Primalex nebo Het

Od: Datum: 24.01.16 22:53 odpovědí: 11 změna: 26.01.16 08:57

Zdravím všechny,

mám novostavbu a ceká mě hodně malování a nevím jestli mám použít Primalex nebo Het, s Primalexem mám dobré skušenosti ale hodně mě doporučují Het , tak nevím a ještě zda použít penetraci?děkuji za radu...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.16 00:15

Je to celkem jedno. Chybu neuěláte ani v jednom případě. Volte tu, kterou zakoupíte výhodněji.

Jinak penetrace na nové omítky potřeba není.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.01.16 11:00

Je to jedno, ale když už primalex, tak primalex plus nebo primalex polar. Normální primalex neberte, protože se otírá.

Penetrační vrstvu nepotřebujete. Ta se používá jen jako pojidlo například tehdy, kdy někdo před vámi vymaloval olejovou barvou. Tak jak to bývá vidět na chodbách v nemocnicích.

Na takovou malbu se primalex nechytne a nedrží.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.01.16 11:24

Vezměto to levnější a bez penetrace. (není důvod penetrovat)

Datum: 25.01.16 11:34

Já jsem před rokem a půl maloval ve svém novém domě. Všichni chválili HET a hanili Primalex. Osobně můžu říci, že je to úplně jedno. HETem jsem dělal asi 5 nátěrů než to pořádně chytlo (sádrokarton). Naschvál jsem vyzkoušel i obyčejný Primalex a měl jsem s ním o něco lepší výsledky.

Jak zde někdo již říká, opravdu není potřeba nic penetroval. Já jsem nepenetroval a mám vymalováno skvěle. Nevím, jestli se penetrací třeba nějak zvyšuje počet možných nátěrů...to nemám vyzkoušeno, ale jde to i bez penetrace.

Od: martondra
Datum: 25.01.16 11:45

Tak to je jesny ne.Kdyz to nepenetrujete tak potom mate vetsi spotrebu a pak delate 5nateru*smich*

Datum: 25.01.16 11:34

Dobry den

mal jsem take novostavbu.Chtel jsem malovat primalexem ale nakonec jsem se rozhodl pro HET a urcite provedte penetraci jak na omitkach tak na sadrokartonu.Pred penetraci steny opraste smetakem.

Datum: 25.01.16 11:45

Ondro, nepoužívám penetraci ani pro zeď, ani pro SDK. Proč taky. Stačí 2x váleček a je bílo všude.

doplněno 25.01.16 12:38:

Sdk i zdi jsem taky kdysi penetroval, ale rozdíl nepoznám.

Když napenetrujete oštukovanou zeď, nebo kdyý jí jednou natřete, nic neopadává.

Jako prodejce penetrace jí taky nybízím, a klidně i 2x penetrovat..

Oštukovanou zeď není třeba sjednocovat podklad, když je celá oštukovaná a stejnou savost. To že se zpevní kvalitní podklad, to je jako když beton natřu a taky se zpevní?

Ale nechám na každém, ať 1x, či 2x penetuje, já nadále jen 2x oblím Hetem a na dlouhou dobu mám klid.

Datum: 25.01.16 11:47

Kdo nepenetruje tak nepozna rozdil.

. Aplikací penetračního nátěru zpevníte podklad a sjednotíte jeho savost. Penetrace také zvyšuje přilnavost povrchu. Rozdílná savost, špatná soudržnost podkladu, prach, mastnota, to vše jsou hlavní příčiny fleků a skvrn na vaší nové malbě. Běžné univerzální penetrace jsou určeny pro nové omítky, případně povrchy v dobrém stavu. Starší a zvětralé omítky je vhodnější penetrovat hloubkovou penetrací, pokud možno ve dvou nátěrech.

Datum: 25.01.16 11:49

Hlavne kdyz mate nove omitky.tak prejedte po ni rukou.Budou zni opadavat kousky zrnka.Napenetrujte kousek omitky a pak bez penetrace udelejte kousek nateru a hned poznate rozdil.Zrno omitky po penetraci bude drzet

Od: jmlc®
Datum: 25.01.16 12:49

Vždy jsem dle doporučení penetroval - naposled jsem ale hooodně nadával. Penetrace proběhla, nechal jsem místo 1 hodiny zaschnout cca 12 hodin a z nějakého důvodu se mi barva odlepovala. Povrch byl čistý již před penetrací, ale měnil jsem barvu z Prima na Het - že by tento důvod? Nebo penetrace udělala vrstvu na "otěruodolném" primalexu? netuším - ale naštvalo to tedy hodně.

Pak mi kamarád malíř říkal, že to mám dělat raději bez penetrace, na dvě vrstvy (ta první řidší - až 3x více vody než doporučuje výrobce) - v dalších místnostech jsem to tak dělal a bylo naprosto bez potíží.

Datum: 26.01.16 08:57

Zdravím,

teď právě také maluji v novém RD na nový (ale už vyzrálý štuk). Používám HET klasik. Nepenetruji, První nátěr hodně ředím,aby se to do štuku vsáklo. V podstatě je to jakási penetrace. Druhý nátěr už ředím méně. Po dvou nátěrech to však ještě není úplně ono. Počítám , že tak celkem 4 nátěry to zvládnou. Pokud bych chtěl ale malovat barevně, tak bych už teď po těchto dvou bílých nátěrech jel barevným odstínem.

Mě osobně se zdá HET lepší než třeba Primalex Plus, ale na stejné úrovni jako Prim.Polar.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.