Izolace terasy

Od: Datum: 03.02.16 22:06 odpovědí: 6 změna: 05.02.16 06:30

Dobrý den

Prosím poraďte mi,koupily jsme starší dům,rekonstrujeme,máme kousek od domu terasu ,pod terasou jsou 2 místnosti,plocha terasy je odlitá betonová deska s armaturou,do spodních místností zatéká a strop celý promrzá.Tak jsme se rozhodli že na terase postavíme pergolu,která bude zastřešená,aby do místností nepršelo a zatíkalo.přemyšlel jsem o izolaci jakou tam dát?jestli tekutou hydroizolaci nebo pásy ipy?chtěl bych dát na izolaci dlažbu,ale nechci betonovat další vrstvu betonu,pokud to nevyhnutelně nutné.Jestli to nějak je možné.Můj návrh je,starý beton natřít tekutou lepenkou nebo hydroizolací a na to potom dát lepidlo z dlažbou,a hned stavět pergolu.Pergola tam musí být i se zábradlím,jelikož manželka má strach o pádu dětí s terasy.Tak jestli mi poradí te něco rychlejšího.Děkuji za rady.Přikládám pár fotek,aby jste měli nějakou přectavu o čem mluvím.S pozdravem Michal Šváb

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 03.02.16 23:44

Když nechcete beton, lze dát například netkanou textilii, na tu folii fatrafol a dlažbu na terče. Ještě bych pod to dal podlahový polystyren a prkna, osb desky, zvlášť když strop promrzá. Další varianta je plech a na něm rošt s prkny nebo dlažba na terče. Další možnost je umělá tráva, ale to bych radši navezl pár koleček hlíny a zasadil skalničky. Na ipu bych dlažbu nelepil, jestli nemáte teď peníze, dejte dlažbu na terče a nejmíň 10 let to vydrží. Pak to můžete rozebrat a udělat pořádně. Taky je důležitá nosnost stropní desky a zdiva, aby se pergolka neocitla v přízemí. Jo, a pergolu musíte dobře ukotvit do podkladu, takže nezapomenout udělat nejdřív kotvy, ať to nemusíte rozebírat a předělávat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.02.16 07:07

Postupů je mnoho, sdělím zatím jeden

EPS 100, geotextílie 300, Fatrafol 810 (813)

Nebo chcete složitější?

doplněno 04.02.16 10:54:

Vilíku, jasně že 814, páč 813 je Tatra 813

OMLOUVÁM se.

Datum: 04.02.16 07:28

Nemyslel jste spíš 814? Ta 813 se mi na pochozí terasu nezdá. Ale nehledal jsem to.

Od: svabmichal
Datum: 04.02.16 22:10

Dobrý den pánové

Děkuji za odpovědi,ale asi jsem situaci přehodnotil a vypadá to že to uděláme trošku pořádně a pozvu pomocníky na betonování.Můj postup,jestli to schvalujete: Opravit starý beton,vydrolený,menší díry zalepit lepidlem,potom penetrákem natřít celou plocchu a hrany a taky část zdi,potom nalepit pásy ipy,navrtat kotvy (vyrobené na míru z nerezu)najistěnou chemickou kotvou,na ipu vybetonovat 10cm betonu asi i s karyrohoží,a postavit pergolu,a příští rok položit zámkovou dlažbu tlouštky 4cm.Snad to betonování stihnu do konce dubna,aby byla pergola hotová do konce května.Manželka mi dala termín do její narozenin.S pozdravem Michal Šváb

Datum: 04.02.16 23:11

Nevím, co na to p. Milan, ale chybí mi ve skladbě hlavně polyš. Takže bez penetrace, bez lepidla, s polyšem. Izolace, pak dle Milana, jestli folii nevěříte, tak plech. Beton se zámkovou bude těžký, čtvrt tuny na metr čtverečný. Unesl by to strop? Nezapomeňte ještě k tomu na hmotnost pergoly. A cenově taky moc neušetříte. Jestli do něj přesto půjdete, zatřete aspoň uchycení kotev - prostupy vrutů v asfaltovém pásu, třeba gumoasfaltem.

doplněno 04.02.16 23:21:

Pane Milane, prosím, nemáte nějaký odkázek na porovnání ceny folie včetně práce a betonu? Přípravu by mohl provést sám. Dlažba bude při obojím za podobné peníze.

Datum: 05.02.16 06:30

Pane Vilíku, co na to já? Že pan tazatel se rozhodl sám, asi jsme málo vysvětlili, že jde špatnou, nikoliv nemožnou cestou. Vůbec nevím, proč tolika betonu, nač nerezové kotvy, a čím zabrání promrzání. Ale jak se rozhodl, tak bude.

------------------------

Nemám porovnání ceny mezi návrhem na folii a jen betonování, páč to ani nelze spočítat, když my navrhujeme kvalitní zateplení a pochozí folii, kdežto tazatel jen zarovnání povrchu a hydroizolaci.

Hezký víkend.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.