Jak poznat umělou trubku pod omítkou?

Od: Datum: 05.02.16 21:00 odpovědí: 8 změna: 07.02.16 17:40

Dobrý den.

Ve velké koupelně máme rozvody vody v plastu.

Jsou to dosti komplikované rozvody, protože přes koupelnu vedou další rozvody do dalších prostor v domě.

Lze nějakým snadným způsobem poznat - zjistit - , že je pod omítkou + kachličky někde - vodovodní plastové vedení?

Plánujeme totiž občas na zeď něco přimontovat - přišroubovat do zdi držáky - šrouby ...

Nerad bych vrtačkou provrtal vodní potrubí.

Děkuji za případné rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.16 21:42
avatar

Zdravím,
nevím o žádném (natož o snadném) způsobu zjištění plastových trubek pod omítkou či pod obkladem.
Čistě teoreticky by se možná mohlo dát zjistit vedení třeba teplé vody, pokud byste pustil teplou vodu tak, aby ohřála trubky a pak infrateploměrem měřil teplotu zdi - kde bude zeď teplejší, s největší pravděpodobností tam bude někde trubka. Další teoretická možnost je poklepem na zeď - místa, kde jsou trubky budou mít maličko jiný zvuk (budou znít trochu dutě). Ale zde záleží také na hloubce uložení trubky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 21:45

Termokamera celkem spolehlivě trubku pod omítkou najde, nicméně nejlepší varianta je mít dobrou fotodokumentaci a podle ní najít kde která trubka je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 23:28

Ahoj.

Bude to znít neuvěřitelně, ale jeden můj známej, si kolem tý plastovky, před zahozením omítkou, natahal měděnej drát. Zatím to nepotřeboval nějak zjišťovat, ale asi to tam bude mít neviditelný navždy. Tohle není rada, jen informace.

Asi se nechal inspirovat rozvody kladenými v zemi. U plynu a vodovodu to tak taky dělají. Pro následné vypípávání.


doplněno 06.02.16 10:37:

Ale, to je milé. Byl jsem ohodnocen nejspíš pro pobavení. Děkuji.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: dam®
Datum: 06.02.16 00:10

Teda. to je případ pro Chocholouška, nezávidím, snad jen tenký šroubovák, zavrtat ručně do omítky v myšleném vrtání až kam půjde na doraz a doufat, že to bude dobré, jinak postavit stojny a instalovat co je třeba.


doplněno 06.02.16 08:36:

Možná to půjde vysledovat proudící voda lékařským stetoskopem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.16 17:40

Pro příště dobrý nápad.

Od: adal®
Datum: 06.02.16 08:24

neznám konkrétní situaci, ale lze to řešit pokud je někde blíž vyustění této trubky, strč do ní např. péro na čištění odpadů a najdeš ji detektorem stejně jako by byla kovová.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 06.02.16 09:20

Půjčte si infrakameru, ta fungovat bude. Pokud ty trubky nemáte extra hluboko, tak pusťe proudem studenou vodu a uvidíte spolehlivě i tu studenou. Podle mého názoru, pokud vás bude zajímat konkrétní místo, pak by pro proskenování toho míta stačil i levný infrateploměr. http://www.ebay.com/itm/Non-Contact-LCD-IR-Laser-Infrared-Digital-Temperature-Thermometer-Gun-New-TU-/111704297987?hash=item1a02185203:g:LJ4AAOSwMmBVkVEn

Pak mě napadá taková zoufalka, jako uzavřít vodu, demontovat baterii a do trubky natlačit ocelový bowden. Ale tenký bowden najdete detektorem kovů taky jen těsně pod omítkou.

No a kdybyste byl elektronik, pak by bylo možné připojit na ten bowden vhodný VF signál (desítky kHz..jednotky MHz) a ten hledat přes zeď detektorem, nebo anténkou na sondě osciloskopu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 06.02.16 12:05

Pokud nepotřebujete do zdi vrtat díry pro kotvy bojleru, ale jenom hmožinky na skříňku (galerku), lampičku, madla ve sprše, apod., nebo něco lehčího, tak by vám možná stejnou službu udělalo pořádné lepidlo, například Mamut, který fakt drží jako ... viz http://www.bj-stavebniny.cz/l…amut-glue-high-tack-290g-bily kde píší, že má v tahu sílu 22 kg/cm2 a v technickém listu najdete i další informace

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.