Ucpaná trubka za vanou

Od: Datum: 26.01.16 22:14 odpovědí: 15 změna: 27.01.16 17:19

Dobrý den,

špatně odtýkal odpad od vany, tam jsem se rozhodl do toho nalít podle návodu hydroxidový čistič odpadů, nechat působit a pak propláchnout. Bohužel po tomto zásahu už voda téměř vůbec neodtéká. Vana je napojná na stejnou trubku jako pračka a umyvadlo. Zajímavé je, že když pouštím vodu do umyvadla, tak to ve vanovém sifonu bublá, vychází z něj vzduch. Rozebral jsem sifon od vany a byl totálně čistý, prosím tedy o radu, co dál.

1. Mám zkusit ještě nějaké jiné čistící prostředky? Nějaké biologické? Je teda otázkou, kdy by se k zátce efetkivně dostaly při rychlosti odtékání vody.

2. Pokud bych se odhodlal k tomu zkusit čistící péro, jak odmontovat to platové L-ko, které je od sifonu napojené na odpadní trubku? Vypadá tom jako by to tam bylo nalepené či nalisované. Bez toho bych asi péro dál nedostal.

3. Pokud péro, tak jaké? Ke stoupačce to bude méně než tři metry.

Předem díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 26.01.16 22:48

nalít podle návodu hydroxidový čistič odpadů, nechat působit a pak propláchnout.
Neznám tekutý hydroxidový čistič. Kupte hydroxid v pevném stavu (v peckách), do odpadu nalejte vřelou vodu, nasypte pecky a opět zalejte vařící vodou. Začne fest bublat, pozor na oči,může vystřiknout .Za pokus to stojí.

Ohodnoceno: 0x

Od: strakatypes
Datum: 26.01.16 23:32

Pozor na pecičky, nesmí se jich tam dát moc, jinak to zabetonuje, též vřelou vodu ne.

Pozvěte si instalatéra.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.01.16 23:05

Nevím jaké E-lko myslíte jestli to šedé koleno HT tak tam by to mělo být pouze nasunuté(má těsnění) Pero koupíte v každém super-hypermarketu za cca 200kč.Ale otázka proč jde s tama vzduch když pouštíte umyvadlo-voda ho tlačí před sebou takže to bude ucpané asi až za připojením od umyvadla.Když necháte puštěnou vodu dále netlačí se do vany?

Datum: 26.01.16 23:21

Myslím to bílé, to, kterým končí vanový sifon.

Dobrý nápad, když jsem zkusil umyvadlo napustit a pak nechat odtékat, tak odtékalo neobvykle pomalu, což by indikovalo, že problém je někde na společné cestě.

Datum: 27.01.16 07:16

Já bych jako nejjednodušší možnost a první možnost vyzkoušel gumový zvon.

Když naplníš potrubí vodou, ucpeš všechny ostatní odbočky, tak by zvon měl tu nečistoru rozpohybovat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.01.16 10:19

Ano, zvon jsem zkoušel, několikrát. Ucpat co šlo a pravidelně s ním pumpovat.

Datum: 27.01.16 07:17

A prachsprtostý gumový zvon jste vyzkoušel?

Ohodnoceno: 3x

Datum: 27.01.16 10:01

Začal bych zvonem, tak jak radí kolegové. Pak rozebráním spojů pod vanou, páč vše pod vanou je rozebíratelné. Pak do kolena HT přivést hadici s tlakem vody.

Datum: 27.01.16 10:15

biges. Tohle nás potkalo na vánoce. Zkusili jsme vše, co je tady již popsáno. Potom přišel na řadu instalater. Měl jen to obyčejné pero, s tím to nešlo. Až jeho kolega přinesl elektrické a tím se to prorazilo. Přeji Ti upřimno soustrast ;)

Datum: 27.01.16 10:17

A jéje! Díky. Ještě s tím zkusím bojovat, pak to třebas vzdám a zavolám nějaké servisáky, ale co jsem se díval, jsou to docela vysoké částy.

Od: jenda2
Datum: 27.01.16 12:27

Toto jsem jednou řešil a zjistil jsem, že po výplachu pračky se usazují zbytky pracího prášku na spodku trubky a pomalu to zarůstá. Zkuste odmontovat konec sprchy a tlakem vody lehce rozchodit průtok vody. Jakmile alespoň trochu poteče odpad v tomto místě, nalijte tam kyselinu solnou popř. kyselinu sírovou. Na zásadu musíte opakem. S tím si hydroxid neporadí.

Datum: 27.01.16 13:28

Před týdnem jsem řešila nemlich ten samý problém, navíc mi ještě špinavá voda z dřezu vytékala do vany. Postupovala jsem taky téměř stejně, vyzkoušela jsem opakovaně zvon, pak krystalky hydroxidu sodného + horkou vodu a pořád nic. Předposlední pokus ( před rozšroubováním a instalatérským perem ) jsem použila Domestos - vybrala jsem kbelíkem většinu vody a nalila do odpadu gelový čistič Měl účinkovat do 15 minut, jenže ani po dvou hodinách se nic nedělo. Pak jsem ještě jednou ze zoufalství použila zvon, zabublalo to a voda odtekla. Co je nejdůležitější, nalít tam celou 1/2 litrovou láhev a klidně nechat přes noc. Já to přetím už zkoušela, jenže jsem z vrozené šetrnosti dala málo. Na rozebrání sifonu už nemám fyzičku ... :(

Od: ju®
Datum: 27.01.16 14:51

mě se osvědčila tlková horká voda - bojler jsem dal zehřát na maximum,hadici našrouboval na baterii místo ramínka, zacpal díry a pevně držel, pustil na max,um a ten špunt se prorazil - potom 2 dc saponát a horká vody z konvice cca 1 x za měsíc...propláchnout.

Datum: 27.01.16 17:16

Zdravím, jenom vás chci varovat před používáním chemie na automat . vanový sifon. U některých se stává , že zdvihací kolíček je z jiného materiálu , který některá chemie rozpouští. Několikrát jsem byl volán na výměnu tohoto sifonu , kde zákazník použil chemii. (netvrdím ale , že je to u všech sifonů a všechny chemie) A kdo to neumí , tak dokáže i zničit chrom na vpusti. Osobně používám zvon . Nejlépe dva a zaráz. Na dřezy ideání velký hrnec vroucí vody- né na umyvadlo-keramika.

Datum: 27.01.16 17:19

Zdravím, jenom vás chci varovat před používáním chemie na automat . vanový sifon. U některých se stává , že zdvihací kolíček je z jiného materiálu , který některá chemie rozpouští. Několikrát jsem byl volán na výměnu tohoto sifonu , kde zákazník použil chemii. (netvrdím ale , že je to u všech sifonů a všechny chemie) A kdo to neumí , tak dokáže i zničit chrom na vpusti. Osobně používám zvon . Nejlépe dva a zaráz. Na dřezy ideání velký hrnec vroucí vody- né na umyvadlo-keramika.

Kdo to neumí s pružinou , tak ji lehko zlomí a nebo neprorazí. Vypadá to jednoduše , ale ...

doplněno 27.01.16 17:21:

Omlouvám se , nějak se to zobrazilo 2x. Seká se mi PC

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.