Půjde přilepit PVC na staré parkety?

Od: Datum: 03.02.16 17:11 odpovědí: 7 změna: 04.02.16 16:13

Chtěl bych přilepit PVC na původní dřevěné parkety v panelákovém bytě. Povrch je rovný, ale bude to držet? U lepidla píší, že je PVC v kombinaci se savými podklady (třeba dřevotřískové, dřevovláknité a cementotřískové desky apod.).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 03.02.16 18:00
avatar

Přilepit jde všechno, jen musíte mít to správné lepidlo. Ale proč to lepit? V bytě bych to řešil položením jednoho kusu, přidal soklové lišty a hotovo. Není kam hnout, není důvod dál řešit. Nebo máte v paneláku větší místnost než 5x5 metrů?


doplněno 03.02.16 18:09:

no a kdybyste přeci jen potřeboval přilepit, pak jsou různé druhy speciálních lepidel, které naprosto v pohodě nahradí levný Pattex Chemoprén Univerzál

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.16 18:23

Půjde, ale pokud je PVC tenké, mohou časem viditelně vystupovat spáry mezi parketami. No a to pominu, že parkety jsou rozhodně jako podlahovina kvalitnější. Pokud teda nejsou nějak extra poničené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.16 18:51
avatar
Dneska se už i lino doporučuje lepit až od 25 metrů plochy výš. Menší se fixuje maximálně mezi dveřma nebo ani to ne. Jen je důležité nechat u zdi centimetr kvůli dilataci. To aby se vám v létě až se lino teplem roztáhne neudělaly na podlaze varhánky. Kupte lino na spodku s filcem který roznese případné spáry mezi parketama takže se vám nevymačká vzorek parket do lina. Rozdíl v ceně proti linu bet podkladu není nijak hrozný.
Jediná věc která by mohla do budoucna vadit, je to, že jestli parkety vržou, budou se ozývat i pod linem.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: xpadka
Datum: 03.02.16 19:59

Z jednoho kusu to bohužel možné není, musím zvolit dva kusy. Musím po tom pak popotáhnout skříně, tak mám obavy, že se lino shrne, proto bych to raději přilepil.

Od: host*
Datum: 04.02.16 09:47

Jenom tak na okraj, pokud máte vlysy (lidově parkety) v dobrém stavu, z dobrého a kvalitního dřeva a dobře položenou, nebylo by lepší je nechat obrousit (pěkně ručně cydlinou, ve směru dřeva), nebo i kotoučovou bruskou a pak vyhladit?

Druhý poznatek. pokud jsou mezi vlysami někde větší mezery, nebo se hýbají nebo se dokonce při došlapu viklají, tak se vám horní vrstva ať je to PVC, nebo jekor, atd., tak se to v těchto místech bude prolamovat, prošlapovat a ničit.

Ale to neodpovídám na váš původní dotaz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 04.02.16 11:22

Držet to po očištění dřeva bude. Jen je to nevratné a jestli to náhodou není škoda takto zničit parkety, zatímco jiní lino odstraňují a naopak si dávají parkety nebo korek atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.16 16:13
avatar

Jsme kdysi měli sousedy, kterým kdosi navykládal, že parkety už nejsou moderní. Tak je vytrhali a dali místo nich

dlažbu. *ee*

Proto si myslím že jednou budete váš nápad proklínat.

Ale k věci. Jestli máte obavy že lepidlo nebude na parketách držet, pak jej použijte nadvakrát. Nejdříve namázněte parkety první tenkou vrstvou a po jejím zaschnutí už normálně druhou vrstvou přilepte lino.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.