Žere elektriku nabíječka na mobil na prazdno?

Od: Datum: 30.01.16 19:49 odpovědí: 24 změna: 28.02.16 09:07
Ano nebo ne a kolik to treba stoji? Manzel mi tvrdi ze to zrat nemuze a ja slysela ze jo.je shnily a ma ji trvale zapichlou v elektrice.
Vlastne resime proc mame tak velky doplatek. Ja nadavam na pocitac co je od odpoledne do vecera non stop v provozu plus cele vikendy a on zas na me nezhasinani i kdyz mame usporky

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bbbb
Datum: 30.01.16 19:56
Kupte si nebo pucte meric spotreby a zjistite ktery spotrebic bere kolik energie.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.01.16 20:32

Za prvé, kupte si měřič spotřeby. Za druhé - pokud projde změna účtování, tak se na šetření vykašlete a spíš řešte, jestli potřebujete tak vyskoé jističe, jaké máte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 20:41
avatar

domnívám se, že nabíječky "žerou" opravdu minimum (taky je máme v zásuvce trvale)... to spíš ten počítač, co je stále zapnutý, a nebo jestli máte nějaké starší spotřebiče, jako je stará lednice, stará pračka apod.? - to bývají pořádní žrouti... *ee* - to by vám ukázal ten měřič spotřeby...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.16 09:26
avatar

..ještě bych přidala žehličku, slyšela jsem názor elektrikáře, že když necháte déle zapnutou žehličku tak veškerá úspora na žárovkách je v ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.02.16 10:31
avatar

Tak nějaká žehlička žere třeba až 2400W. Takže 2.4kWh - to je cca 9.6Kč/1hodina (při 4Kč/kWh - průměrná cena je 3.7Kč/kWh) ovšem při plném vytížení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majak
Datum: 30.01.16 20:52
Spotrebice mame vse A az A+++. Tak to prave moc nechapu z faktury nejak nevyctu jestli treba zdrazili od lonska. V tomhle se fakt nevyznam. Na ten meric se poptam jesrli nekdo nema ale kdyz mame vse usporne tak je na vine snad jen ten pocitac vlastne dvakrat ten detsky jede uz taky celkem dlouho a me caste prani plus sviceni.
Od: pb®
Datum: 30.01.16 23:35
Tak si jednoduše ty dvě faktury dejte vedle sebe a přečtěte. Tak složité to zase není. Polovina z celé částky se platí za distribuci, a ta druhá půlka za to, kolik člověk opravdu spotřebuje. Je tam i přímo cena za kWh. Když vám bude někdo nabízet slevu třeba 10%, je to 10% jen z té poloviny. Takže když ročně dáte dejme tomu 20tis., sleva by byla jen 1000Kč za celý rok. Pokud platíte míň, tak ještě menší.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 20:56

A kolik platíte, že to řešíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 21:08

Běžná USB nabíječka nebere bez zátěže téměř nic. Poznáte to podle toho, že je studená. Je ale lepší ji v zásuvce trvale nenechávat, jak z bezpečnostních důvodů, tak kvůli její životnosti.

Co se týče spotřeby, tak jděte po věcech, jako je bojler, elektrický sporák/trouba, sušička, pračka, přímotop, pak následují věci jako lednice, mražák, stále běžící TV a PC, pak klasické žárovky, za nimi úsporky a až nakonec drobnosti jako je nabíječka mobilu.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 30.01.16 21:24
avatar

Ano, nabíječka na prázdno elektriku žere. Jenže tak málo, že to starší elektroměry (s mechanickým počítadlem) ani nedokázaly změřit. Ty digitální to už změřit umí, ale jde o spotřebu za pár korun ročně. Největší žrouti jsou: topení, chlazení, ohřev vody, praní, vaření. Všechno ostatní je zanedbatelné.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.01.16 21:26
avatar

Ta nabíječka nežere vlastně prakticky nic, ta hodnota je tak nízká, že běžným přístrojem je nezměřitelná za celý rok by to bylo asi 0.1Kč- tedy hodnota tak nízká že je daleko pod hranicí odchylky vašeho elektroměru, celkově dobíjení telefonu vás ročně nestojí více než 15Kč.

Měřič spotřeby - wattmetr - koupíte v tescu za 3 stovky, dělají si různé, některé umí hodnoty rovnou přepočíst na koruny a tvořit průměr třeba za měsíc nebo rok. Ale i ten klasický naprosto postačuje.

za to třeba jedno běžné ohřátí jídla v mikrovlnce vás výjde skoro na korunu.


doplněno 30.01.16 22:22:

jak píše kolega podemnou - označení běžné jsem neměl psát - já počítal spíše s čísly které jsou trošku nad běžným ohříváním, takže třeba nějaké rozmražování nebo pizza do mikrovlnky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.01.16 22:08
avatar

s nežraním nabíječky na mobil souhlasím, i s tou roční spotřebou, vyšlo mi to při denním nabíjení 2500 mAh baterie asi 3,5 kWh za rok, což je opravdu naprosto zanedbatelné, nabíječku ze zásuvky nevytahuju, když jsem zkoušel digitálním wattmetrem měřit, neukázal nic (a to u některých zdrojů třeba 0,2W ukázal, takže dokázal měřit i tak malý příkon). Ale tu mikrovlnku jsi nějak přestřelil, budu brát běžnou mikrovlnku ať se to dobře počítá 1000W, ohřátí jídla trvá přibližně 3 minuty a pak mi to vychází 1 kWh za hodinu, tedy za 3 minuty 0,05 kWh, což když přeženu a vezmu 5 Kč za kWh je 25 haléřů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majak
Datum: 30.01.16 21:59
Dekuji. Nabijecku tedy resit nebudu a povypinam doma vsem obrazovky Lednicku s mrazakem mame prave neuspornejsi a pres tyden se nevari nepece. Bojler apod.nemame.
Datum: 30.01.16 22:28

Znovu se ptám - kolik platíte?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.01.16 22:42
avatar

Pokud je to tak jak tvrdíte a máte energeticky nenáročné spotřebiče a svítíte usporně pak mi nejde do hlavy ta spotřeba. Hledal bych tedy jinde než u spotřebičů.

Čím topíte? Jaký máte tarif? jakou hodnotu má hlavní jistič - tedy za kolik Ampér platíte, od toho se totiž odvíjí výše ceny elekřiny.

Možná by se hodilo zeptat .. kolik vůbec reálně za elektřinu tedy platíte? :) co se jednomu může zdát hodně může být pro znalého naprosto běžná částka.

Pár rad

Je dobře že máte uspornou ledničku v běžné domácnosti je to největší žrout a tvoří kolem 15% spotřebované elektřiny, ovšem pravidelně ji odmrazujte, pokud je ve vnitř námraza spotřeba stoupá až o 30% (některé dnešní ledničky a mrazáky se už odmrazují sami, funkce antifrost)

S kvalitnějším pracím práškem může pračka prát při stejné učinosti při nižší teplotě, při snížení praní z 90° na 60° má pračka o téměr 30% nižší spotřebu elektřiny

Neperte, neumývejte nádoby když je pračka nebo myčka téměr prázdná.

placatá TV (LED TV, OLED, LCD) žere samozřejmě podstatně méně než staré hluboké televize

Notebook má o dost menší spotřebu než stolní počítač, méně než čtvrtinovou

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 31.01.16 09:14

Jen taková​ technická - lednice, kterou máme už 17 let, oproti nové moderní úsporné stejné velikosti sežere za 6 let o 7000 korun víc. Jenže nová lednice bude mít šestiletou životnost a pořizovací cenu vyšší. Tedy paradoxně se starou lednicí neprodělám.

Co se týče PC, při hraní her může být spotřeba sestavy klidně čtvrt kW, takže při pěti hodinách denně je to 2300 korun za rok. Na druhou stranu, myslím, že žádný notebook nepřežije 3 roky intenzivního hraní, takže ten stolní počítač může po započtení pořizovacích cen k nákladům na provoz i tady být celkově levnější varianta.

A ještě úvaha, nemáte třeba akvárko? Můj známý provozuje celkem přes 1000 litrů akvárií, pořád slýchám, že ho elektřina jen za ně vyjde na deset tisíc ročně. Protože když svítíte v každém 12 hodin denně dvěma až třemi zářivkami po čtyřiceti wattech, dělá to včetně filtrace pěkné 2 až 3 tisíce za rok.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 30.01.16 22:30

Co je pro vás velká spotřeba el? Nemáte špatnou sazbu či velký jistič?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.16 10:27
avatar

nedoplatek neznamená nic, můžete mít třeba malé zálohy, ale hodně moc žere mrazák, vezměte si že máte v mrazicím boxu -18 a v pokoji je 22 to znamená, že vyrábí energie podobné množství jako topení reguloaené na nějakých 40 st. (nemyšleno jakože 40 v bytě).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.01.16 11:20

Kolegové Vám již odpověděli...

Já bych se zaměřil na tohle: Jakou spotřebu jste měli loni? Jakou rok předtím? Je stejná, nebo vyšší? Co se za ten rok změnilo? Nákup nových spotřebičů? Přechod k jinému dodavateli energie? Podepsání smlouvy s dodavatelem za garanci určité ceny výměnou za dobu trvání smlouvy, kdy ji bez pokuty nezměníte?

Předešlý rok jste také dopláceli, nebo Vám vraceli? Měnili jste zálohy? Jak moc se celková částka za elektřinu liší za tohle vyúčtování a to předešlé?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.01.16 11:27

Žere, je třeba změřit kolik, kdejaké zařízení stand by, co je trvale zapnuté má spotřebu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 31.01.16 12:01
avatar

vilik-u nová lednice, pokud se k ní chováš s rozumem, určitě vydrží víc jak 6 let, tvrdit tu, že je za tuto dobu potřeba koupit jinou je přehnané. Nové lednice jsou již A+++, takže srovnávat se starými nelze. Např.: se nové nezaledovávají, to je nejen úspora času na práci, ale taky energie na po odmrazení naběhnutí na -18.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 22:43

Když si zvednete zálohy, budete míň doplácet a budete mít po přemýšlení .

Ale teď vážně. Spotřeba nabíječky naprázdno, tedy když je již telefon dobit, nebo dokonce odpojen je různá. Starší dobíječky s nf trafem měli spotřebu větší (ale ne třeba srovnatelnou s ledničkou, řekněme jednotky W), dnešní s frekvenčníma měničema mají malinkou, ale ne nulovou. Problém těhle trvale zapojených spotřebičů s malou spotřebou je právě v jejich trvalém zapojení (a to nejsou jen nabíječky, ale zejména veškeré spotřebiče ve standby režimu, tedy počítač, televize, rádio, atd. atd. Když bude spotřeba i jen 1W, tak je to 24Wh/den a to je 8760Wh/rok a to je cca 40Kč/rok, ale za každý takový přístroj, tedy bude-li jich doma 10, je to už hnedle pětistovka. Zbytečně vyhozená. A řeči o tom, jak takový odběr elektromechanický elektroměr nezaznamená platí jen tehdy, když to bude jediný připojený spotřebič, takový případ v praxi ale v podstatě neexistuje, navíc dřív nebo později se dočkáte elektroměru elektronického. Samozřejmě ve srovnání s počítačem zapnutým několik hodin denně je to nula nula nic. (U starších spotřebičů mívá standby režim ale třeba i 10W.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.16 09:07

Jen malá kuriozitka - můj PC (asi 7 let starý, značkový) ma ve vypnutém stavu (ne uspaném) spotřebu 16 W. V BIOSu je povypínané všechno, co se dá, není v pohotovosti na síť, nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adal®
Datum: 28.02.16 07:19

mrkněte na tento článek, nedoměřili se :-D

http://www.usetreno.cz/nabijeni-telefonu-spotreba/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.