Oprava vnitřní omítky

Od: Datum: 01.02.16 09:46 odpovědí: 4 změna: 01.02.16 20:27

Dobrý den, po několika letech mi popraskala v novostavbě omítka v rohu místnosti na nosné příčce u stropu nad překladem dveří. Po otlučení omítky jsem zjistil, že jsou praskliny i ve zdivu - vyztužil jsem roh ocelovým drátem a kari sítí v místech prasklin a prohodil betonovým špricem. Jakou omítku bych měl použít na doházení ( zrovna v tomto místě ta zeď těm umělcům trochu ujela, takže tam původně bylo 5cm omítky a teď tam zbývají tak 3-4cm ) - vápennou nebo sádrovou? ( uvítám i konkrétní typ ). Chci to vylepšit ještě králičím pletivem, které bych připevnil k tomu podkladu a tu omítku naházel na to. Předem díky, Jirka.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.16 10:29

Sádrová je krásně hladká, lehce se opravuje, ovšem je strašně křehká a sebemenší náraz do zdi je hned vidět. Sám mám sádrovku a malé děti a to je všude tak odrbané až hrůza. Takže, pokud máte děti, tak doporučuji klasickou vápenou, pokud máte děti již v normálním věku nebo děti vůbec nemáte, klidně dejte sádrovku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.02.16 13:00

Zdravím, používám omítku od MULTIBATU a jsem spokojenej. Dřív jsem míchal klasiku, vápno, cement, písek, voda. Docela makačka a matroš zabral dost místa. Multibat se prodává v pytlích a přidá se jen voda a písek. Mám s ním dobré zkušenosti i při nahazování. Rychleji tuhne než klasická malta.

Datum: 01.02.16 20:08

Sádrovou bych na toto nepoužíval-velmi pravděpodobně by vypraskala opět (mimo pletivo ,pokud dané síly stále působí což nevíte!) raději klasiku nebo pytlovanou směs.Výrobce směsi není podstatný ,tyto jsou téměř identické

Datum: 01.02.16 20:27

Pytlovanou jádrovou omítku, od kteréhokoliv výrobce.

Jen se zeptám na příčinu prasknutí, a kdo navrhl sanaci tímto způsobem?

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.