Odvádění kondenzátu u turbo kotle

Od: Datum: 05.02.16 19:03 odpovědí: 2 změna: 06.02.16 20:23

Zdravím,potřeboval bych radu ohledně spádu koax. komínu u turbo kotle Thermona therm pro 14tx.a.Kominík co mi dopojoval odkouření mezi kotlem a patním kolenem s odvodem kondenzátu do "skleničky" tvrdil a tak i udělal spád ke kotlu.Jenže on by spád měl být od kotle k patnímu kolenu s odvodem kondenzátu,aspoň co jsem se dočetl.Problém je že s kotlem vejš už hnout nemůžu a s patním kolenem níž už taky ne,a tak krátký propoj odkouření co bych potřeboval se nedělá.Tak mě napadlo dokoupit ke kotlu originál přírubu s odvodem kondenzátu,měl bych tak odvod kondenzátu z patního kolena které je zazděné a z příruby přímo na kotlu.Spád komínu by mě už trápit nemusel,je to tak?

Děkuji za postřehy,po případě pro představu načrtnu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.16 22:51

Ahoj Zinziku.

Jsi si jistý, že máš klasický Turbo? Když je řeč o kondenzátu, tak bych to spíše viděl na kondenzační kotlík. A ten má výdeh plastovou trubkou o průměru asi 60mm s nasáváním z místa instalace. Mám taky turbo od Thermu s nádrží na TUV s jednou rourou skrz zeď jako sání a v ní výdeh komínku. Odpad nějaké vody má jen od sichru. Pojišťováku s hadičkou.

Odpad kondenzátu se vrací od komína směrem ke kotli a pod ním někam. Do sifonu, do kanálku. Tak co vlastně máš za topidlo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zinzik
Datum: 06.02.16 20:23

therm pro 14tx.a - je to klasický turbo,komín koax 60/100

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.