Umístění kotle na tuhá paliva

Od: Datum: 03.02.16 20:30 odpovědí: 3 změna: 09.02.16 23:21
Dobrý den. Prosím o radu. Bydlíme v RD už skoro 40 let a máme starý kotel na dřevo typ H 41 a je umístěn v chodbě uprostřed domu. Nikdy nám to nevadilo ale teď se bojíme že to neprojde u revize kotle. Poradíme někdo prosím jestli je ta revize možná. Dekuji Futera.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.02.16 07:57

Dobrý den, zeptal bych se, jak dopadly minulé revize, ale ony asi žádné nebyly.

Jenže, tady nikdo z nás neví, jaký je stav (starého) kotle, jaký je stav komína a jak velký je prostor (ta chodba) odkud si kotel bere vzduch. Takže, pokud je tam dostatečný přívod vzduchu, kotel a komín jsou OK, tak zřejmě bude OK i revize. Případně bude nutné odstranit nějakou závadu a revidovat znovu (nebo volit jiného revizáka). Zdravím!

doplněno 04.02.16 17:39:

Já mám zkušenost pouze s revizí plynového kotle. Tam revizák počítal objem vzduchu v místnosti a byl nespokojen, že tam není okno. Když jsem podřízl dveře do vedlejší místnosti (kde je i okno), tak byl revizák spokojen. Možná budete také řešit objem vzduchu a podle toho, co Vám revizák řekne se uvidí, zda případnou závadu odstraníte nebo ne. Přesný výsledek revize Vám takto od klávesnice asi nikdo nemůže garantovat.

Ohodnoceno: 0x

Od: freelukas
Datum: 04.02.16 16:26
Revize komína se dělá každý rok a neni problém jen revize kotle se nikdy nedělala a chodba je veliká 5x2 x2,3.
Datum: 09.02.16 23:21

Vyřešte přívod vzduchu ke kotli pro spalování a revize dopadne dobře.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.