Tepelná odizolace bodového osvětlení

Od: Datum: 22.01.16 08:27 odpovědí: 7 změna: 22.01.16 15:58

Dobrý den,

v bytě v jedné místnosti máme sádrokartonový podhled. Do sádrokartonu jsem chtěl zadělat bodové osvětlení, ale neuvědomil jsem si, že nad podhledem není dostatek prostoru. Výrobce bodových světel uvádí, že je potřeba min 100mm. Já mám nad sádrokartonem jen 60mm. Nad SDK je dřevěný záklop. Chtěl bych nad halogenku dát něco, aby dřevo nebylo tak tepelně ovlivňováno. Napadlo mě, že bych na dřevo nad bodovku vždy nalepil hliníkovou fólii. Co jsem našel, tak má odolnost nějakých 120°C. Jaká je teplota nad halogenovou bodovkou? Jedna možnost je vyměnit za LED bodovky, ale když už mám halogenky, tak bych je měnil postupně.

Jak to tepelně odizolovat?

Děkuji

Jirka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.16 08:48

Dej LEDky a je po starostech. Riziko, že ti začne někde něco ve stropě doutnat je neporovnatelně horší, než ztráta pár kaček za LEDky a halogeny nechej jako náhradní někam jinam.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.01.16 09:08

S tím souhlasím, je to bez rizika a navíc dlouhodobé řešení. Jsou oproti halogenám provozně podstatně levnější! Bodovky se dělají s mnoha druhy patic.

Od: julek
Datum: 22.01.16 09:47

S LED souhlasím, ale někde na internetu jsem našel tip, který využívám i já a to je hliněný květináč. Ve dně je díra na závlahu, tím se protáhne kabel ...

Datum: 22.01.16 09:56

Ten květináč je dobrej nápad, ale musí na něj být místo - no a to právě tazatel nemá.

Datum: 22.01.16 13:18

hliněný květináč stejně nepomůžu, i když je tam místo. je to stará historická rada, dneska již k ničemu.

Datum: 22.01.16 12:10

Děkuji za rychlé reakce, Asi to opravdu dopadne, že nakoupím 4 LED světla a o teplotu se nebudu muset zajímat. Asi lepší, než to nějak složitěji řešit a ne vždy se 100% úspěchem.

Od: julek
Datum: 22.01.16 15:58

Jsou i nižší květináče

Setkal jsem se ovšem i s tím, že zejména neznačková a levná LED hřeje jako prase

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.