Jak odstoupit od centropolu

Od: Datum: 26.01.16 10:09 odpovědí: 7 změna: 28.01.16 14:08

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli by mi někdo nemohl poradit. Koupili jsme dům a nemáme ještě podepsanou smlouvu s odběrem elektřiny. Předešlý majitel byl u Centropolu a mi jsme se rozhodli přejít k RWE jelikož již odebíráme elektřinu od něj. Přišla nám automaticky smlouva od Centropolu, kterou jsme ještě nepodepsali, ale v RWE nám bylo řečeno že k nim můžeme nastoupit až po třech měsících a smlouvu s Centropolem musíme sepsat pak nás teprve převedou.Nedá se tomuto zbytečnému kroku s Centropolem vyhnout?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.16 10:34
avatar

To je nějaký hodně velký nesmysl. Přece nekupujete bydlení s elektroměrem a dodavatelem. Starý elektroměr někdo odmontuje a namontuje nový. Starý majitel dal výpověď, tedy i elektroměru a vy musíte sepsat novou smlouvu, s novým elektroměrem. Vy od nikoho neodcházíte. Odchází starý majitel. Nebo to vidím špatně?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jenda987
Datum: 28.01.16 14:08

Podle mě žádný elektroměr nikdo nikam neodnáší a nemontuje. Ale opisuje se konečný stav a počáteční ke vzniku smlouvy, aby věděli kolik od kdy účtovat. A propo proč k RWE? nemyslím si že má lepší podmínky jak Centropol?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.16 10:57
avatar
Taky je mi to divné, s šmejdama nemáte nic společného. A pro zrušení smlouvy ji přece nebudete - samozřejmě nevýhodně podepisovat. Zkusil bych nějaké sdružení na ochranu spotřebitelů...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: janka68
Datum: 26.01.16 13:09

Dělala jsem převod elektřiny loni, a i v předešlém bydlišti, a zvykla jsem si dělat to komplet online přes Energetickou poradnu. Jukněte na net; mně vždycky ochotně poradili, a protože se na to specializují a mají přehled, tak je žádný dodavatel elektřiny tak snadno neobalamutí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.16 14:26
avatar

Přesně, bývalý majitel by měl vypovědět smlouvu s Centropolem z důvodu změny bydliště a prodeje nemovitosti, měl by být opis elektroměru a vy s "čistým štítem" zajít např k rwe, či čez a tak zažádat o připojení. S centropolem vy nemáte nic společného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.16 15:01

No tam záleží na tom, co bývalý majitel provedl. Jestliže smlouvu u Centropolu k nějakému datu ukončil, pak Vy můžete uzavřít novou smlouvu od následujícího dne, s kým chcete (to vypadá, že bude Váš případ). Ale pozor, změna dodavatele nějaký ten den trvá, mívají na to deset dnů pro registraci u OTE a tak, je-li v odběrném místě elektroměr, musí být i dodavatel, není-li, jedná se o neoprávněný odběr.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda987
Datum: 28.01.16 14:05

Dobrý den, přesně takovou situaci jsem řešil. Ale pozor na předešlého majitele, měli jste si při koupi bytu, domu opsat konečný stav a nejlépe za přítomnosti stávajícío dodavatele. Já jsem byl v situaci, kdy minulý majitel byl u bohemia energy a stav co odečetl jejich zástupce se poté nezhodoval se stavem co odečetl zástupce centropolu (toho jsem zvolil já jako nový majitel). Protože elektromer byl napsaný na bývalého majitele, musel samozřejmě rozdíl zaplatit on, ale samozřejmě že se mu nechtělo:( Přechod k novému dodavateli proběhl během 14dnů k datumu co jsme se domluvili, samozřejmě až potom co byla změna majitele zapsaána v katastru.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.