Nízký tlak teplé vody - byt v paneláku

Od: Datum: 24.01.16 14:50 odpovědí: 5 změna: 26.01.16 06:22

Dobrý den,

řeším problém nízkého tlaku teplé vody v bytě v panelovém domě. Bydlíme ve 4 patře z 11 v centru Ostravy, před časem nám začaly problémy s teplou vodou.

První problém nastal, když jsme souběžně pustili kohoutek s teplou vodou na 2 místech zároveň (např. v koupelně nad vanou a v kuchyni). Teplá voda ihned přestala v jednom z kohoutku téct, navíc se ozval ze zdi divný zvuk (při vypnutí).

Tento problém sám od sebe pominul (tedy voda již teče ze všech kouhotků zároveň), ale máme velmi nízký tlak teplé vody (ve všech kohoutcích i přes to, že je vždy zapnutý jen jeden).

Tlak teplé vody je tak slabý, že téměř není možné se sprchovat, pokud vodu do vany půstím úplně teplou (zcela doleva páka baterie), voda téměř neteče.

Chci tedy požádat o radu zkušenější - kde můžu hledat problém? Myslel jsem, zda není špatná vanová baterie (trochu protéká kolem sprchy), je asi 11 let stará, případně zda problé může být někde v našich trubkách a rozvodu teplé vody do bytu?

Díky za rady.

Michal.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.16 15:58
avatar

Odkud ta teplá voda je? Je vedena odněkud nebo máte svoji kotelnu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalh
Datum: 25.01.16 22:52

Jsme napojení na dálkový rozvod... Zkusím si někoho pozvat, ať se na to podívá... Sousedi si na nic nestěžují, problém je jenom u nás..

Datum: 24.01.16 21:39

Ahoj.

Jeví se to jako někde přicpané. Poptej se sousedů pod i nad vámi. Mohlo by to něco napovědět. Taky by šlo odpojit trubku ze šroubení za ,,teplým,, vodoměrem. Jestli to za ním má nějaký, případně jaký tlak. Odpustit hadicí do kýble.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 26.01.16 01:46

Podstatná otázka je - jak starý máte rozvod , je docela možné, že ty trubky jsou díky vodnímu kameni a dalším nečistotám silně zanešené, což by odpovídalo vašemu popisu, to může být i od vaší přípojky z páteřního rozvodu nebo také jen z ucpaných vstupů ventilů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.16 06:22

Dobrý den.Pokuď jste v družstevním domě tak problém nahlaste domovníkovi.V jiném případě vlastníkovi domu.Závada bude patrně jen ve Vašem bytě,když jinde u sousedů se to neprojevuje.Jistě máte staré rozvody vody ,protože nově se dělají z plastu a takové problémy zanášení nejsou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.