Místo lesa skládka

Od: Datum: 22.01.16 23:45 odpovědí: 6 změna: 24.01.16 08:42

Dobrý den. Soused sy plete les z popelnicí. Navozil již do lesa asi kontejner cihel a sutí. Minulí týden jsem ho viděl vozit na jiné místo další odpad, jako jsou např pyliny,kamení,cihly,zhnilé dyně apod. A ani nechci vědět, co pod tou hromadou všechno je. Je to velká hromada, kterou maskuje větmi od smrku apod. Občas ho zahlídnu, že veze něco do lesa a znovu to zamaskuje. Dále má nad naší studnou, která je naším jediným zdrojem pitne vody udělané parkoviště na dvě auta a velkou hromadu starého železa . Všechen tenhle nepořádek udělal na pozemcích,které nejsou jeho. Bydlíme na samotě u lesa,soused je nad námi asi 40m. Vede k nám rozbytá cesta a již se nedávno stalo, že chataři prorazily olejovou vanu na autě. Mohlo by se stát,že by takhle dopadl soused s autem, a měli bychom po studni. Před deseti lety to by krásný les a dalo se tam chodit na houby, dnes tama procházím a všude jsou same cihly a bordel. A soused stále vozí a vozí...Jsou nějaké metody, jak mu v tom zabránit? Zkoušel jsem mu domluvit, ale mám se starar o sebe.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.16 02:15
Zadokumentujte jednani souseda idealne na video staci v telefonu a oznamte ho na mistni urad. Jak jinak by jste tomu chtel zabranit? To,ze to napisete sem Vam nijak nepomuze. Soused muze dostat statisicove pokuty pripadne mu muze hrozit i vezeni (za splneni urcitych podminek), pote si to rozmysli.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 23.01.16 03:22
avatar

Jen bych dopurčila oznámit anonymě.. takový soused pak umí dělat zpátky pěkný problémy.. máme to tu za domem na denním pořádku, pár desítek metrů od nás - bez cesty si sousedi začali přestavovat chatu a všechno co nepotřebovali hodili za plot.. Anonymně jsme poslali dopis se stížností a popsáním problému na úřad, podepsané - "pejskaři", protože to bylo poblíž cesty, kde se chodí na procházky a oni tam měli i sklo..Do půl měsíce to musel odklidit..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.01.16 10:56

Také jsem pro anonymní udání. Můžeme si nalhávat cokoliv o srabáctví, ale on vám může pan soused pěkně naschvál zatopit. Je-li to možné, počíhat si, vyfotit nebo zavolat policii, aby byl přistižen při činu. Osobně jsem podobně řešil několik takových hulvátů a naštěstí jsem nebyl nucen to dělat anonymně (neznámí lidé), ale odmítl jsem uvést své iniciály, neboť mě již tahali po přestupkových komisích jako svědka a já s tím měl jen spoustu starostí minimálně v zaměstnání.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uore
Datum: 24.01.16 08:42

Co by také kdo dělal s vašemi iniciálami? Tak třeba ty moje jsou K. V., nevím, komu by to k čemu bylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 20:02
avatar

Je to nehezké, ale bohužel je to tak. Rozhodně anonymně. Už podle toho jak Vám odpověděl, abyste se staral o sebe vyplývá, že by Vám to pak "spočítal". A rozhodně mu už nedomlouvat, ale natočit to. Jinak mu to nikdo nedokáže a může to svést i na Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 21:15
avatar

Jestli chcete zůstat v anonymitě a přitom znát postupně celý průběh, jak bude problém se sousedem vyřízen, obraťte se na www.zmapujto.cz Tam se dozvíte vše potřebné. Hlášení jsou místním úřadům zasílány pod hlavičkou jejich občanského sdružení a díky tomu tak vy zůstáváte v anonymitě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.