Jak používat prací gel?

Od: Datum: 01.02.16 11:10 odpovědí: 7 změna: 03.02.16 16:41

Zdravíčko,

moje otázka asi bude znít hloupě, ale odjakživa peru pouze sypkým pracím práškem, takže v těch gelových se vůbec nevyznám. Nyní jsem si koupila tekutý prací gel Perwoll na černé prádlo, nalila jsem ho do přihrádky pro prací prášek a ejhle okamžitě z přihrádky kamsi vytekl. To mám rozbitou pračku? Nebo je to normální a gel při praní doputuje k prádlu, i když není v přihrádce? Pokud ne, mohu gel nalít přímo na prádlo do bubnu? Moc děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.16 11:25

Pokud nemáte v zásobníku přihrádku na tekuté prostředky, můžete bez problémů gel nalít rovnou do bubnu. Někdy je v balení i dávkovač, který se může dát i s gelem do pračky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.02.16 11:27
avatar

Já používám gel už léta, protože prášek mi vlhnul v koupelně a nebyl sypký. Ač je to proti návodu, gel vyliju vždy přímo do pračky k prádlu do přihrádky dáváom pouze aviváž. Velice se mi to osvěčilo, protože časem bývala přihrádka a s ní spojený otvor značně zanešené a nešlo to umýt. A vše je OK, doporučuji.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jmlc®
Datum: 01.02.16 11:32
avatar

Přesně tak to děláme cca 10 let - naleje se do plastové nádobky, vloží s prádlem dovnitř. Aviváž do přihrádky dle chuti a jednou za čas https://www.google.cz/search?q=%C5%BEabka+na+pran%C3%AD&hl=cs&biw=1280&bih=899&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjAg4enrtbKAhVH8XIKHcv0CF4Q_AUIBigB#imgrc=_


doplněno 03.02.16 14:35:

https://www.google.cz/webhp?hl=cs&gws_rd=cr&ei=uAGyVq6XOYKaygPsh4OYAg#hl=cs&tbm=shop&q=prac%C3%AD+gel+xxl

Větší balení má na sobě často další plastovou nádobku s měrkou. Pokud ne, dá se použít měrka "vršek" - z předchozích balení, nebo nějak provizorně ucpat láhev...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 20:10
avatar

Gel je tekutý, takže okamžitě natekl rovnou do pračky. Ale je to takový divný pocit, že. Znám to. Takže příště klidně rozmíchat v nějaké nádobce a vlít rovnou na prádlo. Pokud teda nemáte tu odměrku, o které tady mluví ostatní a která se dává do bubnu. Prostě si s tím nelámejte hlavu. Já mám takový půllitrový kelímek a v tom dávku rozmíchám s teplou vodou a naleju na prádlo a pak teprve spustím program.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.02.16 20:22

Prášek dávám do přihrádky (kupuju jen na bílé prádlo), gel přímo do bubnu na prádlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutululu
Datum: 03.02.16 13:56

Moc děkuji všem za odpovědi. Už jsem byla i obeznámena, že pračka musí mít v přihrádce na prášek záklopku, aby se do ní mohl používat i gel, ale bohužel to moje pračka nemá, což se divím, protože je jen 2 roky stará. Budu tedy lít rovnou do bubnu. Docela mě zaujala ta plastová nádobka/dávkovač, jak tu o ní hovoříte. Nedokáži si představit jak to vypadá natož kde je k sehnání?

Datum: 03.02.16 16:41

Láhev s pracím gelem zakoupíte společně s dávkovačem - odměrkou - je to taková plastová nádobka nasazená na uzávěru lahve. Nebývá na každé lahvi, ale většinou na větším balení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.