Vnitřní omítky

Od: Datum: 26.01.16 21:30 odpovědí: 11 změna: 28.01.16 17:35

Dobrý den

máme obrovské starosti se stavbou. Developerská firma - nesmím jmenovat jinak by mě snad zažalovali, nám dělá těžkou hlavu. Naposledy mě 18.1.2016 zavolal stavbyvedoucí, že nám 15.1.2016 dělali na domě omítky. Skoro mě to porazilo, ve zprávách hlásí teploty pod -10 ve dne v noci, a oni nám strojově stříkají omítky...nevím jaký druh. Prý to dělá smluvená externí firma, a když je v místnosti kolem nuly tak je to ještě OK...frajeři si tam dali kýbl s vodu a každé ráno se do něj podívali jestli jim voda v kýblu nezmrzla :)... to mi opravdu řekli, když jsem řekla, že je tam moc zima i proto, že nemáme ještě stropy pod střechou (jen tašky a folie). Když jsem se byla na ten zázrak podívat, tak jsem zjistila že nejsou všude omítnuté rohy, že na mě koukají ,,výstuže,, (nevím jak se to jmenuje a ani jestli jsou plastové nebo kovové). Když jsem se ptala proč, stavbyvedoucí řekl že se to zamaluje...zajímá mě co si o tom myslíte, zda se dá něco podniknout...jak vysoká je šance že nám omítka spadne nebo popraská... jestli si lze na to někoho pozvat a kolik to stojí -myslím na sepsání záznamu kdybychom se nedejbože museli s firmou soudit, nebo zda stačí si nechat zapsat termín omítek do nějakého ,,předávací protokolu,, při kolaudaci. Jsem na mateřské, takže žijeme z jednoho platu. Omlouvám se, že píšu strašně laicky...Díky za jakoukoliv radu a nebo povzbuzení :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.16 21:37
avatar

Když se člověk ve stavebnictví nevyzná, je dobré zajistit si stavební dozor, ten na to dohlédne. Předpokládám, že firma vede stavební deník, do něj by se mělo zapisovat i počasí, a co se kdy dělalo, takže ho chtějte vidět, pořiďte si jeho kopii, nebo ho nafoťte.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.01.16 22:20

Děkuji za radu, s tím stavebním deníkem to udělám, jestli ho dají z ruky. Stavební dozor jsme na začátku stavby měli dohodnutý za pár kaček, ale starý pán onemocněl rakovinou a my tak rychle a hlavně za ty peníze nikoho nesehnali. :(

Datum: 26.01.16 21:42
avatar

Nemějte strach vše je v normě. i když zmrznou přes noc,nic to neudělá tak bvelký mráz tam zase není-běžně se omítá když jsou teploty okolo 0-přes den je ve stavbě cca +10 a v noci (po padla) klesne na teploty kolem 0.Tohoto se zatím co vím žádná reklamace netýkala,většinou jiných věcí-třeba špatné instalace ale ne omítky-

Nepíšete sice jaké a co je s rohy ale dle popisu je asi vše OK a máte tam omítkové rohy z pozinku-při správném provedení je roh cca 2mm na obě strany vidět část onoho profilu!

Ale pokud nafotíte a dáte sem foto-potvrdím nebo vyvrátím že je vše OK!


doplněno 28.01.16 18:25:

Nezbývá než souhlasit s p.Milanem!


doplněno 28.01.16 18:26:

To co se týká rohů!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.01.16 22:31

Děkuji za odpověď, moc si cením každé rady *palec*! Od půlky ledna bylo tady v Plzni počasí přes den 0 až -7 a v noci -10 až -14stupňů. První 3 dny - které tvrdí stavbyvedoucí že jsou nejdůležitější - bylo na nule až -2. Prý to dělají proškolení zaměstnanci a nedovolili by si to dělat špatně. Každopádně jsme obdrželi fakturu, tak je nám jasné, že firma potřebuje peníze a nemůže 14dní počkat až se oteplí...dneska by si myslím byly daleko lepší podmínky a slyšela jsem, že nemá mrznout do konce ledna. Ve čtvrtek jedu na stavbu potvrzovat dveře, tak při té příležitosti vám fotku ještě vložím, a pokud můžete mi udělat ještě jednu laskavost a zhodnotit ji, nejlépe kladně :-D , budu ráda - budu mít totiž lehčí spaní.

Datum: 27.01.16 00:48

Vypadá to sice hrozně, ale zas tak hrozné to asi nebude, do té stavby mráz zas tak rychle neproleze, zděné konstrukce mají velkou akumulační schopnost, omítky obsahují mnoho vody, to je další energie navíc. A taky si nemyslím, že by si firma dovolila omítat za mrazu, je to za dost peněz a případná reklamace (kterou by třeba museli uznat), to by nestálo za to. I kdyby se něco náhodou nezdálo, lehko se jim dá dokázat, že porušili něco z technologických postupů nebo tak, kopii stavebního deníku Vám stejně stavitel musí dát. Tam není ani tak důležité, jaká teplota byla venku, nýbrž důležitá je v tomto případě teplota konstrukcí a vzduchu uvnitř. Pokud voda v kyblu nezamrzla, mohla tam být nejnižší teplota 0oC, ani o desetinu méně, při přesné nule voda nezmrzne a led neroztaje. Takže tam v průměru nad nulou určitě bylo. Na rozích to budou určitě zpevňující profily.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.16 10:16

Děkuji. Kopii stavebního deníku si ohlídám. Doufám, že tam stavbyvedoucí vypisuje vše co má. Teplotu jak psal kolega tam nevím jakou vypisoval, protože na stavbě není teploměr, ale kýbl s vodu. Chci taky věřit tomu, že tam byla teplota nad nulou. Stavbyvedoucí říkal, že v pátek 15.1. když omítky dělali, tak prý tam měli kamínka a hodně to tam zadýchali...aby ne, když tam byla kopa plechovek od piva...to se to dýchalo. V pondělí tam byl jeden přímotop nasměrovaný v technické místnosti (místnost u vchodu) na ještě mokrou zeď...o velikosti menší LCD televize (cm si fakt netroufnu odhadnou *hi*)...ale nevím jak dlouho byl zapnutý.

Datum: 27.01.16 06:45
avatar

...že nejsou všude omítnuté rohy, že na mě koukají ,,výstuže...
že to lze vyfotit, ať to vidíme?

Že Vás bude firma žalovat, že hledáte zde rady, tomu snad nevěříte..

Bez stavebního dozoru, který si sami nezaplatíte, můžete dopadnout velice špatně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.01.16 10:28

Děkuji, rohy ve čtvrtek určitě do diskuze vložím.

Už jednou jsem se ptala v jedné diskuzi lidí na zkušenosti s touto firmou, a firmu jsme jmenovali, a protože jsme si stěžovali na problémy s firmou a zároveň popsali náš dům-aby bylo k pochopení co vše tam udělali a co ne... měli jsme peklo na zemi. Nevěřili byste jeké hovory jsem si musela s manželem vyslechnout. Nakonec jsem pochopila, že jednatel firmy místo své práce si klídá dobrou reklamu firmy. Chtěli jsme zainvestovat do jiného projektu, ale tím že jsem čekala miminko, tak bych už neměla přijmy na to, abych si vzala s manželem jinou hypotéku, a tak jsme se dostali do pasti. Každý den se modlím, aby to už bylo za námi. *modla*Budu muset ještě vložit jednu diskuzi na kotel. Jak píšete, rady můžu hledat, ale už nebudu jmenovat developera...už to chci jenom dotáhnout a s maličkou se nastěhovat

Datum: 28.01.16 14:11

Dobrý den,

vkládám vyfocené rohy - snad to bude alespoň trochu vidět. Rohy jsou kovové. Prosím o názor. Děkuji

Datum: 28.01.16 14:36
avatar

To jsou podomítkové pozinkované rohy, které se přamalují, páč kdyby na nich byl štuk, tak se omlátí hrana.

Vše je OK.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 17:35

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.