Vodoměr pokuta

Od: Datum: 08.02.16 08:27 odpovědí: 17 změna: 04.03.16 13:28
Ptám se. Kamarádka používá v rod.domě městskou vodu a nema přitom vodoměr. Odebirá tedy na černo. Ráda by se přihlásila k odběru, ale bojí se následků a pokuty za černý odběr.Máte s tím někdo zkušenost co to bude cca stát na pokutě. Kolik let zpětně se musí doplatit. Vodu odebirá cca 5 let. Totiž Manžel byl takový kulinář a nechtěl se přihlásit, že se na to nepřijde. No nepřišlo. Teď se rozvedli barak je psaný na kamarádku a ta je teď neštastna co s tím. Nebo s tim je jasny prihlasit jen tedy ty nasledky.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.16 08:48
avatar

Odstranit co je, pak udělat novou přípojku, legálně.


doplněno 08.02.16 14:17:

Dejte fotky, jak to máte, ať nespekulujeme co dále..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 08.02.16 09:45

Jedině si pozvat někoho na zlikvidování stávající přípojky. Bydlení několik let ale zatajit nepůjde a to už zavání trestným činem krádeže. Správná cesta vede přes vodohospodářskou společnost. Ale že vám vyhovovalo neplatit za vodu se vám teď asi hodně prodraží. Minimálně jako podílník.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: slon1234
Datum: 08.02.16 11:28
To znamena to vytrhat ze zeme? Hlavne ona vodu potrebuje. Nelze bez ni fungovat a zavedeni nove pripojky bude chvilku asi trvat. A co kdyby se vse odpojilo protoze do baraku ta pripojka je zavedena ale byla zaplombovana a ten chytrak to odplomboval a napojil. Sehnat zaplombovani nekde opet asi neofiko a pak zažádat o novy vodomer?
Datum: 08.02.16 11:34

Napojení odstranit a pokusit se sehnat zaplombování "ze známosti". Asi by bylo vhodné zatím napojit původní vodu...nejspíš ze studny - teda předpokládám, že tam je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.16 12:26
avatar

"...pokusit se sehnat zaplombování "ze známosti"... "

*sok* Zaplombování čeho? Co chcete "ze známosti" plombovat? Jestli jsem to dobře pochopil, tak tam vodoměr vůbec není a nikdy nebyl, takže ta přípojka vlastně neexistuje. To znamená oficiálně požádat o zhotovení přípojky (se vším všudy, pravděpodobně i s revizí vnitřních rozvodů). To Vám těžko někdo udělá ze známosti. Jestli se budou vodárny zajímat kde se brala voda do teď, je otázka. Ale spíš ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 08.02.16 11:43

Osobně bych přípojku uvedl do původního stavu, plombu bych neřešil. Hlavně bych to udělal tak, aby nebylo patrné, že tam byla voda připojena. Samozřejmě to bude stát pár peněz a času. Otázka je, jestli, když se přiznáte, nevyjde to dráž. Třetí možnost je nic nedělat, a čekat, jestli se na to přijde. Rozhodně bych asi nepřiznával černý odběr vody. Vždyť to udělal manžel, a Vy o tom nemusíte vůbec vědět. Na koho je psaný barák, není vůbec důležité. Odebíráte vodu? Máte smlouvu? Odpověď zní ne. Důležité je, jestli máte studnu. Pak máte vodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 08.02.16 12:50

Jestli moho doporučit, tak sháněk origo blombu je cesta do pekel. Dodavatel by musel mít záznam o odběrném místě, podle označení blomby by poznal, o koho jde a to by pak byl průser mnohem větší. Snad sehnat nějakého známého, který na vodárně dělá a snad poradí, jak to legalizovat. Jinak tedy nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.16 13:46

Ahoj Sloničko.

Jestli máte s kámoškou napravit nevhodné konání bejvaláka, je nutné nějak nakamuflovat odběr vody z nějakého vlastního zdroje. Nebylo psáno, že by domek měl i svoji vlastní studnu. Bylo by to tím jednodušší. Takhle se bude muset něco na dvorku zahrábnout(nějakou tu skruž) a nějak odstranit tu stávající černotu. Pak už jen přichází na řadu vlastní oficiální napojení na veřejný vodovod. Nebylo taky psáno, jak byly řešeny splašky? Jak se pán tvorstva napojil na ten vodovodní řád? Někde v zemi? Nebo ve sklepě na původně zaslepenou originální přípojku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.16 14:15
avatar

Nemá tam vodoměr? a jak se připojili k té stavající síti, přece jen odebírat něco, jen tak aby si nikdy nevšiml, museli navést trubky.

No řešením je to všechno odělat a vybudovat a přihlásit novou přípojku, doufat, že se v tom nikdo nebude moc vrtat a zkoumat odkud jste brali vodu před tím apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 08.02.16 14:31

jj, souhlas s ostatníma - současnou přípojku odstranit tak, aby nebylo poznat že tam nějaká byla. Pak požádat o zřízení nové přípojky a připojit se. A taky vymyslet si odkud jste měli vodu dosud, když jste přípojku neměli - studna, nádrž z okapu, chodili jste s kýblem k potoku atd.

Pokud se zjistí černá přípojka, tak nejspíš bude náhrada škody (určí se kolik jste asi odebrali vody) + sankce za černý odběr... Možné trestní stíhání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.16 15:08

Chápu-li to dobře, ta přípojka oficiálně existuje, na vodovodní řad to je napojené (to si dělá provozovatel sám), jen v domku původně čuměl kus trubky se záslepkou s plombou (ta je samozřejmě evidovaná podle čísla). A o tu plombu jde podle mne především. Stejně je ale zajímavé, že si ji nikdo z "vodovodů" za celou dobu nepřišel zkontrolovat (co není, může být), protože tady se to k černému odběru přímo nabízí. I když...no nic, v každém případě bude nutné odstranit to napojení a zaslepit přípojku, jako že už to máte nachystané k napojení na to (to budete nějaký čas bez vody, to se asi nedá nic dělat). Pokud tu plombu najdete, tak bych to ještě neviděl tak úplně černě. Ona se dá poškodit například neopatrnou manipulací, někdo tam třeba jako mohl něco nést, zavadil o to, nechťá do toho kopl nebo něco. V tom případě bych to oznámil na "vodovody", poškodili jsme plombu, oni by ji přijeli vyměnit. On to ten vodař sice určitě pozná, že s tím nedávno někdo něco dělal (a nikdo od nich), ale nebude-li chtít to řešit, pak snad vymění plombu a půjde. Potom uzavřít smlouvu o odběru vody. Vypadá to sice okatě, ale nic lepšího mě nenapadá. Pokud ta plomba už fyzicky vůbec není, tak to bude horší.


doplněno 08.02.16 16:18:

Milane, vyšel jsem spíš z doplnění té otázky. Já jsem to pochopil jako trubku přípojky od navrtávky z řadu na parcelu, v domě zaslepenou, zaplombovanou, potom neoprávněně odplombovanou a napojenou na rozvod v domě nadrzo bez smlouvy a vodoměru. Ale třeba je to jinak.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.02.16 15:19
avatar

Ondro, já to chápu jinak, nežli vy..

jde o to, zdali odebírá na černo z hlavního řádu, bez vodoměru, nebo na nějaké odbočce, kde je vodoměr (třeba) a z toho až odebírá. Bez podrobností fotek opět jen spekulujeme, co je to za odbočky..


doplněno 08.02.16 18:32:

Počkáme na info od tazatele...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slon1234
Datum: 08.02.16 19:11

Omlouvám se za zmatky a za neupřesnění. Ondra má pravdu. v baráku dříve někdo bydlel a byl tam nejspíš vodoměr (to ale nevím jistě zda tam vodoměr byl nebo zda vůbec měli smlouvu na vodarnách. Každopádně tam koukal ventil a byl zaplombován. Co si matně pamatuje tak říkala, že plombu někde má... nevím už kde a ta plomba pry byla na jedné straně placatá a na druhé straně kulatá. Šla prý lehce sundat. Mělo to právě být také placaté jedná se o nějakou plastovou tyčku. Jinak studnu nemáme a ohledně kanalizace je to udělané uplně stejně. tam na koukala jen trubka na kterou je také jak jinak na černo napojeno. Přihlasit to na obci už nebude takové zlo...hlavně je potřeba vyřešit ta voda. Pry za celou dobu je nikdo nepřišel zkontrolovat. Ted ji to nahnalo strach protoze chodila po ulici pani na odečet vody a jí jak jinak jako v predchozich letech jejich barak minula.

Hlavně vám všem děkuji za rady. *palec*

 

Datum: 08.02.16 21:30

Tak tam asi vodoměr byl a ten "zaplombovaný" ventil je ventil před vodoměrem. Ten, kdo tam bydlel před Vámi možná ukončil smlouvu, kdo ví, a tak si vodovody měřidlo demontovaly a ventil zaplombovaly, aby se při pohybu plomba porušila (jakoby znemožnit odběr vody, ale dalo se to obejít, jak vidět). Tedy z toho plyne, že to kdysi už napojené asi legálně bylo, potom odpojeno, ventil zaplombován proti pohybu, pak onen dobroděj vzal a napojil to napřímo bez vodoměru. Dobré, no. Ono to možná zas tak strašné nebude, pokud nikdo nezačenichá. Vyřiďte si odběr vody na vodovodech, nevím, zda se musí uvést důvod, proč chcete připojit, myslím, že ne, a myslím si , že správci vodovodu není nic do toho, kde jste vodu brali po dobu odpojení toho místa. O termínu montáže elektroměru Vás budou jistě informovat. Ať nejste dlouho bez vody, hlavně musíte stihnout, dříve než přijdou, ten ventil zavřít, plombu když máte, nasaďte ji zpátky, odpojte tam to vedení (hlavně tu propojku někam odneste, ať ji nikdo nespatří), trochu ty volné konce zasviňte... a pak se staň, co má se stát. Je to takové okaté, ale jinak to asi nepůjde. Třeba ještě poradí někdo jiný. To bude asi dost taky o mlčeti zlato.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.02.16 20:12

Zdravím , vše co tu radíme je fuj , nesportovní a nekamarádské. To si musíme přiznat .

V prvé řadě musíš zastavit hlavní přívod od řádu do baráku. ( v chodníku nebo v silnici , nebo ...) Potom přerušit vedení v baráku a na trubku dát zátku . Vše zašpinit a zaházet bordelem. Dále udělat nové fiktivní potrubí na pomyslnou a nebo pravou studnu. Pak bych teprve šel na vodárenskou s tím , že jsem zrušil studnu dejme tomu že byla roubená a že se zbortila a požádal o napojení na řád. Ovšem nevím , jak je to u vás v obci. Já platím vodné i stočné. Když máte studnu musíte a nebo u vás nemusíte platit stočné a nebo mít septik . Barák bude ovšem nějaký ten den bez vody , než to napojí. Na nějaké plomby u starých zaslepených trubek se nehraje. To se ani nepoužívaly plombovací kleště. Se zmáčklo kombinačkama a hotovo. A u záslepky to není ani kam dát.

Teď je kamarádka nešťastná , ale že několik let neplatila vodu to jí nevadilo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: absolonterra
Datum: 03.03.16 05:32

Pokud máte v nemovitosti studnu,nikdo nebude zjišťovat vod. přípojku od vodár. společnosti.Zažádáte oficiálně o vodovod. přípojku distributora s tím,že studnu již nebudete používat pro její technickou poruchovost a higien. závadnost dodávané vody.Nesmíte ale dopustit vytyčení nové přípojky v místě terénu nepovolené instalace.Nová přípojka musí být tedy odkloněna tak,aby se při výkopu nenašlo staré potrubí,tzn.zvolit jiné místo pro napojení do domu.Dodavatel řeší tyto případy vždy sankčním paušálem na základě průměrné spotřeby dle vlastních podkladů ze svých faktur.Ale min.částka by se v tomto případě pohybovala kolem 25 tisíc.A dohodnout se ve firmě na splátkovém kalendáři,to už vyžaduje kus diplomacie.Tak vodě zdar !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.16 13:28
avatar

Vím o člověku, který se doslova připojil za pomoci svého kamaráda nelegálně na přípojku a vodu už má asi šest let úplně zadarmo. Ale to bylo tak, že zařizovali městkou vodu a u každého baráku prostě vyvedli takovou pryžovou hadici, která trčela ven a byla jenom uzavřená. Ke každému baráku vede pod zemí odbočka a tam je nějaký uzávěr, aby voda nešla do hadice. A každý majitel baráku si musel nechat položit potrubí na vlastní náklady a připojit to počítadlo. Takže on si to vykopal a prostě napojil na své rozvody, které tam už byly, protože měl dříve vodu ze studně a bylo to. Podle mne, pokud ho nikdo neudá, tak na to ani nepřijdou, protože to už by na to přišli. Má kliku, protože má sousedy, kterým se udavačství příčí. I když to je v podstatě člověk, který dělá jen nepříjemnosti. Má prostě hnusnou povahu...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.