02.16 11:50

Nejedná se o černou stavbu.

Datum: 07.02.16 13:35

Ahoj Karásku! To je takový problém kolegovi Jabrakovi odpovědět na jeho otázky? Protože od těchto věcí se dá dobře odrazit ve věci tvých dotazů.

Někteří tazatelé některé informace tají, nepíší o nich ani po vyzvání a pak babo raď.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.