Hlučná vodovodní baterie

Od: Datum: 25.01.16 15:37 odpovědí: 12 změna: 27.01.16 11:31

Dobrý den. Bydlím v paneláku a v bytě nade mnou,/ který majitelka pronajímá a kde je vždy minimálně 5 lidí, kteří se neustále střídají/, mají v kuchyni velmi hlučnou vodovodní baterii. Je opravdu doslova trýznivé poslouchat celý den, kdy kdokoliv z podnájemníků pustí vodu, samozřejmě i v noci, silný hluk, který se rozléhá po celém mém bytě. /Je ale slyšet v celé naší stupačce. / Prosila jsem opakovaně majitelku, aby nechala starou baterii vyměnit za novou, kvalitnější, bohužel nápravu neučinila a na mou prosbu už vůbec nereaguje. Sama v bytě nebydlí, hlavně že jí chodí pravidelný příjem z podnájmu na účet. Ostatní neřeší. Byt pronajímá víc jak 6 let, určitě na černo, ale nechtěla jsem to řešit nějakým udáním, bojím se následné odvety. Prosím o radu, jak se v mé situaci zachovat. Může opravdu stará baterie dělat takový hluk a pomohla by výměna za novou, kvalitnější? Předem děkuji za odpovědi.


doplněno 26.01.16 19:30:

Jedná se o byt v osobním vlastnictví, který majitelka, která byt pronajímá, zdědila po smrti svého dědy. Je zajímavé, že v době, kdy tady bydlel on /děda/se svou partnerkou, nikdy ta voda takto hlasitě nehučela. Mluvila jsem dnes se dvěma z podnájemníků, kteří říkají, že i jim ta hlučná baterie vadí, ale neřeší to, protože jsou zde nyní noví a bydlí tady krátce. Majitelka totiž byt hned z počátku pronajala jednomu muži, který tady bydlí od začátku, t.j. něco přes 6 let a ten si sám vybírá do bytu další podnájemníky, poněvadž se to tam stále mění. Můj byt je také v osobním vlastnictví a přesto, že zde bydlím léta, uvažuji i o odstěhování, protože vidím, že se s majitelkou bytu nedomluvím. Asi si může dělat co chce! Ono mít nad sebou pronajímací byt s tolika lidmi také není nic příjemného. Jsem v důchodu, takže doma. Je zde slyšet absolutně všechno! V pokoji za zavřenými dveřmi i tekoucí moč do záchodové mísy nade mnou! A víte kolikrát tolik lidí spláchne jenom za jeden den WC, chystá si jídlo, umývá nádobí nebo se sprchuje? Tolik jsem se těšila na zasloužený odpočinek a teď to tady mám jak očistec na zemi. Ještě mám poslední dotaz: Myslíte, že takto hlučné jsou pouze levné vodovodní baterie, že to dražší nedělají?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.16 15:58
avatar

Zdravím,
pokud se jedná o baterii kohoutkovou, tak ano, hluk dělat může, protože jsou vyběhané kuželky. Není nutná výměna celé baterie, ale stačí vyměnit ty kuželky. Cena opravy svépomocí cca 100,-Kč (cena materiálu), cena výměny instalatérem či hodinovým manželem od cca 350,- do cca 500,-Kč + materiál.
Výměna vodovodní baterie je práce +- stejně cenově náročná + cena nové baterie, takže minimálně 1.200,-Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: teni®
Datum: 25.01.16 16:15

Zapomněla jsem napsat, že se jedná o pákovou baterii. Zadavatelka

Datum: 25.01.16 16:18
avatar

Co se týká pákových baterií, tam s opravami zkušenost nemám, ale pokud by se dala vyměnit kartuše (hlavně pokud se ji podaří sehnat), tak by to taky neměl být problém. Ale ceny kartuší netuším, pákovky jsem zatím měnil pouze kus za kus (nejsem instalatér ;) )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.16 00:50

Zrovna minulý týden jsem měnil kartuše v pákových bateriích v koupelně. Cena v mém případě 150Kč/ks, takže za hubičku. A důvod - neskutečný hluk/hukot z vody protékající trubkami. Trvalo to delší dobu a pořád se to zhoršovalo, ale že to dělá baterie by mě opravdu nenapadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: yyy
Datum: 25.01.16 18:06

...mělo by pomoci jen ubrat tlak u baterie, t.j. trochu přivřít roháčky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.16 22:41

Ahoj.

Já jsem si myslel, že zadavatelka požadovala poradit, co s tou pronajímatelkou? A ne postup opravy vodovodní baterie. To k nim má přijít a opravit to podle návodu? Nebo tam poslat hodinového manžela?

Co s tou babou fakt nevím. Jen mi to tak přišlo divné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: teni®
Datum: 26.01.16 11:38

Děkuju za Vaše odpovědi, ale skutečně nevím, jak mám podnájemníky přimět k výměně nebo opravě baterie když majitelka bytu věc odmítá řešit. Jeden ze stávajících podnájemníků mi řekl, že hluk té jejich baterie při puštění vody ruší i je, bohužel to nijak neřeší ani oni. Skutečně nevím co dělat s takovou zdánlivou banalitou, která ale dokáže velmi znepříjemnit bydlení. Přece jim nepůjdu koupit kvalitní baterii a nezaplatím její instalaci? Fakt už nevím co dělat.

Datum: 26.01.16 11:59
avatar

Jak donutit nájemníky (nebo podnájemníky - je otázka, koho nad sebou vlastně máte) sice nevím, ale podle článku tady se dozvíte, že mezi drobné opravy bytu se počítá (sloupek vlevo)
" opravy a výměny uzavíracích armatur na rozvodech vody s výjimkou hlavního uzávěru pro byt, výměny sifonů a lapačů tuku"
a dále že (v článku)
"Součet nákladů za drobné opravy nesmí přesáhnout částku 100 korun na metr čtvereční podlahové plochy bytu za kalendářní rok."
Z toho celého vyplývá, že prvně musíte tlačit na nájemníky bytu a pak na majitele, že nájemníci neplní podmínky nájmu a ruší např. noční klid.Pokud ale ti nad vámi jsou podnájemníci, pak jsou asi ze hry a musí se tlačit na nájemce bytu (kdo to je těžko říct, záleží jestli jde o byt v OV či např. družstevní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.16 21:10

Ahoj Teni.

Nechci si z tvých potíží se sousedy dělat srandu, ale nedalo mě to a nanesl jsem problém při hovoru se sousedem. On je takový technický praktik a napadlo ho, vloupat se do toho bytu, uzavřít přívody vody a ukrást tu problémovou baterii. A někam ji hodně daleko zahodit. Pak si třeba koupí jinou a lepší. Nó, šílený. Už ho vidím, jak se plíží panelákem a vylamuje byt a ... .

Lidi, poraďte tazatelce nějaký rozumný postup. Já jsem v koncích.


doplněno 27.01.16 16:47:

Hejkale dobře.

To je nápad, který by mohl zabrat. Podobně jsem tlumil drnčení nějakého z radiátorových ventilů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: teni®
Datum: 26.01.16 22:24

Chápu, že to myslíš v legraci, ale věř mi, že mě už humor bohužel přešel, protože nevidím řešení.

Datum: 27.01.16 04:19
avatar
Teni, v příspěvku 11:38 píšete :
...Jeden ze stávajících podnájemníků mi řekl, že hluk té jejich baterie při puštění vody ruší i je...
Zkuste tu osobu poprosit, aby na zkoušku nechala téct "hlučnou" vodu a při tom trochu přivírala v jádru přívodní ventily. Napřed třeba jen na studenou. I ona zjistí , že omezováním průtoku vody se hlučnost snižuje...
.
Dá se potom najít kompromis mezi dostatečným množstvím protékající vody a vznikajícím hlukem. Málokdy totiž potřebujeme takové velké množství vody najednou, (snad jen při napouštění vany). Silný proud vody naráží na výstupky, překážky v baterii, vzniká hluk i v přívodní trubce, někdy jen trubičce...
A k pákovým stojánkovým bateriím jsou přívodní trubky - opletené hadičky opravdu dost tenké, při větším tlaku a proudu vody fakt hlučné. I v trubkách a hlavně v kolenech, běžně 1/2" připojkách vzniká hluk.
První možnost, nejlacinější, nejrychlejší, je zkusit "ubrat" . To umí každý šikovnější soused. Poptejte se starousedlíků nad a vedle toho sporného bytu, zda je to také ruší, možná některý soused je šikula... Technický typ.
A dejte vědět. Držíme palce!
Ohodnoceno: 1x
 
Od: teni®
Datum: 27.01.16 11:31

Pro hejkal: Strašně moc děkuju za radu, zkusím to s někým domluvit.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.