Zaseklý zip na vaku na lyže

Od: Datum: 30.01.16 08:05 odpovědí: 3 změna: 30.01.16 10:59

Ahoj, mám lyže ve vaku Atomic, který je na zip. Asi 4 roky jsem ho neotevírala a byl celou dobu zapnutý (oba dva jezdci na jedné straně) a nejde rozepnout. Ty jezdce byly takové bílé, zřejmě tam nastala nějaká chemická reakce. Včera jsem zkoušela postupně: nakapat okolo jezdce olej, nakapat citron a ocet (kdyby to bylo kvůli vodnímu kameni) a potřít jelením lojem. Urvala jsem na jednom jezdci to držadlo, řízla jsem se do ruky, když jsem se snažila odstranit bílý nános na začátku jezdce a toho vztekání! A žádný výsledek, zip se prostě nehne. Máte někdo nějaký nápad?

doplněno 30.01.16 08:10:

Ještě chci doplnit, že ten zip vypadá moc dobře, nemá žádnou vadu, prostě jsou na štíru ty jezdce. Zip je umělohmotný, takový ten kroucený, ne jednotlivé zoubky.

doplněno 30.01.16 08:43:

Zasáhla dcera, vyšťárala bílé "něco" jehlou zpod jezdce a už se podařilo rozjezdit. Škoda, že jsem to na ní nenechala od začátku, nemusela jsem mít jeden jezdec bez toho držadla. U druhého jezdce použila stejný postup a už jezdí oba jako za mlada. Docela by mě zajímalo, co to tam vzniklo za humus.
Tady je vidět, že všechny zipy by se měly občas projet a nenechat to takhle zarůst.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.16 08:10

my vždy mazaly mýdlem ale ne tekutým, to tehdy ještě nebývalo- ale nejspíš bych odrbala to bílé - najakým drátěným kartáčkem a pak tím mýdlem potřela -jistě to pujde

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.01.16 08:45

Ono to bílé bylo hlavně tam, kam se kartáčkem nedostaneš, takže pomohla jehla a trpělivé vyčištění zpod jezdce. Ale díky za příspěvek.

Datum: 30.01.16 10:59

Připoměli mě to moji krabici s náhradními podpadky ma boty. Po několika letech otevřu krabici ve které mám sáčky s náhradními podpadky a některé mají nějakou plíseň či co. Jsou pokryté bíle, nejde to odstranit. Tak jsem je vyhodila. Ale nákaza v krabici zůstala, do roka byly bílé i ty zbývající. Prostě nějaká houba nebo plíseň co se živí i něčím tak nepoživatelným, jako jsou podpadky z umělé hmoty. Připomělo mi to závěr filmu Válka světů. Mimozemšťany také zahubily viry.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.