Spotřebiče do kuchyně - doporučte značku

Od: Datum: 31.01.16 21:10 odpovědí: 25 změna: 04.02.16 11:24

Dobrý den,

potřebovala bych poradit se spotřebiči do kuchyně. Máte s nějakou konkrétní značkou dobré zkušenosti, a mohli byste ji doporučit?

Přemýšlíme o mikrovlnce, troubě, digestoři a indukci od Electroluxu nebo Mory, lednici od Samsungu a myčce od Bosche nebo Siemensu...Miele nám nedoporučujte *smich*.

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.16 21:12

Co člověk, to názor.

Já mám doma všechno od AEG/Electrolux a maximální spokojenost.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.02.16 01:15

Mám myčku Beko, v záruce - naprasklý lem úchytu, mikrovlnku, pračku, lednici a indukční desku Whirpool. S indukcí spokojena nejsem, i když deska stála asi 13000 Kč, nebo dělám něco špatně. Stále jen kupuji nové a nové pánve na indukci a často nem§žu ani dodělat bramboráky, palačinky, hřeje to slabě, někdy až na devítku, místo na sedmičku a stejně nic moc. Tak nevím jestli je to deskou, nebo pánví, ale pánve mají označení pro indukci. Jinak se vším spokojenost, až na tu indukci... A taky jsem koupila po letech remosku, abych pro nás dva nevytápěla na dvě stehýnka celou troubu a hrozně pomalu peče. To ta stará pekla líp, ale byla menší, jestli to nebylo tím. Nadšená jsem ovšem z friťáku bez oleje Tefal actif RY.Asi na 1.5 Kg hranolků lžíce oleje a někdy nedám žádný. Teď si jich můžu užívat do sytosti, bez ohledu na cholesterol.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.01.16 21:22

Sám za sebe, BEKO.

Ohodnoceno: 1x

Od: cl
Datum: 31.01.16 21:27

Já nejsem nadšen z Mory.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.01.16 21:32

hlavně mj. co nejméně hlučnou digestoř, máme mor-u a nic moc.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 01.02.16 17:19

Zcela zásadní vliv na hluk digestoře má správná realizace odtahu. Pokud dáte menší průměr trubky a k tomu překročíte doporučenou délku a počet zalomení, nepomůže sebetišší digestoř.

Od: 111®
Datum: 31.01.16 21:36

a už jste přemýšleli, jestli je na ty spotřebiče dimenzován rozvod v bytě a jističe a chránič pro kuchyň a podobně..? nic v dotazu tomu nenasvědčuje...

Datum: 31.01.16 22:06

Dobrý den,

děkuji za otázku. Jelikož se dům teprve staví, tak by vše mělo být nové a připravené k naší spokojenosti :) indukci jsme elektrikáři hlásili, a proto by s jističem neměl být problém... rozvody budou úplně nové.

Od: martondra
Datum: 31.01.16 21:41

Zdravim

lednici mam Liebherr,indukci Brandt ,mycku Bosch,troubu Elektrolux,digestor a vestavenou mikrovlnku Whirpool

Datum: 31.01.16 22:35

No asi bych vzal pokud možno jednu značku. Cena bude jiná za celý komplekt od jedny značky,servis jeden. Každý bude chválit to co má doma. Mám spotřebiče liebherr,mora,aeg,samsung,whirlpool a se všemi jsem spokojený. Záleží taky jak se vyvedou.

Datum: 31.01.16 22:45

Zrovna chladničku Samsung nám servisní technik nedoporučoval.

Datum: 01.02.16 16:37

Uz pres 20 let SIEMENS, vse a naprosta spokojenost.

Datum: 01.02.16 17:11

lednici jedině LIEBHERR,sporák a digestoř mám od Mory a myčku Whirpool

Od: mp
Datum: 02.02.16 01:27

S Liebherrem jedině souhlas jako s lednicí. V práci asi čtyři naprosto super. V rodině domácí asi taky čtyři. Bohužel mám smůlu(kdybych si koupil trpaslíka, tak mi vyroste), doma se mě po 4 letech posrala. Už funguje jen s větráčkem, a nejde seřídit. Vyjímka potvrzuje pravidlo.

Datum: 01.02.16 17:28

Jako servisák doporučuji Beko, Candy a Gorenje.

doplněno 01.02.16 18:03:

Obecně když bude vybírat spíše od známějších výrobců, nemůžetě udělat výraznější chybu. Dnes už většina těch větších značek spolu spousty součástek sdílí.

Nebrat různé levné supermarket a noname spotřebiče.

Datum: 01.02.16 17:52

Daniel, tak to jste mi udělal radost. Sušičku prádla mám Candy, lednici Gorenje, a myčku nádobí a troubu mám Beko. Jenom indukci mám Brandt. Pračka Zanussi, ale tu mám už jedenáct let já a maminka ji měla pět let přede mnou. Klepu tady na dřevo aby ještě vydržela, protože je s tím "jet" systémem a s tím jsem nesmírně spokojená. Beko jsou Turci a je to podle mne dobrá značka, ale nebude to trvat dlouho a podraží a i tato značka "poleví" na kvalitě. Bohužel, už se totiž dostává do podvědomí lidí a výrobci přitvrdí na ceně a poleví na kvalitě. Mám tuto zkušenost se značkou LG. Kdysi dávno jsem v Paříži koupila od LG videa, byla tenkrát opravdu za "babku", protože tu značku nikdo neznal, zrovna se uváděla na trh. Ta videa mám dodnes a fungují. Je to 25 let. Dnes je značka LG velmi známá u uznávaná, ale také cena úměrně stoupla. Kvalita ovšem polevila.

Od: ar
Datum: 01.02.16 17:30

Loni jsme s manželkou řešili stejný problém, Vybrali jsme značky spotřebičů a šel jsem za z námým který má elektro. Když jsem mu seznam předložil,tak se jen tak pousmál a povídá, pojď se na něco podívat a ukázal fotky z Fy Beko. Na stejné hale montovali lednice Beko,Bosch a co mě nejvíce překvapilo i Liebherr. Tak jsem si mohl vybrat jesli turecké a nebo turecké pod jinou značkou. S myčkou to bylo obdobné.

Je to podobné,jako když si koupíte sušák na prádlo od Vileda nebo Leifheit obojí je Madi IN Lázně Bělohrad

Jo vzali jsme vše o Beko a zatím spokojenost.

Datum: 01.02.16 18:05

Ar, máte naprostou pravdu. Tak to totiž je. A to ve všem. V Číně jsou továrny na výrobu třeba například oblečení renomované značky, ta má své požadavky na kvalitu látky a kvalitu výroby a všeho, co s tím souvisí. Ta firma si tuto privilegii zaplatí a hlavně si to kontroluje. Ale v té samé továrně se budou vyrábět kopie té samé značky, kde už nikdo nic nekontroluje a materiál je jiný, zpracování je jiné a cena je také jiná. Ale to jsem jenom chtěla vysvětlit, že je úplně normální, že v jedné továrně se vyrábí několik značek. Každá si většinou hlídá pouze ty své parametry. Dnes je to opravdu všechno úplně jinak než dříve. Tenkrát, když jsme koupili třeba mixér od Ety, tak jsme věděli, že určitě nevyrábí i konkurenční elektrospotřebiče. Dnes je to naprosto nepřehledné...

Od: mp
Datum: 02.02.16 01:36

Moje řeč. Sám mám docela rád značku Marlboro clasic. Mají pěkné košile. Ale i ve značkových obchodech je jedna třetina pašung.

Od: martondra
Datum: 01.02.16 19:59

Ja mam pracku Samsung je vyrobena v Polsku,televize Samsung vyrobena na Slovensku,myčka Bosch je Nemecko

Datum: 01.02.16 19:15

My máme sporák Fiko, lednici Calex, mikrovlnka Whirlpool, pračka Miele, myčka Baumatic (přestože byla nejlevněší, jsme s ni velmi spokojení), konvice Bosch, Televize Tesla, zářivky od Osramu s předřadníky Philips. To jsou veškeré eletrospotřenbiče, které máme v kuchyni. Jinak Miele je fakt dobrá značka. Lednice dělá dobré Liebherr, mikrovlnku bych asi ani neřešil, tam je to dnes +- všechno stejné a vydrží to něco málo přes záruku, sporák Elektrolux může být, popřemýšlejte ještě nad Gorenje, ani ta Mora není špatná.

Datum: 01.02.16 19:55

No já bych zrovna tu Moru nedoporučila. Asi to je o zkušenostech. Já mám s Morou jen špatnou a už bych nic od nich nekoupila. Ale možná to byla náhoda, jenomže si to nesu jako zkušenost a pokud mám možnost si vybrat, tak u Mory jsem se zasekla nadobro.

Datum: 01.02.16 23:16

Místo konkrétní značky se podívejte, kde byl daný spotřebič vyroben. Mora je kompletní čína nevalné kvality, tam není co studovat, ale odstrašujícím případem budiž Saeco. Kávovar od nich po 12-ti letech začal zlobit, měl odvařeno 26000 šálků kávy! Koupil jsem nový v dobré víře ve značku a do roka dvě reklamace. Pochopil jsem v okamžiku, kdy jsem přečetl výrobní štítek. Firmu Saeco koupil Siemens a výrobu přenesl do Rumunska! Ještě, že jsem zaplatil prodlouženou záruku, tohle bude dlouhý boj a spousta starostí. Proč ne Miele? Nová myčka z druhé ruky, kompletní prohlídka, vyčistění, repase ve znač. servisu celkem 10 tis. Kč. Spotřebiče firma vyrábí na životnost 30 let. Možná lepší než kutat z linky Whirlpool po pěti letech nebo Moru po třech ...

Od: zdhr®
Datum: 04.02.16 08:51

Zdravím, přečetla jsem si otázku spotřebiče do kuchyně a myslela jsem, že tam najdu odpověď. Koukám, že je to všude stejné. Chci si koupit elektrické kamna se sklokeramickou deskou a moc se mi líbí Mora. Mám doma kombinovaný sporák plyn/elektrika značka Mora , tak jsem si myslela že i elektrické kamna budou tak dobré. Prosím poraďte která značka je dobrá.

Datum: 04.02.16 11:24

Já už léta volím Beko, nejsoui drazí, ,solidní přísup k zákazníkovi.A hrozně mě štve, že jsem si koupila lednici Liebherr, nejsem s ní zdaleka spokojena tak, jako s předchozí Beko, které sjem dala pryč jen kvůli velikosti. Dobré zkušensoti mám i se Samsungem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.