Velikost kotle na tuhá paliva

Od: Datum: 05.02.16 13:50 odpovědí: 10 změna: 06.02.16 12:39

dobry den potřeboval bych znat velikost kotle na tuha paliva v kilovatech značka viadrus 26 ECO na muj rodinny dum o obytne ploše 2OO metru čtverečnych abych měl optimalni vykon a aby se dum zbytečně třeba nepřetapěl za odpoved předem děkuji pomozte prosim


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.16 13:54
avatar

Když nám řeknete další informace (kde dům je postaven, jestli je to řadovka nebo samostatný dům, jestli je zateplen..., jaká je výška stropů...atd.,) tak Vám PŘIBLIŽNĚ výkon kotle řekneme...

Aby Vám to někdo řekl přesně, musí se to spočítat...a to jednak stojí čas..a jednak peníze.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.02.16 14:09
avatar

a jak píše pan Martin, ještě spoustu dalších informací, na jakou teplotu vytápění, počety osob,

myslím si, ža asi střední výkon bude stačit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bg
Datum: 05.02.16 14:08

Výkon kotle se navrhuje dle tepelných ztrát objektu na tabulkovou teplotu -12/-15/-18° podle toho kde bydlíte. Při této teplotě musí být dostatečný výkon k vytopení objektu. Tyto teploty jsou vyjímečně pár dní v roce, tím pádem naprostou většinu topné sezóny jmenovitý výkon nevyužijete a budete přetápět nebo kotel dusit, pokud to nevyřešíte nějak jinak (menší množství paliva, méně výhřevné palivo, akumulační nádrž...). Bez znalosti tepelných ztrát objektu těžko potřebný výkon kotle stanovíte jinak než velmi hrubým odhadem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 14:16
avatar

jj, je to tak. Lidi si často myslí, že je úplně jedno, zda je kotel větší nebo menší. Vždyť se přece provozuje na stejný výkon, tak v čem může být rozdíl?

Není to jedno, rozdíl je v účinnosti a může být dost velký. Jestli chcete topení provozovat úsporným způsobem a v solidním režimu, pak si kotel nechte spočítat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.02.16 15:36

Dobrý den, tak, jak tady píší ostatní, jen bych ještě něco doplnil. Kromě toho, co je zde už napsáno, bych jako jednu z hlavních věcí považoval také druh paliva, kterým máte v úmyslu topit, a podle paliva potom zvolil kotel potřebného výkonu (prakticky každý typ kotle se vyrábí v různých velikostech podle jeho výkonu). To by se to mělo taky zohlednit. Chcete-li určitě Viadrus U26, tak to je výborný koksák, případně je na černé uhlí, na jiné palivo není jeho provoz hospodárný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokor
Datum: 05.02.16 15:47

Většina lidí, kterým kotel dosloužil a nebo ještě před skončením jeho životnosti řeší přechod na pohodlný a čistý způsob vytápění. Divím se, že v 21. století se Vám ještě chce chodit přikládat a kazit sobě i ostatním vzduch.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 05.02.16 20:14
Treba protl, ze rucni prikladani je nejlevnejsi zpusob, pac nemusi byt drahy kotel. A nebo proto, ze ma doma drevo a prece ho nespali na zahrade, aby mohl pak komfortne topit TC.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: kokor
Datum: 06.02.16 11:04

Koukám, že ani vy jste ještě nezaznamenal, že žijeme v 21. století. Jinak byste věděl, že všechny počítače i mobilní zařízení mají českou diakritiku a ti co to po vás čtou by pak nemuseli luštit, že jste nemyslel "pac" vašeho psa. A co se týče vašeho argumentu, chápu, že lidi motivují nízké náklady. Mnohdy by ovšem stačilo, kdyby vyměnili okna za nová nebo využili dotaci na zateplení a dosáhli tím takového snížení tepelných ztrát, že by si pak už mohli dovolit topit komfortním a čistým způsobem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 06.02.16 12:39
No vidite. A ja pisu stale bez diakritiky. Nebudeme to dale resit, bo ta debata vede do nikam. Vase argumenty jsou jiste opravnene. Holt ale ne vsichni maji plat na to, aby investici zvladli a oplatila se jim.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dylin
Datum: 05.02.16 16:11

Dobrý den, opravdu si to nechte spočítat... jinak platí přímá úměra: čím výkonnější kotel, tím více dehtuje (protože uživatel kotel nafedruje po okraj a přivře klapku do komína) a tím vyšší riziko požáru komína a oprava komína bývá většinou dražší než kotel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.