Fóbie z placení nájmu

Od: Datum: 26.01.16 19:53 odpovědí: 3 změna: 26.01.16 20:27

Dobrý večer, delší dobu se plácám v jedné věci, tak mě napadlo zeptat se zde na názor nezaujatých.

Od jakživa mi přišlo proti srsti užívat nemovitost formou nájemního vztahu. Když jsem se odstěhovával od rodičů, tak jsem si raději koupil pozemek na který jsem umístil stavební buňku a bydlel tam. Nebylo to nic jednooduchého (investice do pozemku, řešení přípojek, atd.), ale vlastně mě to hrozně bavilo, protože jsem dělal na svém a líbil se mi pocit, že jsem každý měsíc šetřil za nájem. (samozřejmě jsem díky zařizování utratil mnohem víc peněz než za nájem, ale to nebylo podstatné)

Jsem OSVČ - pracuji z domu na PC. Chtěl bych ale rozvíjet své podnikání a mít nějaké zaměstnance. K tomu potřebuji nějaké sídlo - provozovnu - kancelář. Doma to určitě nepůjde. Dalším důvodem je to, že mám pocit, že práce mimo domov bude mnjohem produktivnější. Nemovitosti jsem v našem městě velmi žádané a je jich velký nedostatek. 1m2 stavebního pozemku na okraji města se pohybuje od 1000 kč do 1600 kč. Pozemky v centru od 2500 kč výše. Byty 2kk se pohybují okolo 1 mil. Jediný typ nemovitosti, který je u nás levný jsou kanceláře. Na prodej nejsou žádné, ale k pronájmu se lze s cenou za cca 30m2 kanceláře dostat v klidu pod 5000 kč. To se přímo nabízí, ale mě je to prostě proti srsti. Tak jsem si řekl, že bych pořídil jakýsi modul mobilní kanceláře (na internetu je toho plno, nebo bych si to byl schopen vyrobit i sám) a ten umístil někam na pronajmutý pozemek, ale nevím zase mě děsí, že to bude stát třeba cca 300 tis. a pronájem mohu mít i za 4 tis. To je dost velký nepoměr, zvlášť když úspěšnost v podnikání není zaručena. Kdybych mluvil o bydlení, tak není problém - za 6,25 roku je to splacené, ale takto?

Abych se dostal levněji k nějaké nemovitosti, zúčastnil jsem se několika tichých dražeb (nabídka v obálce), ale jak na potvoru jsem vždy skončil na druhém místě. Nyní je např. v nabídce hezký pozemek v centru cca 300m2 za 3500 kč. To jsou prostě šílené peníze - se vzdálenou návratností.

Už jsem si myslel, že jsem se byl schopen přepnout do myšlenky, že si kancelář pronajmu. Mám 2 vyhlédnuté. Ale můj odpor k pronájmu je prostě silný. V jedné kanceláři jsou stará okna, hned mě napadlo - vyměnit, tak jako ve vedlejších místnostech. Vůbec se mi to ale nechce řešit, když ten objekt není vlastně můj. Přemýšlel jsem o připojení k internetu, hned mě to přestalo bavit, když jsem si uvědomil, že se jedná o cizí budovu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.01.16 20:18
avatar

Dobrý den, na léčení fóbií jsou odborníci přes hlavu - snad nějakého vyhledat. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.16 20:20
avatar

a co Vás zajímá?:-Djestli máte fobii nebo jakou kancelář zvolit?Mám zkušenost jen s tou první variantou.Od kamaráda matka má taky takovou fobii,proto neplatí nájem jak má,ale až po splatnosti.Proto je pořád zadlužená,kvůli pokutám z prodlení apod.Stejně tak nepustila ani plánovaně pozvané plynaře.Celý dům neměl problém jen ona prostě chtěla svůj termín kdy příjdou k ní do bytu.To je fakt úchylka*vezen*chce prostě dělat vše po svém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.16 20:27
avatar

Já neporadím, ale vím o čem mluvíte. Teď budu kupovat část pozemku, který užívám, přestože vím, že za něj zaplatím víc, než by byl pronájem za dvacet roků. Pro mě tedy pravděpodobně do konce života. Ale stejně jako vy nemám rád platit za něco, co není moje. Pokud podnikáte a pracujete z domu, pak můžete klidně koupit starý RD a rekonstruovat za chodu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.