Nucené větrání v koupelně

Od: Datum: 05.02.16 15:37 odpovědí: 1 změna: 06.02.16 09:57

Ahoj,

rád bych dal ventilátor do koupelny. Mám možnost ho napojit na vyvložkovaný komín, který dřív byl používán pro plynový kotel. Plyn už k vytápění nepoužíváme. V komíně je nyní tzv. téčko, pod otvorem dvířka za nimiž je nádobka na odkapávající kondenzát. Zajímaly by mě vaše zkušenosti, ideálně jestli to někdo z vás má také zapojené na vyvložkovaný komín. Museli jste řešit odkapávání kondenzátu z odtahu par jinak než nádobkou pod "téčkem?". Jedná se mi o to, jestli se v případě odtahu par ventilátorem netvoří kondenzátu více než z odtahu spalin z plynového kotle. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.02.16 09:57
avatar

1/ nevím jak je to s kondenzátem od plynového kotle, ale kdysi jsme měli doma průtokovou Karmu, s odtahem do vyvložkovaného komína. Nádobka na kondenzát byla vždycky úplně suchá. Skutečně si nepamatuji, že by se v ní někdy nějaký kondenzát objevil.

2/ také máme nucené odvětrání koupelny do bývalého komína a ten je také vždycky úplně suchý.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.