Zapojení vestavné trouby

Od: Datum: 01.02.16 17:38 odpovědí: 8 změna: 01.02.16 19:59

Zdravím,

jsem laik a potřebuji poradit ohledně zapojení vestavné trouby. Předně říkám, že si pozvu odborníka, ale předem bych chtěl mít jasno.

Nyní mám vestavnou troubu zapojenou tak, že z ní vede kabel s klasickou vidlicí, která je zapojená do 230V dvojzásuvky. Zásuvka má vlastní jistič. Trouba je kaput, tak koukám po nové.

Zjistil jsem, že většina se prodává bez vidlice, pouze s kabelem. Lze na ten kabel normálně přidělat vidlici a opět zapojit do zásuvky? Nemůžu si dovolit překopávat elektriku v kuchyni. Jen by mě zajímalo jak to správně má být zapijené.

Všem díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.16 17:45

Ano, jde to.

Ohodnoceno: 2x

Od: michalr
Datum: 01.02.16 17:49

A dělá se to běžně? Nebo je to z elektrikářského pohledu prasárna? Beru v potaz, že když to do teď běželo v pohodě, tak by s tím ani nadále neměl být problém?

Datum: 01.02.16 17:56

Je to naprsto bez problémů ;). Není to v rozporu z žádnou elektrotechnickou normou. Bude to fungovat tak jak má. Udělat ze zásuvky připojovací krabici pro spotřebič také není vůbec žádný problém.

Takže buďto přidělat na šňůru vidlici nebo odělat zůsuvku. Nic překovávat nemusíte. Pro elektrikáře to není problém.

Nezapomínejte, že montáž, servis a údržbu elektrické sítě má provádět osoba s příslušným vzděláním a kvalifikací / Elektrikář.

Datum: 01.02.16 18:06

Ještě jedna drobnost. Jedná se o dvojzásuvku, rušit jí tedy nebudu. Protože je do ní ještě zapojená lednice. Ohledně jističů by to mělo být také v pořádku pokud to teď fungovalo a jedná se 8 let starou instalaci, kterou dělal odborník.

Datum: 01.02.16 18:35

když je to 2 zásuvka tak přidělat tu vidlici na kabel. Jištění by mělo být v pořádku, pokud je instalace takto nová tak by neměl být problém, to ale už odborník uvidí ;) .

Celkově tedy- problém v ničem není, vše by mělo být v pohodě. Nic není proti normě. Může to tak být, běžně se to tak dělá.

Datum: 01.02.16 18:53

Ještě jedna věc. Vidlice do zásuvky se kupuje nějaká speciální (chráněná) nebo stačí nějaká klasika?

Datum: 01.02.16 19:21

Tu by měl ten elektrikář mít.

Vidlice Třída ochrany č.1.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.02.16 19:59

Absolutně bez problémů. Také jsem si myslela, že to bude problém. Není, je to snadné. Asi už je pozdě, ale kdybyste to býval řekl prodejci trouby, tak by Vám dodal spotřebič rovnou se šňůrou a normální zástrčkou.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.