Dědictví členského podílu v bytovém družstvu

Od: Datum: 31.01.16 20:21 odpovědí: 4 změna: 01.02.16 11:36

Prosím nevíte někdo, jak je to s dědictvím členského podílu v bytovém družstvu? Jedná se o zůstatkovou hodnotu bytu nebo o tržní hodnotu bytu? Nemám s tím žádné zkušenosti. Má každé bytové družstvo své stanovy nebo je to všude stejné? Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.16 21:16
avatar

Zajděte si na příslušné bytové družstvo ohledně převodu vlastnických práv a oni Vám vše vysvětlí. Jinak tržní hodnota nemovitosti je vždy větší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.16 21:56
avatar

V družstevním bytě se splácí"nájem"neboli anuita.Je to vlastně splátka za postavení bytu(něco jako když splácíte hypotéku).Některé domy už mají splaceno,jiné mladší platí dál.Když jste dědic,získáte vše tak jak to měl zesnulý.Podívejte se do jeho předpisu nájmu a tam uvidíte kolik platil a čeho.Takže na Váš dotaz-je to ta zůstatková.To za kolik svůj členský podíl prodáte někomu jinému je jen na Vás.Družstvu zaplatíte pouze(ve stanovách)danný poplatek.Třeba u nás je to 8tis pro družstvo a kolik si dále za byt řeknete vy je jen na Vás,s tím už družstvo nemá nic společného.Jestli Vás to zajímá proto aby jste věděl jakou hodnotu jste zdědil,můžete se řídit cenami bytů v dané lokalitě,ale jak říkám,za kolik si byt prodáte je vaše věc.Je to vlastně taková dohoda"s obálkou peněz na chodbě".Jakou má hodnotu zjistíte opravdu ve stanovách a nemusí to byt všude stejné.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 31.01.16 22:17

Jak to již nakousla @lucie, není úplně jasné, na co a proč se ptáte. Nedědíte byt ale, jak správně píšete, podíl v družstvu, tedy ve firmě. S tím je zpravidla spojeno právo nájmu bytu, případně dalších prostor (garáž...). Zdědíte tedy "cosi". Pokud se ptáte kvůli dědické dani, žádná není. Pokud kvůli odměně notáře, či vyrovnání s nějakým spoludědicem, potom se bere v úvahu tržní cena podílu, eventuelně snížená o jeho nesplacenou část.

Z výše uvedených důvodů je lepší si nechat převést podíl za života původního člena družstva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 11:36
avatar

Do dědictví,tedy jeho hodnoty se započítává hodnota zůstatku členského podílu.Nmůže být ani řeči o tržní hodnotě bytu,když byt nebyl zapsán v majetku zemřelého.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.