Radiátory v RD

Od: Datum: 26.01.16 11:33 odpovědí: 5 změna: 26.01.16 14:20

Dobrý den,

musím se zde zeptat, jelikož mi zatím nikdo nedal 100% odpověď, před rokem jsme koupili s přítelkyni RD a udělali kompletně nové rozvody na vytápění(Nový plynový průtokový ohřívač Baxi Fourtech 24F) a k tomu nové radiátory... Jedná se mi nyní o to, že když poustíme radiátory např na 4-5 tak i přesto radiátor netopí celý(vršek ano - pomalu se na to ani nedá šáhnout - vodu máme na 65 stupnů nastavenou v kotli) a spodní část radiátoru je vlažná(spíše úplně studená)

Známý mi říkají, že to takto má být, že je to v pořádku, jeden kolega mi říká že jeho nový radiátor topí celý ..tak já fakt netuším co by mělo být správné...zkoušel jsem už i natlakovat kotel na víc(a hned jsem to vracel zpět jelikož to nepomohlo a kotel začínal odpouštět vodu) :D a dokonce jsem nastavil teplotu vody na maximum (85 stupnů) a poé spodní část radiátoru byla už o něco teplejší...ale žádný velký skok...

Jak to má prosím být správně?

Jelikož mám ještě Rok záruku na práci od pána co nám to dělal.

Děkuji za odpověd.

Mějte se hezky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.16 12:01

Zdravím , je spoustu faktorů , které toto mohou ovlivnit. Ale když vycházím z toho , že topení je nové ...

Začněte od toho nejjednodužšího - podívejte se na filtr . Může být zanesený a bývá to častý zdroj těchto problémů. Měl by jste ho najít hned pod kotlem mezi dvěma ventily. Zanesený filtr se také projevuje tím , že topí více radiátory blíže kotli. Někdy je třeba čištění opakovat vícekrát za sebou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.16 12:05
avatar

Ale bože...jako to má být..

Logicky to má být tak, že v projektu ÚT máte spočítaný teplotní spád soustavy...např.60/40°C...a stejný teplotní spád by měl být za výpočtových podmínek (tedy při venkovní teplotě zpravidla -15°C) i na tělese..Tedy zhora by těleso mělo mít 60°C a při spodním okraji 40°C. V přechodných obdobích kdy je venku např.0°C bude logicky i jiný teplotní spád ) dle ekvitermní křivky). "Polovina" tělesa také může být teplá v případě, že dochází v dané chvíli k postupnému uzavírání termostatické hlavice (ventilu) na přívodu topné vody do tělesa.

Pokud to u Vás je jinak, tak máte špatně hydraulicky zregulovanou soustavu...(což zpravidla není tak těžké seřídit, a nevyžaduje to v případě takto malého objektu žádné zvláštní znalosti a dovednosti).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.01.16 13:08
avatar

Lucku, není to správně vyvážená soustava.

Radiátore musí být celý teplý. Jestliže je u Vás takto do poloviny studený (spodek, je známka toho, že je málo teplé vody. Proč to tak je u Vás, je na místní prohlídku. Třeba je přiškrcen kohout pod termohlavicí, malý výkon čerpadla, třeba je zapnut na malý výkon. Osobně bych pozval mistra topenáře, aby provedl nápravu, páč jste si zaplatil celý radiátor a nikoliv jen horní polovinu. Páč k čemu je Vám spodek radiátoru, když netopí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bg
Datum: 26.01.16 13:21

Vypadá to opravdu na pomalý oběh vody - zkontrolujte nejprve to čerpadlo, jeho nastavení a filtr před ním, pak můžete pátrat dál. Osobně mám samotíž a takto se to chová normálně, radiátor se celý prohřeje až při topení na vyšší teploty, kdy se zrychlí proudění. Máte doma zimu? Pokud ne, asi by mi to až tak nevadilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 26.01.16 14:20

Nepíšete, jestli je to na všech radiátorech, nebo jen někde. Zkuste přivřít všechny radiátory na 1 a porovnejte. Teplotní spád by měl být 65/55 °C. Když je to více, neproudí voda v radiátorech jak má z to je špatně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.