Nové kohouty k radiatorum

Od: Datum: 04.02.16 19:06 odpovědí: 6 změna: 04.02.16 23:07
Dobrý den,potřeboval bych poradit.Potřebuji doma vyměnit kohouty na radiatorech, jsou úplně zatuhle a nejdou zavírat.Kotel mam na tuha paliva,jaký doporucujete kohouty děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.16 19:10
avatar

Zkoušel jsi polevit převlečnou matku a rozhýbat to? Zatuhne ucpávka, tu rozhýbeš, promažeš a jede to vesele dál. Já doma tak jednou za tři čtyři roky projdu celej barák a kohoutem otočí malý dítě.

Lepší než měnit kohouty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.16 19:22
No právě mam dcl strach abych je neutrhl, protože jsou v neskutecnem stavu. Ja s tim počítám ze je budu chtít vymenit, tak právě potřebuji poradit no.
Datum: 04.02.16 20:50

Pokud seš rozhodnut kohouty vyměnit, tak to udělej. Nejlepší bude když si zavoláš topenáře a minimálně se s ním poradíš. A nebo zajdi do prodejny a popiš jim jak máš udělané topení a co chceš měnit. Oni ti třeba řeknou co ještě máš zjistit nebo opsat ze stávajících ventilů.

Já jsem kdysi kupoval ventily k radiátorům na samotížný oběh vody značky Heimeier.

Na montáž ventilů potřebuješ minimálně kvalitní "blitzky" a nebo speciální trny do šroubení.

Pokud ještě zkusíš rozhýbat stávající kohouty, tak oddělej plastové krytky a do závitu matice a na hřídelku nasříkej WD-sprej. Já bych před rozhýbáváním ještě upustil a nebo vypustil vodu z topení.

Při rozhýbávání z toho poteče černidlo a když ještě stříká nebo kape voda, tak to není příjemná práce.

Pokud máš možnost si to nacvičit na jednom kohoutu nebo ti třeba topenář jeden kohout půjčí, na rozmontování. Je to vždycky lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.16 21:24
Dekuji mooc za radu.
Datum: 04.02.16 23:07
A ty mas kotel na pevná paliva vid.
Od: jenda2
Datum: 04.02.16 22:07

Stačí propanový malý hořák a lehce podle potřeby nahřát matici. Pak opatrně sem a tam povolovat. Následně rozebrat, v ředěné kyselině zbavit usazenin, pak v sodě zneutralizovat a silikonovou vazelínou namazat pohyblivé části. Ušetříte v řádech stokorun a budou šlapat jako lusk.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.