Obvod pozemkových úprav

Od: Datum: 03.02.16 12:36 odpovědí: 1 změna: 06.02.16 10:09

Chci se Vás zeptat na Vaše zkušenosti, oprávněné názory ohledně stanovení obvodu pozemkových úprav před pozemkovými úpravami jako takovými...dle katatsrální vyhlášky. Stalo se mi, že bylo provedeno šetření v místě v terénu, ohledně mých pozemků jako neřešených v pozemkových úpravách, kam jsem byl písemně přizván...leč jsem odjel na měsíc do lázní. Se starostou jsem si dopředu ujednal, že hranice povede dle skutečného stavu v terénu, tedy podél obecní cesty, s tím, že dle současné katastrální mapy mám i plastový mezník vyznačený u cesty. Tedy nebyl pochyb dle mého. nyní jsem po pěti letech zjistil novou plastovou značkou posunutou o 3,5 metru směrem k domu, respektive ke zdi domu. Tedy jsem přišel o tzv. předzahrádku mezi domem a obecní cestou o výměře 65 m2. Nyní už je samozřejmě rozhodnuto v pozemkoých úpravách, kdy vše nabylo právní moci a já vlastně ani nebyl účastníkem pozemkových úprav. Dřívější plastová značka oddělující můj pozemek s cestou je v i nadále v terénu vyznačena. Při dotazu na KÚ mi bylo písemně sděleno, že vlastníci si při šetření odsouhlasili hranici a byl tedy obnoven katastrální operát ( obvod ). To šetření podepsal můj otec, který vlastně ani nevěděl co podepisuje a hlavně nění žáným vlastníkem nemovitosti! Na pozemkovém úřadě po konzultaci řekli, že mi nedokáží pomoci a ať si věc vyřeším s obcí. Katastr na můj návrh odmítl opravit operát. Takže vlastně, buď se soudit s obcí nebo požádat obec aby mi vlastně odprodala můj dříve vlastní pozemek dle jejich stanov za 590 kč. Což je 65 x 590 Kč :-D přijde mi to absurdní. Shrnutě...někdo přišel, zaměřil mi pozemek dle asi svého uvážení a věc se zapsala do KN. Máte někdo zkušenosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: annaa
Datum: 06.02.16 10:09

Obávám se, že nemáte moc šance. Obešlou účastníky řízení a kdo se do 14 dnů neozve, je to považováno za souhlas. I kdyby Váš otec nepodepsal, neměl jste šanci.

Při převádění do digitálních katastrálních map se přeměřovaly pozemky všude, zajímavé ovšem je, že skoro u každého zjistili metry navíc, všem tedy pozemek zmenšili. Stalo se to i nám, přišli jsme o 54 m2 a tím můj pozemek odřízli od obecní cesty. Jela jsem to vyřizovat hned jak oznámení došlo, ale nové plány byli již připravené a žádná dohoda nebyla možná. Dva velké pozemky nám rozkouskovali na 6 malých a přečíslovali, dokonce v nové výměře (aby to nějak vyšlo) nám zakreslili i kus potoka, místo louky.

Snad jedině co můžete, je pozvat si vlastního geodeta a pozemek si nechat přeměřit. Nebude to ale levné a v případě že zjistí, že nová výměra je správná, neuděláte s tím nic.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.