Co mužeme očekávat

Od: Datum: 28.01.16 21:18 odpovědí: 13 změna: 29.01.16 10:28

Dobrý den, máme byt v paneláku v os. vlastnictví a jedno dítě. jde o to, že máme plovoučku a sousedi už starší lidi pod námi si neustále stěžují, že děláme hluk. Je pravda, že dítě nezastavíte, ale není to pořád a jen v odpoledních hodinách. Řekli, že napíší stížnost. Tak by mě zajímalo, kam mohou napsat stížnost a co nás muže čekat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.16 21:36
avatar

Pokud máte pod plovoucí podlahou protihlukovou izolaci tak se nic neděje, pokud ne máte problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 21:52

Myslím, že tazateli jde právě o to, aby se dozvěděl, jaký problém má. Jestli protihlukovou izolaci má nebo nemá, je jedno - sousedé si stěžují. Vy pouze konstatujete to, co on už ví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 22:00
avatar

To je dost sporné, sousedé mají nárok na svůj klid, vy se musíte zdržet všeho, co by je nadměrně rušilo a teď je potřeba určit, co to je "nadměrně rušit" to je dost sporný pojem. Ale není neprokazatelný. Bude jim stačit několik svědků, popřípadě si nechají provést měření hluku atd.

Já bych to řešila hrubým kobercem na plovoučku. Vemte si, kdyby byla situace obrácená, vám odpoledne spalo dítě a někdo nad váma by dělal kravál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 22:07
avatar
Stížnost mohou napsat kamkoliv. Od družstva či nějaké jednotky vlastníků přes úřady a životní prostředí až po lampárnu.
Dočkáte se třeba dalších stížností, vyhrážek, schválností, návštěvy hygieniků, nebo rezignace stěžovatelů.
Zkuste se s nimi dohodnout. Není možné na plovoucí podlahu dát koberec? Aspoň v dětském pokoji...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 22:19

zdravím - jako by to psal můj syn . Stejný případ. Musíte dodržovat akorát noční klid.Pláč dítěte se také nebere jako rušení , tím jsme si prošli všichni a to každý musí pochopit. Kdyby přišlo na věc , tak by si museli sousedi pozvat hygienu , která by měřila případný hluk atd atd. Dle mého - pokuta tu vůbec nehrozí.

na druhou stranu musí to být pro sousedy asi nepříjemné a buďme ohleduplní. Já osobně bych asi koupil flašku vína zašel k sousedům rozumně si o tom popovídal a přitom ať dítě doma běhá a vy si to dole poslechněte jaké to je. Zkuste trošku psychologie - když si sousedi vaše dítě oblíbí , tak mu i něco prominou. Já mám vnuka , tak jsem mu koupil koberec na hraní (jsou na něm silnice atd.) Tlumí to zvuk a mladýho to udrží na zemi a neběhá. Také mu dali do té jeho vyběhané cesty křeslo , tak že ho to zpomalí. 2,5 roku Jsou i takové hrací koberce z pěny - něco jako karimatka. Přeji pěkný den.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.01.16 22:23
avatar

Ty plovoučky jsou hnus,ale dokuď to nebude mít soused nad Vámi a nezažijete to,tak nepochopíte.Dejte na předchozí rady a udělejte něco pro dobré vztahy,jinak se Vám to může vrátit ve zlém jak bumerang.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.01.16 22:24

Ahoj.

Pro klid v baráku bych napsal, že vás očekává koupě nějaké jiné překrývací podlahové krytiny. Nějaký krátký přejezd koleček se dá snést, nějaké přeběhnutí bosých nohou taky, ale jak je ten hluk delší jak 5 minut, může z toho jebnout. Teď už záleží jen na ochotě něco změnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 23:36
avatar

Možná se vám to zdá jako pitomost ale opravdu plovoucí podlaha - zvláště pokud pod ní není kvalitní zvuková izolace, pokud je ta podlaha starší a ne přímo dobře namontovaná tak v tom bytě pod váma to může být celkem extrém. Představte si že to posloucháte den co den, ještě máte třeba blbou náladu z práce, bolí vás hlava ..

Nejlepší a nejklidnější řešení je najít řešení které vyhový tak nějak oběma - tady bude potřeba udělat něco z vaší strany - obávám že vyměnit podlahu nebo pod ní umístit nějakou další protihlukovou izolaci.

Pokud by jste dělala hluk v noci zákon by jste porušovala - ovšem ve dne na to vlastně žádné předpisy prakticky nejsou, soused by vás musel žalovat za to aby jste napravila jednání které ho obtěžuje (běhání dítěte asi jen těžko zamezit) - ovšem soused by napřed musel prokázat že tento hluk jde opravdu nad nějakou určitou míru o tom by rozhodl znalec a vypracoval odborný posudek podle něj lze dál jednat, je možné vznést u SVJ podnět k výměně nebo napravení podlahy tak aby se stav napravil ovšem nelze ho k tomu nutit. Pokud by se u soudu prokázalo že je podlaha provedená špatně lze nápravu požadovat, to už je ovšem opravdu krajní řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hjkfgk
Datum: 28.01.16 23:41

A proč neuvažujete nad tím, jak to řešit? Slyšet neustálý hluk od sousedů je VELMI nepříjemné. Proč nehodit na podlahu, kde si dítě hraje, alespoň nějaký tlustý koberec? Sousedy docela chápu. Taky bydlím v paneláku, je jasné, že některým zvukům se zabránit nedá. Ale hlasitá televize, rádio, dusot, vrzání židlí o podlahu, hluk po 22 hod, to všechno je čirá sousedská bezohlednost a myšlení jen na sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.16 07:17
avatar

V bytě nade mnou bydlí dva lidé v "nejlepším věku". Mají velmi kvalitní plovoučku a také kvalitní zvukovou izolaci pod ní. Bezva! Pokud nepříjdou na vávštěvu jejich mladí s jedním malým dítětem. Pak vám musím říci, že je to peklo! Navíc, není úniku. Před hlukem seshora nemůžu nikam utéci. Dětské pěhání a dusání a skákání. Je to o zdravý rozum. *plac*Jsem celá happy, když mladí odejdou a nastane klid. Vůbec si nedovedu představit peklo, které bych ze života měla, kdyby nade mnou bydlely děti. Musíte si uvědomit, že staří lidé mají jen byt a jejich světem je domov. Nechodí do práce, nemají záliby mimo byt, nemají kam utéci. Proto bych vás chtěla, za ně, poprosit o soucit. Pokud to jen trošku půjde, dejte plovoučky pryč a na iztolační vrstvu položte koberce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.16 09:06
avatar

Zatím se tu nikdo nevyjádřil zda ten koberec opravdu pomohl, aby to nebyly jen vyhozené peníze, nemluvě o úklidu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.16 10:02
avatar

Ano opravdu pomůže koberec, z podlach má největší hlukovou izolaci, i pod něj by se měla ale položit zvuková izolace. Je pravda na uklid je koberec celkem blbý, jsem rád že jsem se ho před lety doma zbavil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.16 10:28
avatar

Klasika - plovoučka na betonu = přenášení hluku. Pokud není hodně dobrá zvuková izolace pod plovoučkou, každý úder (zvuk) na plovoučku rezonuje do betonu pod izolací. Kdo nevěří - položte si na beton prkno a bouchněte do něj třeba kladívkem - ten zvuk bude úplně jiný, než když pod to prkno dáte silný koberec a uděláte totéž. Zvuk se bude víc rozléhat a pronikat do konstrukce stropu (podlahy).
Když už tady někdo zmiňoval koberec na plovoučku - to je k ničemu, sice utlumíte kročejový hluk, ale prkno (plovoučka) o beton bude bouchat dál. Jediné řešení je udělat pořádnou zvukovou izolaci pod tu plovoučku - zvukově odizolovat beton od plovoučky. A ano, kvalitní zvuková izolace pod plovoučku vyjde zhruba stejně draze jako plovoučka samotná a to je přesně ten důvod, proč je tolik problémů (viz dotaz), protože každý se snaží ušetřit, bohužel v tomto případě na neprávném místě. Ono prostě všechno chce své. navíc plovoučka musí být dobře položena, např. nesmí se nikde dotýkat stěn, protože jak známo dřevo přenáší zvuk rezonancí, takže pak i do těch stěn.
K dotazu samotnému - stížnosti mohou psát různě (na to už tady odpovězeno bylo), pokud se stížnost ukáže jako oprávněná, nejen že můžete dostat pokutu ve správním řízení třeba od města, ale budete muset podlahu předělat.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.