Průtokový ohřívač anebo bojler

Od: Datum: 29.01.16 22:19 odpovědí: 4 změna: 30.01.16 22:00

Co je podle vás lepší z hlediska ekonomiky provozu? Plynový bojler, plynový průtokový ohřívač nebo raději elektrický bojler?


doplněno 31.01.16 16:24:

Moje otázka byla položena jako obecná. Budu konkrétní. Bydlím v RD, používáme na koupání, umývání nádobí apod. Netuším, kolik stojí ohřev vody v el. bojleru a kolik plynem v průtokovém Když vezmu bojler, tak jednak chladne jednak přirozeně, jednak připouštěnou chladnou vodou. Máme bojler v chladné místnosti. U plynového průtokového ohřívače se ohřívá jen používaná voda, ale je otázka, jestli se to vyplatí. Pokud vezmu moji zkušenost s plynovým bojlerem, který máme desítky let s věčným plamínkem, tak jen on sám spotřebuje plyn za 220 kč za měsíc, ale je fakt, že dnes jsou bojlery s piezoelektrickým zapalováním. Celkem jen za ohřev dáme 700 kč za měsíc. Přemýšlím tedy, jestli nenechat namontovat nový bojler.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.16 00:01

No tak to je tak to podobné, jako byste se ptal, jestli jsou lepší jablka nebo hrušky. Nevíme, zda máte plyn (asi máte), jakou máte sazbu na to, a jakou máte distribuční sazbu na elektřinu. Odpovědět se dá zatím pouze obecně. Vše z toho může být ekonomické, bojler, ať už plynový nebo elektrický, je spotřebič akumulační. Průtočák je v podstatě přímotop, a to hodněžroucí. Může být elektrický i plynový. Je potřeba zadat bližší údaje. Lze obecně říci, že pokud máte možnost ohřívat vodu na plynu, zvolte plyn. Toť prozatím vše.


doplněno 31.01.16 22:52:

No tak po tom Vašem doplnění to už je lepší. Je to ale složité na toto odpovědět. Plyn máte, nač ohřívat TUV elektrikou a na jakou sazbu. Elektriku tedy jakoby neřeším. Plynem vyjde ohřev čehokoliv prakticky vždy levněji než elektrikou. Bojler obecně nejlépe umístit co nejblíže ke spotřebě, průtočák plynový může odstranit problémy toho rázu, že bojler máte od spotřeby daleko a v chladnu. Průtočák a bojler, to je věčné téma. Průtočák mívá o něco menší účinnost ohřevu než bojler, zase může být blíže spotřebě, tedy jakoby se ty ztráty trochu vyrovnávají.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.01.16 22:00

nevím, na co tu vodu chcete ohřívat, máte-li plyn, tak i průtočákem, proč ne. Ale jinak mi ta otázka přijde taková o ničem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 08:41

Kolega má sice pravdu, ale já z hlediska bezpečného provozu bych volil elektrický boiler . Plynová karma musí bnýt 1 x za rok prohlédnuta revizním technikem, přičemž stejně není zaručeno, že při určitém stavu ovzduší - tlak, mlha, atd.. nebude unikat CO do místnosti. Viz minulý týden skoro Krampol. U elektřiny tohle nehrozí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 10:24

Neuvádíte další detaily, ale i s ohledem na plánované zdražení platby za jistič bude patrně výhodnější bojler, který se spokojí s nižším proudem, než průtokáč.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.