Emisni třida krbovych kamen

Od: Datum: 26.01.16 08:59 odpovědí: 7 změna: 26.01.16 17:44

Prosim někoho znalého o radu.Dům vytápím krbovými kamny a zjistil jsem že se na ně vztahuje něco jako na kotle emisní třídy co nám brusel vymyslel. Potřeboval bych zjistit do kterého roku s kamny budu moci vytápět dům.Našel jsem jediný rozumný odkaz ale vůbec to z něj nechápu.Jeden zákon se tam přeplácává přes druhý.http://vytapeni.tzb-info.cz/v…aky-legislativa-v-cr-a-evrope moje krbová kamna jsou HS flamingo aquaflam 25kw účinnost 78,26% CO: 0,1% případně další údaje napíšu. Díky za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: janm
Datum: 26.01.16 09:19

Dobrý den

Zkuste kontaktovat přímo výrobce kamen (HS flamingo) e-mail, tel, ten Vám sdělí zda-li kamna splňují či nesplňují podmínky. Pak lze také pokud máte v domě k dispozici i jiný zdroj vytápění elektriku plyn uvést že k vytápění užíváte výhradně tohoto druhého zdroje, na kamna která neužíváte a nemáte se pak nic vztahovat nemůže.

Ohodnoceno: 0x

Od: jendad
Datum: 26.01.16 10:05

Nevím , kde jste přišel na to že vám něco brusel nařizuje Ty mají naprosto normy minimální , aby je splnily i ty nejzaostalejší země. Tvrdé normy mají na západ od nás. Otázka je že některé země testují nominál (hodinový ohen) a učinnost a některé testují ve spalinách prach na ruzné rychlosti hoření(dlouhodobý ohen) . My máme problémy spíše s kotelníky a tak přitvrzují normy u teplovodního vytápění.

Datum: 26.01.16 10:10

Máte teplovzdušný, neb teplovodní rozvod u prvého to strejcům v Bruselu nevadí

Od: jendad
Datum: 26.01.16 10:34

Zase sem pletete brusel , ale ten s tím nemá co dočinění . Pokud jste se díval na odkaz co dal pán , tak třeba učinost požaduje brusel pouze 50% ! My jsme taková zvláštní země , kdy hodně lidí má teplovodní topení a roztápí ho tuhými palivy . To na západě rozhodně není běžné . Celé to přitvrzení norem chceme sami(naši poslanci) . Třeba ta zelená usporám má u nás specifikum v tom , že jsou v ní i kotle na uhlí (na západě takové kotle moc nepoužívají)

Od: janm
Datum: 26.01.16 13:04

Ať je to s tou unií jakkoliv, četl jsem její "výhled do budoucnosti" jakýsi dokument kde uvádí jak si to EU v budoucnu s vytápěním obydlí představují čili jediným palivem pro domácnosti má být plyn + povolí na přitopení to dřevo (protože úředníci mají doma krby proč by si je rušili) Ohledně uhlí chtějí prý záměrně zvednout limity aby je ani automatické kotle nemohly splnit a uvádí třídu 5, jenže se ukazuje že i tu pětku lze s kotly na uhlí splnit čili milá EU bude muset ještě "přitvrdit" časem asi zavede třídu deset nebo raději dvacet aby dosáhla svého. Škoda že ten dokument jsem četl minulý rok a teď ho asi nenajdu protože to byla opravdu "vize EU" tak to tam uváděli.

Datum: 26.01.16 11:42

Zdravím,
vaše kamna spadají katergorie s požadavkem na emisní třídu, protože
- máte výkon nad 10kW (vy 25kW)
- máte zdroj napojený na teplovodní vytápění (teplovzdušného se to netýká)
Emisní třídu vašich kamen najdete buď v dokumentaci ke kamnům nebo musíte kontaktovat výrobce a on vám tu emisní třídu sdělí. Dále se na vás vztahuje požadavek revize kotlů.

Od: tonda234
Datum: 26.01.16 17:44

Děkuji všem za názory.Výrobci už jsem eimal napsal tak uvidíme.mě je jasné že se krbovky roku 2022 nedožijou ale chtěl jsem se vyznat v těch tabulkách kvůli pozdější výměně krbovek až tyhle doslouží. Podle nich (tabulek) se teda už se krbová kamna nebudou řídit účinností ale TLZ(prašnost) a CO? Na závěr bych chtěl říct že nejsem žádný palič překližek a dřevotřísek.snažím se topit správně abych nevyčuzoval okolí.což se o mých sousedech říct nedá*bum* .proto se o to také zajimám.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.