Otevření splachovací nádrže Jika Lyra

Od: Datum: 03.02.16 12:30 odpovědí: 2 změna: 03.02.16 13:04

Potřebuju vyčistit nebo vyměnit splachovací zařízení u Jiky http://www.stroyzentr.ru/images/stories/jika_lyra.jpg Vypadá to, že k otevření toho víka je třeba vyšroubovat to tlačítko. Když ho zamáčknu, vidím po obvodu výstupky asi pro nějaký speciální klíč, rukou se mi nepovedlo to vyšroubovat.

Zásadní věc je, jestli k otevření víka musím tlačítko vyšroubovat nebo ho můžu otevřít i bez toho? Jestli to je potřeba, dá se to udělat bez speciálního nástroje?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 03.02.16 12:41

Při montáži bylo zapotřebí podle měrky zkrátit dvě tyčky ovládající malé a velké splachování na takovou velikost, aby po nasazení obou hmatníčků - někdo tady pěkně psal ´měsíček´ a ´sluníčko´, byly právě té úrovni nad kulatou objímkou, aby se to dalo mačkat a nevyčuhovalo to.

Ergo kladívko, hmatníčky jsou na tyčky (alespoň u typu, který jsem popsal), pouze nasazené, takže by je mělo být možné normálně tahem vytáhnout, trochu si pomoci něčím co se do toho nezadloubne, podepřít si je a vytáhnout. Při demontáži samozřejmě zavřít poklop na sedačce, aby vám to, čistě náhodou, co člověk ví, nespadlo do mísy a nebylo třeba to lovit.

Víc by se našlo v montážním návodu ke splachovačce kombi Lyra, třeba někdo bude vědět víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.16 13:04

Musíte odskrutkovať do výčko,aby ste zložili poklop,ide to ťažšie,lebo drhne o keramiku,ak nemáte na to kľúč,tak vložte kúsok guľatiny po dlžke na tesno,aby sa oprela o tie výčnelky a otáčajte to kliešťami.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.