Nový kotel

Od: Datum: 25.01.16 17:37 odpovědí: 8 změna: 10.02.16 11:33

Dobrý den, prosím o doporučení vhodného kotle. Aktuálně máme kombinovaný kotel Dakon Kompakt CT 24 turbo - náladově ohřívá vodu (asi výměník). Potřebujeme kotel pro topení plynem a zároveň ohřev vody do menšího RD. Bohužel jsme omezeni prostorem, tak zbývá řešení kombinovaný kotel nebo kombi. kotel s integrovaným zásobníkem. Máte zkušenosti, případná doporučení:

- dobrá kvalita

- minimum servisu

- náhradní díly za rozumnou cenu

Případně na co si dát pozor. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 25.01.16 18:03
Rozhodne se podivejte po svem okoli, kdo dodava a serviduje kotle a z toho pak vybirejte. Neni nad to koupit kotel a servis mit na druhem konci republiky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.16 18:46
avatar

Za mně Junkers. Nevím, jak je to dnes s kvalitou. Mě běží starej Junkers Eurostar už 18let, jediná závada: před asi 7 rokama, tedy po 11letech provozu odešel výměník. Jinak jen jednou za dva roky vyčištění hořáku. Těch 11 let topil asi 120m2, 3,6m do stropu, teď už 7. rok 300m2, 2,55m do stropu. Vždy s ohřevem TUV.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.01.16 22:30

Ahoj.

Konkrétní typ ti asi neporadím, ale nejspiš by se hodil, v dnešní době kondenzační. Jde o nejnovější předpisy a tím i dostupnost výrobků. Ten servis v dostupné vzdálenosti je určitě výhodou.


doplněno 26.01.16 22:17:

Doplnil bych.

Sousedi si nechali zapojit nový kotel. Kondenzační s vestavěným zásobníkem. Původně tam měli stacionár z roku 1974 v samotíži.

Jede už druhou zimu bez jakýchkoliv potíží. S čerpadlem to funguje všude jak má. I když topenáři napojili slabé měděné trubky z kotle na ty asi 2´´ z tý samotíže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.16 23:27

zdravím . souhlasím s paw

nikdo- 18 let starý kotel - blahopřeji , ale dřív se dělala ještě kvalita . Teď už se to všechno šidí jak se dá. Jóóó bejvávalo ...

kondenzační kotle - už jenom z toho názvu plyne , že musíte topit na nízký tepelný spád , což znamená , že na to musíte mít i uzpůsobenou topnou soustavu. Ideální podlahové topení. Jinak je zbytečně drahý , složitý - poruchový

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.01.16 19:06

Děkuji za rady,

přesně toho se bojím kondenzační: zbytečně drahý , složitý - poruchový. Navíc do toho vstoupilo dilema zda je lepší nový kotel s výměníkem typu Alfalaval (deskový, asi rozebíratelný) nebo klasický. Údajně má ten Alofalaval malé průtoky a proto více zarůstá. Má s tím někdo zkušenost?


doplněno 06.02.16 17:36:

Prosím o doporučení kotle, který by neměl cenově nákladné náhradní díly a hlavně byl co nejméně poruchový. Máme tu tvrdší vodu, tak zvažuji se vyhnout deskovým Alfalaval, protože mají menší průtoky a tím by se mohl dříve zanést.

Našel jsem méně známý kotel Quantum Q7K-28-24-combi. Parametry: hliníkový výměník tepla má integrovány oba okruhy ohřevu teplé i topné vody. Tento systém umožňuje ohřev obou okruhů, ke své činnosti nepotřebuje třícestný ventil.

Máte někdo s těmito parametry kotle zkušenosti?

Předem děkuji

Datum: 06.02.16 18:06
avatar

Takhle to mají ty moje staré Junkersy. Snad to tak mají i ty nové. Já jsem právě tenkrát vybíral kotel s dvojitým výměníkem, kvůli špatné zkušenosti s trojcesťákem. Co by taky člověk chtěl od starého Dakona. Já ale už dnes ten druhý výměník na ohřev TUV nepoužívám. Mám ho odpojený. TUV ohřívám vodou od kotle v nepřímotopném boileru Dražice 200l. Důvod je ten, že kotel dával malé množství teplé vody.


doplněno 06.02.16 20:22:

Jo, s tou prodlevou máte pravdu. To mně taky štvalo, na to jsem už zapomněl, . No já, se svými 5ti domácnostmi mám určitě jinou spotřebu teplé vody než Vy. Proto ten zásobník. Ale to jen tak na okraj.

Já kdybych musel, nebo spíš až budu muset tenhle problém řešit, tak prvořadý pro mně bude názor mého servisáka. Vzhledem k tomu, že mají poměrně dost práce, nemyslím, že by mi poradil tak poruchový kotel, na kterém potom stráví každé vánoce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.16 19:36
Zásobník určitě dobrá věc, ale u nás vzhledem k prostoru tato varianta odpadá. Dával malé množství teplé vody.? Já jsem se spíš setkal s tím, že je časová prodleva než začne téct teplá, množství OK. Ty nové Junkersy už mají deskový výměník, to už bude na vodní kámen asi náchylnější. Oproti Quantumu zvažuji tento: ZWB 24-1 DE CERAPUR COMPACT Budu rád za objektivní radu.
Datum: 10.02.16 11:33

I při nedostatku prostoru bych volil stacionární plynový kotel a TUV bych ohříval v kombinovaném ohříváku - v zimě topnou vodou a vlétě elektřinou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.